Microsoft, SharePoint News'deki yenilikleri açıklıyor

OneDrive ve SharePoint, paylaşılan kitaplıklarda aramayı birleştirir

Microsoft adında yeni bir özellik yayınladı. “arama kapsamı kontrolü” OneDrive ve SharePoint (LinkedIn aracılığıyla) kullanıcıları için. Size sadece bunu söyleseydik, aynı kalırdınız, ama gerçek şu ki bu bir yenilik. Güncellenmiş arama deneyimi gücünü kullanmak Microsoft Arama. Kullanıcıların paylaşılan klasörler ve kitaplıklar arasında arama yapmasını kolaylaştırır.

OneDrive ve SharePoint, paylaşılan klasörlerde ve kitaplıklarda arama yapacak

Hatırlatma olarak, özellik ilk olarak Ağustos 2020’de duyurulmuştu. Bu yeni entegrasyon ile kullanıcılar artık arama kutusundaki açılır listeyi kullanın. Bu, OneDrive İş’teki arama kapsamını tanımlar. Daha spesifik olarak, OneDrive İş’teki dosyalarını ve paylaşılan kitaplıklar dahil olmak üzere kullanıcının tam erişime sahip olduğu paylaşılan dosyaları arayabilirler.

OneDrive'da iyileştirilmiş arama

Microsoft 365 Yol Haritası, bu arama geliştirmelerinin artık genel olarak dünya çapındaki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. OneDrive İş dahil olmak üzere birçok bulut depolama hizmeti, koronavirüs salgını sırasında hizmette benzeri görülmemiş bir artış gördü. Değişiklikler, genel arama deneyimi için pek bir fark yaratmıyor gibi görünüyor, ancak üretkenliği artırmaya yardımcı olmalılar.