Öğreticiler Windows 10'da Wi-Fi bağlantı geçmişi nasıl silinir?  - Teknolojideki ve İnternet kullanımındaki Öğretici Gelişmeler…

Öğreticiler Windows 10’da Wi-Fi bağlantı geçmişi nasıl silinir? – Teknolojideki ve İnternet kullanımındaki Öğretici Gelişmeler…

ilerlemeleri teknoloji ve internet kullanımı temel unsurlardır iletişim ve bağlantıya erişimi kolaylaştıran, böylece mesafeyi kısaltan. Windows PC’niz ile onu bir Wi-Fi ağına bağlayabilir ve web’de gezinmeye ve diğer işlemleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Windows 10’un yönlerinden biri, bağlandığı Wi-Fi ağlarında bulunan bilgileri depolamak olduğundan, bilgisayarınızda depolanmış birçok ağınız olabilir.

Bu nedenle isteyebilirsiniz kayıtlı ağlardan bazılarını sil. Nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, sizi makale bitene kadar okumaya devam etmeye davet ediyoruz. Çünkü WiFi ağlarının geçmişini nasıl görebileceğinizi, Ağ ve İnternet ayarları menüsüne nasıl erişeceğinizi ve kayıtlı ağları silme adımlarını konuşacağız. Umarım bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bilgisayarınızın bağlı olduğu Wi-Fi ağlarının geçmişi nasıl görüntülenir?

İnternet kullanımı açısından genişleme etkileyici. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı, araştırma yapmak, neler olduğunu öğrenmek veya sosyal ağlarla etkileşime geçmek için her gün bir Wi-Fi ağına bağlanıyor. Gerçek şu ki, İnternet hayatımızın her alanına hakim olan, çok ihtiyaç duyulan bir hizmet haline geldi. Bir WiFi internet bağlantınız varsa, geçmişini bilmek çok kolaydır. PC’nizin bağlı olduğu ağlar.

Windows 10'da cmd komutuyla wifi ağ geçmişini görüntüleyin

Bu geçmiş size yalnızca ağların adını değil, bağlantı zamanını da verir ve bağlanmaya çalışırken oluşan hataların ayrıntılarını verir. Bu Wi-Fi ağ geçmişini görmek için yönetici olarak bir komut çalıştırmalısınız. komutu ile giriyoruz. Ana ekranın arama motoruna yazmanız gereken CMD, büyük olasılıkla bilgisayar yönetici parolanızı girmeniz istenecektir.

Ardından açılan pencerede netsh wlan show profile komutunu yazmalısınız. bu şekilde kayıtlı WiFi ağlarını görüntüleyebilirsiniz. Ve bu ağlardan birini silmek istiyorsanız, silinecek ağın adını aşağıdaki gibi komutun içine yazmak için aklınızda bulundurun: netsh wlan delete profile name (WiFi ağının adı). Komutu tekrar çalıştırdığınızda, ağın kaldırıldığını fark edeceksiniz. WiFi şifremi Windows 10’da CMD’den de görebilir veya bilebilirsiniz.

Windows 10’da ‘Ağ ve İnternet’ ayarlarına nasıl erişilir?

WiFi bağlantısına sahip olmak çok önemlidir, bu nedenle ağlara ve ilgilendiğiniz sayfalara erişmenizi sağlar. Ancak zaman zaman bağlantınızın durumunu veya WiFi’niz hakkında kontrol etmek ve değiştirmek istediğiniz, örneğin bazı işlevleri etkinleştirme veya devre dışı bırakma veya bilgisayarınızdaki ağ ayarlarını değiştirme gibi diğer bazı yönleri bilmeniz de çok önemlidir.

Bunu Ağ ve İnternet Ayarları menüsünden yapabilirsiniz. Bu seçenekten, Windows 10’da genel ve özel ağ bağlantısı arasında da geçiş yapabilirsiniz.

Windows 10'da ağ ve internet ayarları

Bu menüye erişmek çok kolaydır, belirttiğimiz gibi aşağıdaki rotayı izlemeniz yeterlidir: Ana ekranınızdan, dişli simgesi olan Ayarlar’a tıklayın. Ardından Ağ ve İnternet seçeneğini bulun ve orada ne yapmanız gerektiğine bağlı olarak değiştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz tüm seçenekleri göreceksiniz.

Windows 10 PC’nizden eski Wi-Fi ağlarını silmek için ne yapmalı?

Bilgisayarınızı Windows 10 sistemine bağladığınız yerden muhtemelen birçok kayıtlı ağınız vardır ve bu eski ağları silmek isteyebilirsiniz. Çok basit bir işlem olduğu ve çok hızlı olduğu için kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri kısaca açıklıyoruz.

Bunları bilinen ağların yöneticisinden silin

Bu seçenekten WiFi ağlarınızı yönetin. Wi-Fi ağlarını sil girilir, ardından Ayarlar’da Ağ ve İnternet bölümüne tıklayın ve orada WiFi’ye tıklıyoruz. Bu pencerede Bilinen ağları yönet seçeneğini seçmelisiniz.. Orada bağlandığınız ağların bir listesini göreceksiniz, silmek istediğinize tıklayın ve hepsi bu kadar.

‘Hatırla’yı seçin

Windows 10'da bir wifi ağını unutun

Bilinen ağlar seçeneğine girdikten sonra, PC’nizde kayıtlı ağlardan birini seçersiniz ve hemen iki seçenek belirir: Özellikler ve hatırlamayı durdur. Hatırlatmayı durdur seçeneğini seçmelisiniz. bu şekilde o ağdan gelen veriler silinecek bilgisayarınızda depolanmış olan. Bu ağa yeniden bağlanmak istiyorsanız, sizden şifreyi girmenizi isteyecektir. Bu şekilde, Windows 10’da kayıtlı bir WiFi ağını kalıcı olarak silebilirsiniz.