OneDrive “kişisel mağaza”: size bunun ne olduğunu ve PC’nizde ve bulutta nasıl kullanabileceğinizi söylüyoruz

Bazı durumlarda, PC’nizde veya OneDrive bulutunda gezinirken adlı bir klasörle karşılaşmış olabilirsiniz. “kişisel mağaza”. OneDrive alan kotanız içinde, ancak şimdi açıklamaya çalışacağımız belirli özelliklere sahip bulutta bir alan.

“Kişisel Depo” tüm OneDrive kullanıcıları tarafından erişilebilen bir özellik, ücretli olup olmadıklarına veya bulutta kutudan geçmeyi gerektirmeyen 5 GB’lık alanı kullanıp kullanmadıklarına bakılmaksızın. OneDrive’ın sunduğu alanın geri kalanından daha yüksek düzeyde koruma sağlamasıyla öne çıkan bir klasör.

“Kişisel Mağaza” hakkında her şey

Web'den 8

Kasa olarak “Kişisel Depo” giriş yapılabilen bir bölümdür. hem OneDrive web sitesinden hem de kendi bilgisayarımızdan “Kişisel Mağaza”nın dahil olduğu Microsoft hesabını ilişkilendirdiğimiz sürece. Bu noktada, “özel” klasör, dosya gezgininde bir bölüm olarak daha görünecektir.

pc'de bir sürücü

«Kişisel depolama», onu OneDrive’da bulabileceğimiz alanın geri kalanından farklı kılan bir dizi özelliğe sahiptir. daha fazla koruma Bu, OneDrive’da veya PC’mizde oturum açmış olsak bile, her girmek istediğimizde oturum açma ihtiyacı ile verilir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/69/12/33/600184b83bef07939c/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2d/34/24/600184684bd22fc83f/original/google-drive-vs-dropbox-vs-onedrive-what-is-the-best-cloud-storage- bq.jpeg» }

Ayrıca ve ekstra olarak, Microsoft iki adımlı doğrulama her zaman gereklidir Yazmanız gereken bir kodu almak için bağlı ikincil hesabınıza bir e-posta gönderen bir sistem aracılığıyla ve ancak o zaman «Kişisel Mağazaya» girebilirsiniz.

Web'den 5

İkincil e-postaya veya ilişkili cep telefonuna

Ve bu yeterli değilse, kişisel mağaza 20 dakika geçtiğinde otomatik olarak kilitlenir kullanmadan, bu nedenle yukarıda verilen adımları tekrarlamanız gerekir. Otomatik olarak da engelleyebiliriz.

Web'den

OneDrive’ın “Kişisel Mağazasını” ne için kullanabileceğimizi netleştiren güvenlik önlemleri. için geçerli bir seçenektir. kişisel belgeleri saklamak DNI, sosyal güvenlik kartı, ehliyet, dijital sertifikalar, Wi-Fi ağ anahtarları gibi… Tüm bu bilgiler daha önce gördüğümüz sistemler tarafından korunmaktadır.

OneDrive'da fiyat planları: seçenekler bunlardır ve böylece bulutta ücretsiz bile yer kazanabilirsiniz

Daha önce de belirttiğimiz gibi, “Kişisel Mağaza”ya erişim, OneDrive web sitesinin kendisinden ve Windows 10 gezgini aracılığıyla gerçekleştirilebilir. OneDrive’dan farklı olarak, oturum açma ve iki adımlı doğrulama her zaman gerekli olacaktır.

Web'den 7

Varsayılan olarak, iki adımlı doğrulama ile şu adrese bir e-posta gönderilir: eklediğiniz ikincil bir hesap veya ilişkilendirdiğiniz telefon numarası, Microsoft’un bu sistemi kurarken size vereceği benzersiz ikinci adım koduyla. Herhangi bir şeyi değiştirmek isterseniz, doğrulamada değişiklik yapmak için Microsoft hesabınızda oturum açmanız ve Güvenlik bölümüne gitmeniz gerekir.

Web'den 8

Tüm bu adımlar atılmışken, “Kişisel Mağazayı” diğer OneDrive klasörleri gibi kullanabiliriz, ama evet, bir artı güvenlik ile. İçinde hem web’deki hem de Windows 10’daki tarayıcıdan taşıyarak dosya ekleyebilir, içeriği düzenleyebilir, depolayabiliriz…

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler OneDrive “kişisel mağaza”: size bunun ne olduğunu ve onu PC’de ve bulutta nasıl kullanabileceğinizi söylüyoruz aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…