OnePlus, ‘Dosya Dash’ini Google’ın ‘Yakındakilerle Paylaş’ ile değiştiriyor

Birkaç gün önce yeni amiral gemileri bir artıyeni OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro, yeni özelliklerle dolu cihazlar, aynı zamanda ilk kullanıcıları bunu tespit etti. bazı işlevler eksik.

2016 yılında, OnePlus piyasaya sürüldü Dosya ÇizgisiWi-Fi Direct kullanan cihazlar arasında dosya paylaşımına izin veren bir işlev, ancak şimdi 2021’de yeni cihazların piyasaya sürülmesiyle ortadan kalkıyor.

Yakındaki Paylaşım devraldı

Yeni dosya gezgini OnePlus 9 ve 9 Pro artık entegre değil Dosya ÇizgisiVe nedeni çok basit. Google’ın ‘Yakındakilerle Paylaş’ özelliği sayesinde OnePlus’ın artık kendi geliştirdiği bu özelliğe sahip olması gerekmiyor.

OnePlus 9 Pro, analiz: en iyi kamera için savaşmak için mutlak akışkanlık ve fotoğrafik işbirliği

Reddit’teki bazı kullanıcıların şikayetleri göz önüne alındığında, OnePlus şu açıklamayı yaptı:

“Android cihazlar arasında daha sorunsuz bir dosya aktarımı deneyimi sağlamak için “Dosya Dash” özelliğini Google tarafından sağlanan “Near Share” özelliğiyle değiştirdik. Kullanıcılar Ayarlar’a gidebilir, “Google”a ve ardından “Cihaz Bağlantıları”na tıklayabilir. Kullanıcılar, dosyaları aktarmak için “Yakındakilerle Paylaş”ı tıklayabilir. Diğer cihaz Near Share’i desteklemiyorsa, kullanıcılar Bluetooth veya diğer üçüncü taraf uygulamaları aracılığıyla dosya aktarabilir.

2020 yazında ‘Yakındakilerle Paylaş’ lansmanına kadar, üreticilerin kendi paylaşım çözümlerini yaratmaları çok mantıklıydı. kablosuz aktarım cep telefonları, tabletler veya dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlar arasında, ancak Google alternatifini tüm cep telefonlarında etkinleştirdiğinden beri, bu zaten değişti. Bu nedenle OnePlus artık bu özelliği ‘Yakındaki Paylaşım’ ile değiştirmiştir.

{«videoId»:»x804t43″,»autoplay»:true,»title»:»ONEPLUS 9 PRO, inceleme: Sesli bir EVET»}

Önceki OnePlus’ta, 2.6.4.0 güncellemesindeki Dosya Yöneticisi uygulaması hala File Dash’i koruyor, ancak dosya gezgininin 2.6.4.5 sürümüne sahip yeni OnePlus 9’da bu işlev artık mevcut değil. OnePlus, dosya uygulamasını tüm cep telefonlarında güncellediğinde, kablosuz dosya aktarımı için yalnızca ‘Yakındakilerle Paylaş’ seçeneğinin kullanılabilir olması mümkündür.

üzerinden | XDA-Geliştiriciler

– Haberler OnePlus, ‘Dosya Dash’ini Google’ın ‘Yakındakilerle Paylaş’ ile değiştiriyor aslen yayınlandı Android tarafından Cosmos.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…