Orange bu yıl 400 5G şehre ve 2022’de %90 kapsama alanına sahip olacak

5G kapsamıyla ilgili haberler, bu teknolojinin uygulanmasına dahil olan tüm operatörlerden gelmeye devam ediyor. Her şey hala çok yeşil ve kullanıcıların 5G ile uyumlu daha fazla cep telefonuna sahip olması gerekli olsa da, bu yıl ve önümüzdeki yıl, oldukça kabul edilebilir bir kapsama düzeyine ulaşmanın anahtarı gibi görünüyor. Bugün, operatör bu yıl için değil, aynı zamanda yıl için de planlarını onayladı. 2022. Atlamadan sonra konuşlandırmanın tüm ayrıntılarını size veriyoruz.

Orange’ın 5G kapsama alanı, en son resmi rakamlara göre 38 ilde 121 belediyeye ulaştı. 2020 yılında beşinci nesil cep telefonu kapsama alanı ile 93 İspanyol şehri ile yılı kapattı ve Ocak ayında bahsettiğimiz sıçramayı gerçekleştirdi. Bu durumda, Orange’ın 5G dağıtımının şu anda yapıldığını biliyoruz. 3.5 GHz’de 5G NSA (sürüm 15). Bu, 4G LTE ve 5G’nin aynı frekans bandında bir arada var olmasına izin veren 5G NSA DSS (dinamik spektrum paylaşımı) teknolojisinin kullanılmasıyla tamamlanıyor.

Operatörler, 5G NSA antenleri için, DSS ile uyarlanmış konumlar için aynı kapsama alanını ilettiğinden, DSS’nin kullanımı bazı tartışmalara yol açmaktadır. KDS. Orange’ın basın toplantısında, bu farklılıkların var olduğunu doğruladılar, ancak her bir “5G kapsama alanı” türüne (5G NSA ve DSS arasında) ne kadar kapsamın karşılık geldiğine dair kesin rakamlar vermediler.

Portakal

2021 ve 2022 için İspanya’da Orange 5G kapsamı

Orange, bu yıl ve gelecek yıl için dağıtım planlarını onayladı. Şu anda 121 şehirde %15 5G kapsama alanına sahipler. Fransız operatör, 2021’in sonunda nüfusun %51’inin 5G kapsama alanına sahip olmasını beklerken, 2022’nin sonu için planlar %90 5G kapsama alanı.

Elbette Orange, hiper bağlantıya yönelik bu atılımın, 5G SA tamamen kullanılabilir olana kadar 5G NSA/DSS teknolojilerini birleştirerek gerçekleştirileceğini onayladı. Zaten bildiğimiz gibi, şu anda bir şeyden söz edemeyiz. 5G “gerçek” mevcut 4G altyapılarına bağlı olmaya devam ettiği için.

Bu 5G SA piyasaya çıktığında görmeliyiz hız, gecikme veya kapasitede önemli farklılıklaryani 5G teknolojisinin avantajları olarak bize hep söylenenler. Bugüne kadar operatörler, bu teknolojilerin sınırlamaları ile mümkün olan en iyi performansı sunmaya çalışacaklardır.

Orange gönderisinin bu yıl 400 5G şehri olacak ve 2022’de %90 kapsama alanı ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…