Operatörler, 5G açık artırmasının olası düşüşünü kutluyor

Mart ayında, 5G için 700 MHz bandının uzun zamandır beklenen müzayedesi yapılacak. Bu bant, evlere daha iyi nüfuz etme ve daha geniş kapsama alanı sağlamanın anahtarıdır. Öncelikli gruplardan biri olan hükümet, 1.170 milyon euro’luk yüksek başlangıç ​​fiyatı, ihale koşullarında belirlenir. Ancak, operatörler tarafından sunulan iddiaların büyük bir kısmı bu yüksek miktarla ilgiliydi ve görünüşe göre hükümet bu 5G müzayedesinin başlangıç ​​fiyatını düşürmeye çalışacaktı.

Robert Sanchez, Telekomünikasyon ve Dijital Altyapılardan Sorumlu Devlet Bakanı, 1.170 milyon Euro’luk başlangıç ​​fiyatını değiştirmeyi dışlamıyor. Şu anda bu müzayede için ihale kurallarına sunulan 19 iddiayı inceliyorlar ve yakında bir cevap vermek zorunda kalacaklar. Fiyatla ilgili olarak, “onu inceleyeceğiz. Çalışma sonucunda ortaya konulan argümanların -fiyatı düşürmek için- yeterli değere sahip olduğunu görürsek, yeniden ele alınacaktır” dedi.

Olası azalmanın içerdiği öfori

Operatörler bilgilerini gizlemezler. fiyat kaygısı Bu açık artırmaya kimler ulaşabilir. Telefónica, Vodafone, Orange veya MásMóvil içinde, bunun bu yıllarda yapacakları ana yatırımlardan biri olduğunu biliyorlar ve hatta 5G’nin kendisinin devreye alınması veya fiber optik kapsama alanında uzaktan kumandaya artış gibi diğer projelerden ödün verebileceğini biliyorlar. Şu anda gelmeyen alanlar.

5g anten

Sektörün hassas durumu, bu bandın bazı Avrupa ülkelerindeki diğer müzayedelerindeki kaosu “taklit etmeye” davet etmiyor. Tüm bunlar için, Roberto Sánchez’in sözleri operatörler ve özellikle İspanyol Dijitalleştirme Derneği tarafından iyi karşılandı. dijitalES, teknoloji sektörü işverenleri.

DigitalES Genel Müdürü Victor Calvo-Sotelo, “Telekomünikasyondan Sorumlu Devlet Bakanı’nın sunulan argümanları incelemesi ve yeniden gözden geçirmesi iyi bir haber” dedi. Ayrıca, müzayedenin başlangıç ​​fiyatındaki düşüşün de altını çizdiler. 5G’nin dağıtımına daha fazla yatırım yapılmasına izin verecekbu da müşterilere daha fazla fayda sağlayacaktır.

Movistar ve Orange, daha önce başka bir 5G müzayedesine sahip olacak

Ayrıca Movistar ve Orange’ın da teklif vereceği resmen doğrulandı. 3.5 GHz bandında iki adet 10 MHz blok hangi şu anda Savunma atandı. Movistar, toplamda 100 MHz ve Orange’ı 110 MHz’de tutacaktı.

Ancak, büyük sorun bu açık artırmadan sonra ele alınacaktır. Bu, bundan başkası değil 5G için bu anahtar bandın yeniden düzenlenmesi. İşlem tamamlandığında, tüm operatörler, maksimum hız ve performans sunmak için hayati önem taşıyan tek bir frekans bloğuna sahip olacaktır. Şu anda sadece Vodafone tüm frekanslara “birlikte” sahip.

Operatörler, ADSLZone’da ilk kez ortaya çıkan 5G açık artırmasının olası indirimini kutluyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…