One UI 3’ün arka planda daha fazla uygulamayı kapattığını keşfederler: böylece kısıtlamaları kaldırabilirsiniz

Katmanındaki en son güncelleme ve Android 11’e geçişle birlikte, Samsung Galaxy sahipleri yeni bir kaynak sınırlama sistemine sahip: One UI 3, arka planda daha agresif kapanış uygulamalarıdır. Bu, uygulamalarının artık güncellenmiş cep telefonlarında nasıl çalışmadığını gören bazı geliştiriciler tarafından keşfedildi.

Android, aşırı uygulama maliyetlerini güvende tutmak için sistemde belirli araçlara sahiptir. Google, yazılımın yürütülmesini otomatik olarak sınırlayan bir pil iyileştiriciyi tanıttı; bir sistem her markanın kendi sınırlayıcılarının eklendiği. Huawei ve Xiaomi, uygulamalar arka planda otomatik olarak kapandığı için eksik bildirimlerle ünlü markalardır. Şimdi Samsung katıldı.

Bildirimleri günceller ve kaybederseniz, belki One UI 3 uygulamaları öldürür

Kısıtlamalar Uygulamalar Samsung One Ui

Yeni tüketim sınırlama sistemi Samsung tarafından değil, arka plan işlemlerinin ortadan kaybolduğunu keşfeden geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından herhangi bir açıklama yapılmadan iletildi. Özellikle, ünlü Sleep as Android’in geliştiricileri Urbandroid, şunu fark etti: One UI 3, yazılımıyla çok daha agresif davrandı. Güncellemeyle birlikte uygulamalar, örneğin etkinliği kaydetmek için arka planda sensör verileri toplamayı durdurur; bu da programların tatmin edici kullanımını bozar.

Samsung One UI: Galaxy özelleştirme katmanında ustalaşmak için 37 ipucu ve püf noktası

XDA Developers’da gösterildiği gibi, Android 11 ile birlikte gelen sürüm olan One UI 3, Android’inkilere eklenen kullanım kısıtlamalarını içerir. Bunları ortadan kaldırmanın tek yolu, Samsung Galaxy’de pil optimizasyonunu devre dışı bırakmaktır:

  • Mobil ayarlarınıza erişin ve uygulamalar bölümüne girin.
  • Listedeki herhangi bir uygulamaya gidin ve pil seçeneklerine gidin.
  • ‘Pil kullanımını optimize et’ seçeneğine tıklayın.

Kısıtlamalar Uygulamalar Samsung One Ui

  • Uygulamaların tam listesini görmek için açılır menüden “Tümü”nü seçin.
  • Bildirimlere ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları devre dışı bırakın (ve her zaman çalışıyor olmaları gerektiğini). WhatsApp, Instagram, TikTok, Gmail… Kullanımınıza göre karar verin.

Kısıtlamalar Uygulamalar Samsung One Ui

  • Ek olarak, pil optimizasyon özelliklerini ayarlarından ‘ altından devre dışı bırakabilirsiniz.Bakım ve pil‘. Bu ayarlara sahipseniz, ‘Arka Plan Sınırları’ ve ‘Uyarlanabilir Pil’i kapatabilirsiniz (pil daha hızlı boşalır).

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/51/ae/22/600b3a324bd22fda13/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/57/39/32/600b3e594bd22fda58/original/samsung-galaxy-s21-ultra-analisis-una-camara-que-no-expected-miniatura.jpeg»}

One UI 3.0 ve Android 11’e güncellenen Samsung Galaxy Note 20 Ultra ile bildirimlerin kaybolduğunu fark ettik. kısıtlamaların dışında kalman gerek böylece kullanıcının beklediği gibi çalışırlar. Bunu yapmak için, bu kısıtlamaları devre dışı bırakmak en iyisidir.

üzerinden | XDA Geliştiricileri

– Haberler One UI 3’ün arka planda daha fazla uygulamayı kapattığını keşfederler: böylece kısıtlamaları kaldırabilirsiniz aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…