Nvidia, yalnızca kripto para madenciliği için kullanılan grafiksiz bir kart olan CMP’yi piyasaya sürdü

Kripto para birimleri gerçekten altın bir çağ yaşıyor ve hem bitcoin hem de diğerleri tarihi rekorları kırıyor ve kaçınılmaz bir teminat etkisi olan inanılmaz değerlere ulaşıyor: herkes kripto para madenciliği yapmak ve para “kazanmak” istiyor.

Bu, Nvidia’nın güçlü RTX 3000 grafik kartını bu süreçler için değerli bir ürün haline getirdi ve aslında bir süredir sadece oyuncular tarafından değil, aynı zamanda bu kartlardan çok fazla meyve suyu alan madenciler tarafından da talep muhteşem oldu. Bunu önlemek için şirket çok özel bir ürün geliştirdi: buna deniyor. Nvidia CMP HX ve oyun oynamaya izin vermeyen bir grafik kartı ailesidir: kripto para madenciliği için tasarlanmıştır.

oh oh oh oh

Nvidia’nın fikri basit: Madenciler oyun oynamak için grafik istemiyorlar, öyleyse neden onlar için özel bir ürün yaratmıyorsunuz? Bu Nvidia CMP (Cruptocurrency Madencilik İşlemcisi)temel olarak GeForce RTX’in mimarisinden ve özelliklerinden yararlanır, ancak onları oyuna yönlendiren tüm unsurlardan yoksundur.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7d/52/b2/5eb2e25e3bef072b2d/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/pIIhirIpajs/maxresdefault.jpg»}

Nvidia CMP grafikleri desteklemiyor: video çıkışları yok, örneğin, Nvidia’da işaret ettikleri gibi, soğutmayı iyileştiren ve bu kartların giderek daha fazlasının “istiflenmesine” izin veren bir şey. Ayrıca, bu işlemcilerde öne çıkıyorlar daha düşük frekans ve voltajlarla çalışırmadencilik sırasında verimliliği artırmaya ve tüketimi azaltmaya izin verir.

Ethereum 2.0 nedir: kripto para birimi yeni bir blok zinciri, daha fazla işlem ve GPU'larla madenciliğe elveda ile yeniden doğuyor

Haberler Nvidia CMP HXAilenin tam adı olan , her şeyden önce madencilik oranlarını – bu kripto para biriminin madencileri arasında geleneksel bir referans olan Ethereum hash oranıyla ölçülen – ve tüketimini etkileyen farklı özelliklere sahip birkaç versiyona sahiptir.

cmp1

Nvidia’da şu anda Nvidia CMP 30HX’in 26 MH/s’den farklı güçlere sahip dört versiyonu sunuyorlar. 86 MH/s’ye kadar CMP 90X. İkincisi, elbette bu gücü sunmak için çok daha fazlasını tüketir.

Bu madencilik kartları ne kadar güçlü? Referans oluşturmak için GeForce RTX 3090, 100-130 MH/s civarındakesin rakam modele, kullanılan algoritmaya ve elbette bu grafik kartlarının GPU’sunun veya bu performansın optimize edilmesini sağlayan bellek sistemlerinin çalışma frekansına bağlı olsa da.

Bu işlemcilerin veya kripto para madenciliği sistemlerinin piyasaya sürülmesi, tam olarak şu fikirle gerçekleşir: madencilerin, oyuncuların almaya çalıştığı grafik kartlarının aynısını takip etmesini önlemekve bu, grafik eksikliği sorununu kademeli olarak hafifletmeye yardımcı olacaktır.

bu GeForce RTX 3060’ın 25 Şubat’ta yakında piyasaya sürülmesi Tabii ki çok ilginç bir çözüm önermeyi başaran Nvidia’nın bu kararının etkisini kontrol etmek için iyi bir yol olacak ve kripto para birimleri gördüğümüz artan ilgiyi yaratmaya devam ederse, sonuçta ona önemli bir yeni pazar nişi sunabilecek. .

şimdilik fiyat yok bu madencilik kartları için 2021’in ilk ve ikinci çeyreğinde görünecek. Şimdi Nvidia CMP HX’in hedeflerine etkili bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını ve Nvidia’nın dediği gibi bunu netleştirmeyi başaracağını göreceğiz.

Daha fazla bilgi | Nvidia

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Nvidia, yalnızca kripto para madenciliği için kullanılan grafiksiz bir kart olan CMP’yi piyasaya sürdü aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…