Orange, yeni WiFi 6 yönlendiricilerini yüksek fibere kuracak

Geçen yılın sonunda 2 yeni Orange yönlendiricinin varlığını keşfettik. Bu modeller, WiFi 6 adı verilen kablosuz teknolojiyi bir araya getirmeleri ile öne çıkıyordu. Wi-Fi 802.11ax standardı olan bu teknoloji, daha hızlı bağlantı, daha fazla menzil, daha düşük enerji tüketimi ve daha birçok avantaj sağlıyor. Bugün, Orange’ın yeni WiFi 6 yönlendiricilerini bilgisayara kuracağını biliyoruz. yüksek fiber.

Orange, yeni Livebox 6 ve Livebox 6+’yı piyasaya sürdü ve bunları Aşk yakınsak oranları çok yüksek hızlı fiber ile, yani 600 Mb ve 1 Gb modlarında.Şimdilik, yeni cihazlar yeni fiber aboneliklerine özel, ancak er ya da geç müşterilere ulaşacaklarını varsayıyoruz.

İlki, Livebox 6 ONT’yi entegre etti ve Orange’dan gelen direkt fiber ile bağlantılarda kullanılacaktır. Livebox 6+ durumunda, Livebox+ (2.3) örneğinde olduğu gibi harici bir ONT’ye bağlanmalıdır. Bu model, dolaylı elyafı olan müşterilere yönelik olacaktır.

Yönlendirici Livebox 6+ ve Yönlendirici Livebox 6, özellikler

 • ARMv8 B53 çift çekirdekli 1.5 GHz işlemci
 • 512MB NAND FLASH bellek ve 512MB DDRAM
 • 4 Gigabit Ethernet (GE) RJ45 LAN bağlantı noktası
 • Sabit telefon için 2 bağlantı noktası (FXS) RJ11
 • 1 USB 3.0 ana bağlantı noktası (tip A) yüksek güç (1A)
 • Wi-Fi 6 (IEEE 802.11a/b/g/n/ax)
 • 5GHz bant: 4×4, 160 MHz, 4,8 Gbps’ye kadar
 • 2.4GHz bant: 3×3, 40 MHz, 860 Mbps’ye kadar
 • OFDMA, 1024-QAM, MU-MIMO, ZeroWait DFS, TWT, WPA3
 • Livebox 6’da 2.5Gbps / 1.25Gbps’ye kadar bir GPON bağlantı noktasına (entegre ONT) sahipken Livebox 6+’da 2.5 Gigabit Ethernet (2.5GbE) RJ45 WAN bağlantı noktasına sahibiz

Livebox 6 Yönlendirici

LED göstergeler ve bağlantılar

 1. İnternet Işığı: İnternet bağlantısının durumunu gösterir.
 2. Wi-Fi ışığı: Wi-Fi ağının durumunu gösterir.
 3. Telefon Işığı: Sabit Telefon hizmetinin durumunu gösterir.
 4. WPS düğmesi: Bu protokolü destekledikleri sürece (örneğin, Windows 7/8/10 ve Android sistemleri WPS’yi desteklediği sürece) anahtar girmeden cihazlarınızı Wi-Fi üzerinden bağlamanızı sağlar.
 5. Wi-Fi düğmesi: Wi-Fi ağını etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.
 6. Sabit Telefon Bağlantı Noktaları: bu iki bağlantı noktası (mavi ve mor), bir analog konektörle (RJ11) 2 adede kadar sabit terminali bağlamanıza olanak tanır.
 7. USB 3.0 bağlantı noktası: Harici sabit sürücüler veya yazıcılar gibi USB aygıtlarını bağlamanıza olanak tanır. 1A’ya kadar yoğunluk sağlayabilir.
 8. WAN Bağlantı Noktası 2.5 Gigabit Ethernet (2.5GbE): Bu bağlantı noktası, Fiber Optik ONT’ye bağlanmak için kullanılır.
 9. Gigabit Ethernet LAN bağlantı noktaları: Bu dört bağlantı noktası, bilgisayarları Ethernet kablosu (RJ45 konektörü) aracılığıyla 1 Gbps’ye kadar hızlarda bağlamanıza olanak tanır.
 10. «Sıfırla» düğmesi: ekipmanı fabrika ayarlarına geri yüklemenizi sağlar. Bunun için sivri uçlu bir nesne (kalem, klips veya benzeri) ile 5 saniye boyunca basmak gerekir.
 11. «AÇMA/KAPAMA» düğmesi: yönlendiriciyi açıp kapatmanızı sağlar.
 12. Güç kaynağına bağlantı: Her zaman Livebox 6+ ile birlikte verilen güç kaynağını bağlayın.

Livebox 6 Yönlendirici

Orange, yeni WiFi 6 yönlendiricilerini, ADSLZone’da ilk olarak görünen fiber opt-out’lara kuracak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…