Okumak için bir tablet ister misiniz? O yüzden tablet almayın

Zaman zaman Twitter, Facebook ve Instagram’da bize yazıp bir soru soran birçok insan var. kitap okumak için iyi bir tablet. Cevabımız hep aynı: Bir tabletin okumasını istiyorsanız, tablet almamak en iyisidir.. Bu makalede, bir tabletin neden okuma için en iyi cihaz olmadığına dair üç basit argüman sunacağız, ancak daha önce size bunların ne kadar iyi olduğunu söylemiştik. ekran, hedef ve fiyat.

Tabletler çok yönlü cihazlardır (ve fiyatları son yıllarda önemli ölçüde düşmüştür), ancak tam olarak onların çok yönlülüğüdür. okumak için tavsiye edilmez. Okumak konsantrasyon gerektirir, romanın konusuna, makalenin argümanlarına, karakterlerin karakterine bağlı kalabilmek için okuduğuna dikkat etmeyi gerektirir… en iyi kaçınılması gereken dikkat dağıtıcı kaynaklar. Dijital olarak okumak ister misiniz? Kendinize bir elektronik kitap okuyucu / eOkuyucu satın alın.

Cihazı yalnızca ve yalnızca kitap okumak için kullanmak istiyorsanız okuyacağınız her şeyin anlamlı olduğunu unutmayın.

Neden tablet yerine e-Okuyucu satın almalısınız?

Çünkü ekranınız daha iyi

ipad ve e-kitap 2

Elektronik kitaplar veya e-Okuyucular lehine ana argüman, ekran. Kindle, Energy Sistem, BQ veya Billow olsun, tüm eOkuyucular elektronik mürekkep ekranı. Bu ekran güpegündüz mükemmel bir şekilde görülebilir, tabletlerin bocaladığı bir durum, çünkü parlaklığı maksimuma çıkarmaları gerekir ve siz bir okuyucu olarak yansımaları önlemek için güneşle savaşmak zorunda kalırsınız.

Ayrıca elektronik mürekkep ekranı bir tabletin IPS LCD veya AMOLED’inden çok daha verimli. Tüketimi önemsizdir ve eOkuyucunun özerkliği çok daha fazladır. Tabii ki, yaptığınız kullanıma bağlı olacaktır, ancak bir tabletin bir veya iki gün dayandığı yerde, bir eOkuyucu bir ay, bir buçuk ay kadar sürer – en azından benim durumumda. Bu, uzun vadede takdire şayandır, çünkü parka gidip pilinizin bitmeyeceğini bilerek kitap okumak harikadır.

En sonunda, e-ink ekran mavi ışık yaymaz. Elektronik cihazların ekranları tarafından üretilen bu ışık, göz kuruluğuna neden olur ve uykuyu düzenlemekten sorumlu hormon olan melatonin üretimini azaltır. eOkuyucu ekranlarını görmek için arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duymaz, bu nedenle mavi ışık sorunu tamamen ortadan kalkar. Bir ışığı yakmak yeterli olsa da karanlıkta* okuyamayacağınız doğrudur.

*Amazon Kindle Paperwhite gibi bazı e-Okuyucularda gece görüntüleme için yerleşik bir arka ışık bulunur.

Çünkü okumaya hizmet ediyorlar, nokta

ipad ve e-kitap 3

Bir tablette okursanız Okumanın sakin anını engelleyebilecek her türlü dikkat dağıtıcı şeye kendinizi maruz bırakıyorsunuz: sosyal ağlardan, e-postalardan, oyunlardan ve her türlü bildirimden gelen bildirimler. Evet, WiFi’yi kaldırabilir ve sorundan kurtulabilirsiniz, ancak cazibe her zaman orada olacaktır. Bir eOkuyucuda dikkat dağıtıcı hiçbir şey yoktur: ekran renkli değil, cihaz titremiyor, bildirimleri yok, hiçbir şey yok. Sadece yazı.

Sonuçta bir eOkuyucu, kitap gibi. Okumaya odaklanmanıza, yer imleri eklemenize izin verir, bazıları altını çizmenize izin verir… ama başka pek az şey vardır. Bu özellik eksikliği, onu ideal ve tercih edilir kılan şeydir. Okuyunca oku.

Çünkü bir tabletten çok daha ucuzlar.

ipad ve e-kitap 5

Ve ana satış noktası ile sona geliyoruz: fiyat. Oldukça iyi bir tablet 150 avronun altına düşmüyor ve ondan da fazla bir şey talep etmiyor. eOkuyucular, bazı istisnalar dışında, 60-200 euro aralığında, cebinize göre seçebileceğiniz geniş bir ürün yelpazesine sahip. Şahsen ben, genellikle geceleri okuyan bir Billow ile 70 avroya fazlasıyla sahibim, ancak daha güçlü bir şey isteyen biri fiyatı 129 avro olan Amazon Paperwhite’ı alabilir.

varmak istediğim şey şu 150 Euro’ya piyasadaki en iyi e-Okuyuculardan birini satın alabilirsiniz veya daha temel tabletlerden biri. Harcanacak gönderiler, amacını karşılayan bir şeye harcamak daha iyidir ve bu, yalnızca okuyacaksanız, eOkuyucu ile eş anlamlıdır.

Sonuç olarak

ipad ve e-kitap 4

Düzenli bir okuyucuysanız ve 1) evde yerden tasarruf edin ve 2) kitaplardan tasarruf edin, elektronik kitaplara geçiş yapmaya cesaret edin. Öyle görünmüyor ama çabuk alışacaksınız. Ve hangisini satın almalı? kendine soracaksın. Benim kişisel tavsiyem, yeni başlıyorsanız ve temel bir şey istiyorsanız, satın alın. Amazon Kindle’ı veya daha güçlü bir şey istiyorsanız, Kindle Paperwhite. İkincisi daha pahalıdır ancak aynı zamanda daha iyi bir ekrana ve entegre ışığa sahiptir. İkisi de sana çok yakışacak.

Neden Kindle ve başka bir marka değil? Eh, esas olarak nedeniyle Amazon’dan kitap satın almak ve Kindle’a aktarmak kolaydır. Diğer markalarla – hepsi değil – bilgisayardan buna değmeyen daha karmaşık bir işlem yapmanız gerekir.

Daha fazla bilgiAmazon Kindle’ı

Daha fazla bilgi: Amazon Kindle Paperwhite

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Okumak için bir tablet istiyor musunuz? Eh, bir tablet satın alma ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos