“O gemi hala karada mı?”: Bu web sitesi, Ever Given’in Süveyş Kanalı’nı ve dünya gemilerini hâlâ tıkayıp tıkamadığını gösteriyor

Ever Given gemisi/kargo gemisi şu anda neredeyse üç gündür Süveyş Kanalı’nda mahsur kaldı. Anekdotun ötesinde, bu kargo gemisi, küresel deniz trafiğinin çok önemli bir yüzdesini felç etti. dünya trafiğinin %12’sinin geçtiği bir rota.

Öyle bir noktaya geldi ki birçok gemi Güney Afrika’daki Ümit Burnu’ndan geçerli ancak çok daha uzun ve daha pahalı bir rotadan geçiyor. Sadece üç gün içinde, tüm bu durum zaten ham petrol fiyatını daha pahalı hale getirdi.

En meraklısı için, karaya oturmadan önce denize penis çizen Ever Given’ın macerasını gerçek zamanlı olarak takip etmek isteyenler için Tom Neill “O gemi hala sıkıştı mı?” web sitesini tasarladı. Bununla birlikte, geminin hala karaya oturmuş olup olmadığı gibi basit bir soruyu yanıtlıyor. ne kadar süredir karaya oturmuş ve geminin bulunduğu coğrafi nokta.

{«videoId»:»x7zqpfo»,»autoplay»:true,»title»:»750.000 ABD Doları MARIANA HEPSİ GEZİSİ: DÜNYANIN EN ÖZEL HEDEFİ»}

Bir haritada dünya navigasyonunu nasıl görebilirim?

Şimdiye Kadar Mahsur Verilen

Bu web sitesini oluşturmak için geliştirici, dünya çapında kayıtlı tüm gemilerin konum koordinatlarını gerçek zamanlı olarak görebileceğiniz Gemi Bulucu platformunu FlightRadar tarzında, ancak gemiler için kullandı.

Web haritası yerleştirme araçlarını kullanarak, Ever Given’ın konumunu almak çocuk oyuncağıdır. Ancak, etrafta ne olduğunu görmek istiyorsak, sadece Vessel Finder’a gitmemiz ve Mısır’ın o bölgesine gidin ve şöyle bir şey göreceğiz:

Hiç Verilen Süveyş

Daha da yakınlaştırırsak, etrafında saydığı tekneleri görebileceğiz, çok sayıda mem için kullanılmış olan ekskavatörle birlikte topraklama görevlerine yardımcı oluyor. Öte yandan, bizi ilgilendiren, tüm dünya navigasyonunu başka bir web sitesinde görmekse, bir başka olasılık da, size yaklaşık üç yıl önce bahsettiğimiz Marine Traffic’i kullanmaktır. Nueva Esperanza’nın pelerininden şu anda fırlattığı görüntü bu:

Yeni umut

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler “O gemi hala karada mı?”: bu web sitesi, Ever Given’in Süveyş Kanalı’nı ve dünya deniz taşımacılığını hala tıkayıp tıkamadığını gösterir. aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…