OnePlus’ınızda denemeniz gereken 7 gizli OxygenOS hilesi

Oksijen İşletim Sistemi OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro gibi OnePlus cep telefonlarını entegre eden Android tabanlı işletim sistemidir. oldukça basit yazılımyıllar geçtikçe gelişiyor ve daha fazla işlev kazanıyor, bazıları markanın cep telefonlarını kullanan birçok kişi tarafından bilinmiyor.

Eğer bilmek istiyorsan OnePlus cep telefonunuzdan nasıl daha fazlasını elde edersiniz daha az bilinen özellikleri sayesinde, bugün bazılarının üzerinden geçeceğiz. oradaki en ilginç OxygenOS’ta.

OxygenOS 11 ile OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro.

Tüm widget’larınızı tek bir ekranda düzenli tutun

Tercih edenlerdenseniz ana ekranınızı düzenli ve dikkat dağıtıcı şeylerden uzak tutunOnePlus’ın en kullanışlı özelliklerinden biri rafana ekrandan aşağı kaydırarak istediğiniz zaman erişebileceğiniz tüm favori widget’larınıza sahip olmanızı sağlayan bir panel.

Bu işlevi etkinleştirmenin avantajlarından biri, Tüm widget’larımızı rafa kaldırana ekranda yer kaplamak yerine.

Bu özelliği etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey başlatıcı ayarlarına erişim ana ekranda boş bir alana uzun basarak ve “Erişim için aşağı kaydır” bölümünde, OnePlus Rafını seçin.

Rafın içine girdikten sonra şunları yapabileceksiniz: tüm favori widget’larınızı ekleyin ve düzenleyin istediğiniz sırayla.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Uygulamaları çekmeceden kolayca gizleyin

Eğer istersen uygulamaları gizle Örneğin, OnePlus tarafından OxygenOS’ta önceden yüklenmiş olanlar gibi uygulamalar listenizde görünmemeleri için çekmecede, marka özelleştirme katmanı size bunu basit bir hareketle yapma imkanı verir. Yapmanız gereken şudur:

  1. Ana ekrandan yukarı kaydırarak cep telefonunuzun uygulama çekmecesini açın.

  2. Şimdi, sözde “gizli alan” görünene kadar parmağınızı sağa kaydırın.

  3. Uygulamaları gizlemek için sağ üst köşedeki “+” simgesine dokunun.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Gizlemek istediğiniz tüm uygulamaları eklediğinizde, bunu göreceksiniz. bunlar artık uygulama çekmecesinde görüntülenmiyor. Bunlara erişmek istiyorsanız, gizli alanınıza erişmek için uygulama çekmecesinden sağa kaydırmanız yeterlidir.

Uygulamaları hızla bulun

OxygenOS şunlardan birine sahiptir: en kullanışlı kısayollar uzun zamandır gördüğümüz şey. Onun sayesinde mümkün uygulamaları süper basit ve hızlı bir şekilde arayın.

Bunu yapmak için basitçe uygulama çekmecesini açmak için ana ekrandan yukarı kaydırın, ancak açmak için uzanmak yerine parmağınızı ekranın ortasında tutun. Bir titreşim fark edeceksiniz ve otomatik olarak uygulama aramakategorilerden birini seçebileceğiniz veya uygulamanın adını girebileceğiniz yer.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Favori uygulamalarınızı parmak izi okuyucudan açın

ile ilgili diğer OxygenOS özelliği uygulamaları açma olasılığından oluşur favori uygulamaları seçhangi açılabilir ekrandaki parmak izi okuyucusuna uzun süre basarak.

Bu özellik tüm marka terminallerde mevcuttur. panele entegre parmak izi okuyucuve etkinleştirmek için sistem ayarlarına erişmeniz ve oradan “Yardımcı Programlar” bölümündeki “Hızlı Başlangıç” menüsüne gitmeniz yeterlidir.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Ekranı açmadan el fenerini etkinleştirin

İhtiyaç duyduğun zamanlar için mobil el fenerini etkinleştir ancak böyle bir işlevi aramaya vaktiniz yok, OxygenOS size bu işlevi hızlı bir şekilde ve mobil ekranı etkinleştirmenize gerek kalmadan etkinleştirme imkanı sunuyor.

Sadece başvurmak zorundasın ekran kapatma hareketleriel fenerini etkinleştirme veya kamerayı açma gibi önceden tanımlanmış eylemleri gerçekleştirmenize izin veren , herhangi bir uygulamayı aç herhangi bir hareketle yürütmek istediğiniz.

Hareket menüsünde şunlardan birini seçebiliriz: ekrana bir dizi harf çizin: O, V, S, M veya W. Müziği kontrol etmek veya iki dokunuşla ekranı açmak da mümkündür.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Oyun oynarken veya video izlerken mesajlarınıza hızlıca cevap verin

Diğer en faydalı numara OxygenOS’a dahil olan olasılıklardan oluşur mesajlara cevap ver biz iken manzara ekranı ile video oynatmak veya izlemekyaptığımız şeyi durdurmaya gerek kalmadan.

Bu özelliğe “manzara yanıtı” denir ve son OnePlus telefonlarının büyük çoğunluğunda bulunur. Bununla birlikte, gelen bir mesaj alındığında, konuşma kayan bir pencerede görünecek, ve aynısı klavyede de olacak. Bu şekilde mümkün olacak Hızlı cevap ver ve videoya veya oyuna dönün.

OxygenOS'ta mesajları yanıtlayın

Mobil cihaz yatay konumdayken OxygenOS’taki mesajları yanıtlayın.

Yinelenen uygulamalar oluşturun

OxygenOS’ta şunları yapabilirsiniz: en fazla iki WhatsApp hesabına sahip olmak aynı cep telefonunda, üçüncü taraf uygulamaları kullanmaya gerek kalmadan. Şirket, yazılımında şu işlevi sunar: paralel uygulamalaraynı uygulamanın iki örneğini oluşturmanıza olanak tanır.

Bu işlev, yardımcı programlar menüsünde bulunur ve etkinleştirildiğinde otomatik olarak ikinci bir uygulama “oluşturacak” böylece ikincil bir hesap girebilirsiniz.

OxygenOS'ta Çift WhatsApp

OxygenOS’ta Çift WhatsApp.

Oksijen işletim sistemi bir sürekli gelişen katmanve OnePlus cep telefonlarının yazılımında sık sık yeni işlevlerin ve gizli hilelerin görünmeye devam etmesi şaşırtıcı değildir. Bu nedenle, bu liste sürekli olarak güncellenecektir. daha fazla kar.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

OnePlus’ınızda denemeniz gereken 7 gizli OxygenOS hilesi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…