OPPO, WiFi veya Bluetooth ile şarj edilen IoT cihazlarıyla kablosuz bir gelecek hayal ediyor

OPPO, WiFi veya Bluetooth ile şarj edilen IoT cihazlarıyla kablosuz bir gelecek hayal ediyor

Elektromanyetik radyasyonla çevrili yaşıyoruz ve bir kısmını bulmak için çok fazla bakmanıza gerek yok çünkü güneş ışığı öyle. Ancak, doğal olarak üretilenlere ek olarak, insanlar kendi iyonlaştırıcı olmayan radyasyonlarını yaratabildiler ve bunu kendi çıkarları için kullanabildiler ve işte bu noktada kablosuz telekomünikasyon buluyoruz.

Bu radyasyonlar esasen enerji olduğundan, veri iletmekten başka bir şey için onlardan yararlanmaya çalışan az sayıda şirket yoktur. Örneğin Samsung, radyo frekansıyla şarj edilen bir kontrolü zaten sundu ve şimdi OPPO daha da ileri gidiyor. Çinli şirket teknik bir belge yayınladı. Beyaz kağıtile yakın bir gelecek hayal ettiği sonsuza kadar açık kalması için kabloya ihtiyaç duymayan bağlı cihazlar.

Küçük cihazlarda sonsuza kadar özerklik

karşı

OPPO’nun şirketin web sitesinde yayınlanan belgesine denir. ‘Sıfır Güç iletişimi’ veya güç olmadan iletişim. Belge, 76 sayfa boyunca, şirketin kablosuz iletimleri, ikili bir işlevi yerine getirmelerini sağlayan bir enerji kaynağı olarak kullanma olasılığı hakkındaki vizyonunu açıklıyor.

Kablosuz mobil şarj: Samsung, Xiaomi ve diğer üreticilerin teknolojileri ve güçleri

OPPO, özellikle, alarmlardan güvenlik kameralarına, hatta Apple AirTag ve benzeri tarzdaki küçük taşınabilir GPS konumlandırıcılara kadar uzanan teknoloji sektörünün bir parçası olan bağlı cihazları ifade eder. Küçük boyutlu ve ayrıca küçük tüketimli cihazlarbu tür işaretlerle çevrili olmaktan kim yararlanır.

Mobil ağların kendileri tarafından kullanılanlar (3G, 4G veya 5G) ve hatta Bluetooth sinyalleri veya evimizin veya ofisimizin WiFi’si gibi sinyaller. OPPO, yakın gelecekte, bu tür cihazlar doğrudan “havadan” enerji toplayabilecektir., her zaman tırnak içinde, sürekli içlerinden geçen kablosuz sinyallerin. Bu, bir arıza meydana gelmedikçe veya pilin doğal aşınması ve yıpranması onu bitirmedikçe, özerkliğinin neredeyse sonsuz olmasını mümkün kılacaktır.

OPPO, radyofrekans dalgaları aracılığıyla bu şarj sisteminin, sürekli şarj edildiğinde daha küçük pillere sahip olabileceğinden ve ayrıca şarj bağlantı noktalarından vazgeçerek daha ucuza sahip olabileceğinden, cihazların daha da küçük olmasına izin vereceğini düşünüyor. Ayrıca, OPPO hesabı, çevresel etkileri azaltılacaktır.

Bu teknoloji, OPPO’nun “sıfır enerji” veya “sıfır güç” dediği şeydir ve şu anda Samsung’un yeni televizyonlarının uzaktan kumandasını şarj etmesine izin veren veya Motorola ve Xiaomi’nin gerçek kablosuz şarj sistemleri için zaten test ettiği teknolojinin aynısıdır ( şimdi sahip olduğumuz düşük mesafeli ‘temas’ şarjı değil). Ancak şimdilik OPPO sadece yakın gelecekten bahsediyor, mevcut değil. Kendi cihazlarını sunmanın ne kadar süreceğini göreceğiz.

Daha fazla bilgi | OPPO

– Haberler OPPO, WiFi veya Bluetooth ile şarj edilen IoT cihazlarıyla kablosuz bir gelecek hayal ediyor aslen yayınlandı Engadget Mobil Samuel Fernandez tarafından.