OPPO X 2021 zaten bir gerçek: tarihteki ilk katlanabilir cep telefonuyla tanışın

Cep telefonları sıkıcıdır. Gerçek şu ki endüstri son yıllarda neredeyse hiç gelişmedive dolayısıyla aralıkları bölen kırmızı çizgiler ödül orta/üst seviye telefonların sayısı her zamankinden daha da yakınlaştı ve çoğu üreticiyi teşvikleri arayın ve yeni kavramları keşfedin katlanır akıllı telefonlar veya şimdi en modern, katlanabilir cep telefonları gibi.

Ve evet arkadaşlar, öyle görünüyor 2021’in büyük trendi bu yuvarlanabilir konseptler olacak TCL’nin zaten Çin’den çalıştığı, ayrıca CES 2021’de görebildiğimiz ‘Rollable’ özelliğine sahip LG ve hatta her zamankinden daha cesur bir OPPO. OPPO X 2021 herkesten önce, hatta tüm bu yarışlarda birinci olmayı seven bir Samsung’dan bile önde.

OPPO’nun ilk yuvarlanabilir cep telefonunu şimdiden görebilir, yaşayabilir ve yönetebiliriz.

Bu noktada, mobil sektördeki en asil oyuncuların birçoğunun manuel veya otomatik mekanizmalara sahip bir “roll-up” akıllı telefon hazırladığını zaten biliyoruz. panelin bir kısmını akıllı telefonun gövdesinin içine gizlemeye izin vertablet ve telefon arasında bu karma deneyimi sunan mutlu kıvrımın taahhütleri olmadan Bu, mevcut Mate Xs veya Galaxy Z Fold2’nin deneyimini zedeliyor.

Her halükarda ve birçok rakip olmasına rağmen, onlar için yol açık görünüyor. Bu yeni mobil cihaz kategorisini ilk kez piyasaya süren LG veya OPPOçünkü Güney Koreliler bize zaten videoda gösterdiler yuvarlanabilirresmi olarak ilk gördüğümüz ve şimdi Çinli üretici bu tip bir terminali gerçeğe dönüştüren ilk kişi oldu, OPPO X 2021, halihazırda en ünlülerden bazılarının elinde yorumcular bize tüm sırlarını göstermek için… Derinlemesine bilmek ister misin? İşte tüm detaylar!

Daha fazla bilgi: OPPO, dünyanın genişletilebilir ekranlı ilk cep telefonu olan OPPO X 2021’i sunar

Bu, “dokunabileceğimiz” bir açılır ekrana sahip ilk cep telefonu olan yeni OPPO X 2021 olacak.

Elbette OPPO X 2021’in sıfırdan gelişimi, deneyimlediğimiz kadar hızlı olmadı. Dongguan merkezli üretici, herhangi bir çıkış tarihi olmadığını iddia etti bu modelin en azından kısa vadede, gerçek şu ki konseptten prototipe geçişi çok aceleci olduresmi sunumundan sadece birkaç ay sonra erken seri modeller uzmanların ve analistlerin eline geçmiştir.

Beklendiği gibi, alıştığımızdan çok daha kalın bir akıllı telefon Paneli kullanıcının ihtiyacına göre saran veya açan otomatik bir mekanizmaya sahip olan, kapalı bir Galaxy Z Fold ile karşılaştırıldığında kesinlikle çok çarpıcı olmayan geleneksel cep telefonlarında görmek, kare biçiminde 6,7 inçten maksimum 7,4 inç’e çıkıyor ve tablet deneyimine uygun olarak.

Her durumda, en şaşırtıcı şey, cihazın nasıl katlandığını veya açıldığını ve öğelerin nasıl yerleştiğini, ekran büyüdükçe veya küçüldükçe davranışlarını ve düzenini değiştirdiğini görmektir, bu yüzden sizi doğrudan ilkiyle baş başa bırakacağız. gözden geçirmek bu yayınlandı:

OPPO X 2021’in ilk izlenimleri ve eksiksiz bir ‘uygulamalı’, ilki Fransız youtuber Brandon Le Proktor’dan ve diğeri Alman kanalı allroundpc’den yayınlanan iki videomuz zaten var… Eminim daha da fazlası görünecek yakın zamanda!

Videoda görmüş olabileceğiniz gibi ilk defa bir Fransız youtuber bize gösteriyor. yeni OPPO X 2021’in tamamen işlevsel bir seri öncesi modelibize tüm sırlarını öğreten ve bu hareketli cep telefonlarının nasıl çalıştığını açıklamakveya en azından OPPO’nun fırınlarında yemek pişiren modelin bu durumda nasıl davrandığı.

Videoda ne tuzak ne de karton var, bu yüzden cihazı tam olarak görebilirsiniztüm açılardan ve meraklıları devreye alarak çift ​​yaparak devreye giren otomatik mekanizma Tıklayın yan düğmede.

Elbette, OPPO tarafından geliştirilen arayüz, her iki ekran boyutuna da mükemmel uyum sağlarher zaman yaptığımız işe süreklilik vererek ve şu an ile bir lansman arasında kesinlikle ayrıntıları parlatacak ve akışkanlığını optimize edecek bitmemiş yazılımlarda bile ciddi sorunlar fark etmeden, anahtar olacak bir katma değerden şimdilik haber yok ortaya çıkan büyük ekran boyutundan yararlanmak için.

Cihazın dahili donanımı hakkında herhangi bir detay açıklanmadı.kesinlikle OPPO’nun ambargosu nedeniyle, şimdilik sadece panelin esnek bir OLED olduğunu söyleyebiliriz bir parçayı bükmeden, orijini, çözünürlüğü veya yenileme hızını bilmeden gizleyebilen dairesel bir mekanizmanın etrafına monte edilmiştir.

Ve aşikar olduğu gibi, ayrıca piyasaya ne zaman çıkacağını da bilmiyoruz (olur mu onu bile bilmiyoruz) ne de fiyatGalaxy Z Fold2’nin lansmanında maliyeti 2.009 avronun muhtemelen altında olmasına rağmen ucuz olması beklenmiyor… sabırlı olmanız gerekecek!

Daha fazla bilgi: İlk roll-up cep telefonunuzu ne zaman satın alabilirsiniz?

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

OPPO X 2021 girişi zaten bir gerçek: tarihte ilk kez Andro4all’da yayınlanan ilk yuvarlanabilir mobil ile tanışın.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…