OPPO’nun katlanabilir telefonu nasıl çalıştığını gösteren videoda görülebilir

Birkaç ay önce OPPO, çeşitli pozisyonlarda katlanan bir telefon göstererek hepimizi şaşırttıysa, şimdi Çin markası için haberlere geri döndü. bir başka oldukça meraklı mobil prototip. Bu, şirketin geçen Kasım ayında düzenlenen bir etkinlikte ilk kez sergilediği konsept olan OPPO X 2021.

O zaman OPPO bize şunları söyledi: esnek, yuvarlanabilir bir OLED ekran 6.7 ila 7.4 inç arasında uzayabilir. Şimdi nihayet, YouTube’da görünen bazı videolar sayesinde mekanizmasının çalıştığını görebildik.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/38/48/63/5ffc911f4bd22f0653/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/06/b2/03/5ffc92544bd22f06e9/original/version-2.jpeg»}

6,7 inçten haddelenmiş 7.4 inç’e uzatıldı

Farklı videolarda karşımıza çıkan sözde OPPO X 2021’in ekranı adeta bir parşömen gibi geri çekilmiş. Ve hem Brandon Le Proktor hem de Allround PC, YouTube’da bu telefon konseptiyle ilgili olarak, kelimenin tam anlamıyla, ekranınızı yuvarlayabilir ve açabilirsiniz.

Görüntülerde de görülebileceği gibi, OPPO X 2021, iki motordan ve bir ankraj sisteminden oluşan dahili bir geri çekilebilir mekanizma kullanır. esnek ekranını katlayın ve açın. İlk bakışta, bu otomatik genişletme, TCL’nin geçen yıl bize gösterdiğine ve LG’nin geçen Ocak ayında LG Rollable ile öğrettiğine benzer şekilde yapılıyor gibi görünüyor.

Kickstarter'da başarısız olan akıllı telefonlar, bazı kavramların işe yaramaz olduğu kadar orijinal olduğunu da gösteriyor.

Bu OPPO konseptinin amacı, mevcut katlanır terminallerde olduğu gibi, esnek panel teknolojisinden yararlanmaktır. cihaz kullanımını en üst düzeye çıkarmak. Kısacası, bir cep telefonunun boyut açısından avantajlarını, ekran yüzeyi açısından bir tabletin avantajlarıyla birleştirmekle ilgilidir.

Videolarda ayrıca telefonun kenarlarından birine nasıl sarıldığını görebiliyoruz, böylece OPPO’nun bize daha önce söylediği gibi ekranda kırışma yok. Ek olarak, terminal sunar boyutlara hızla uyum sağlayan bir arayüz Öyle ya da böyle. Ve tüm bunlar, üçlü arka kameraya sahip alüminyum bir gövdede.

Çinli markanın daha önce açıkladığı gibi, OPPO X 2021 kavramsal bir terminaldir. 122 patent sayesinde mümkün oldu, 12 tanesi ekranınızla ilgilidir. Ne yazık ki, ona eşlik edecek diğer özellikleri veya lansmanı ve olası fiyatıyla ilgili ayrıntıları hala bilmiyoruz.

üzerinden | XDA Geliştiricileri

En iyi görüntü: Çok Yönlü PC

– Haberler OPPO’nun katlanabilir telefonu nasıl çalıştığını gösteren videoda görülebilir aslen yayınlandı Android Laura Sacristan’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…