NVIDIA, DLSS teknolojisini Unreal Engine 4 kullanan tüm geliştiricilerin kullanımına açtı: neden önemli ve AMD’nin ne hazırladığı

NVIDIA DLSS teknolojisi çalışır. Ve bunu gerçekten iyi yapıyor. Ocak ayının başında yayınladığımız analizde ve ayrıca GeForce RTX 30 ailesinin ekran kartlarına yönelik yazılarımızda şunu doğruladık: 2.0 yineleme Bu yeniliğin, özellikle 1440p ve 2160p’de saniyede kare hızını önemli ölçüde artırır.

Ayrıca, çoğu oyunda görüntü kalitesi üzerindeki etkisi olumludur. Aslında, bazılarında bir ayrıntı düzeyini kurtarmayı başarır. o mevcut değil DLSS olmadan işleme yapıldığında. Bu kadar iyi performans göstermesi şaşırtıcı, özellikle de bu teknolojinin ilk versiyonunun geliştirilecek çok yeri olduğu düşünüldüğünde.

AI görüntü rekonstrüksiyonu gitmenin yoludur

1440p ve 2160p’de 60 FPS’nin üzerinde sürekli kadanslar elde etmek istiyorsak, derin öğrenme örnekleme tekniklerini kullanarak görüntü rekonstrüksiyonu izlenecek yoldur. ışın izleme etkinken. Bu teknoloji olmadan NVIDIA’nın GeForce RTX 3080’i kadar güçlü bir grafik kartı bile bu koşullar altında 2160p’de sıkıntı çekiyor.

Derin Öğrenme Örnekleme Görüntü Yeniden Yapılandırması, ışın izleme etkinken 1440p ve 2160p’de 60 FPS’nin üzerinde oyun oynamak istiyorsanız gitmeniz gereken yoldur.

Şimdiye kadar sadece birkaç geliştirme stüdyosunun DLSS teknolojisine erişimi vardı, ancak manzara şimdi değişti. Geçen haftanın sonunda NVIDIA, bundan böyle kullanan tüm geliştiricilerin grafik motoru Unreal Engine 4 şeklinde mevcut olan yapay zeka görüntü rekonstrüksiyon teknolojisini kullanabilecektir. Eklenti Bu motorun revizyon 4.26 için.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bunun kullanıcılar için iyi bir haber olduğuna şüphe yok. Bunun nedeni, testlerimizin gösterdiği ve GeForce RTX 20 veya 30 grafik kartı sahiplerinin doğrulayabildiği gibi, DLSS 2.0 çoğu oyunda çok iyi çalışıyor. Ayrıca NVIDIA’nın bu kararı, bu özelliği uygulayacak oyun sayısının da garanti altına alınmasını sağlıyor. belirgin şekilde artacak Orta vadede Unreal Engine 4 motoru şu anda geliştirme stüdyoları tarafından en çok kullanılanlardan biri olduğu için.

PS5 ve Xbox Series X, bize vaat ettiklerini yerine getirmek için kollarında bir as var, 60 FPS'de 4K: görüntü rekonstrüksiyonu

AMD’nin Cevabı: FidelityFX Süper Çözünürlük

AMD, NVIDIA’nın DLSS teknolojisine kendi alternatifi üzerinde çalışıyor. Radeon RX 6000 ekran kartı ailesinin tanıtımı sırasında bu şirket, teknolojisi hakkında bazı detaylar verdi. FidelityFX Süper Çözünürlükve derin öğrenme tekniklerini kullanarak görüntü rekonstrüksiyonu için çözümünüz olacağına şüphe yok.

AMD’nin en yeni grafik kartlarının mimarisi olan RDNA 2, NVIDIA’nın GeForce RTX 30’larının mimarisi olan Ampere’den çok farklıdır. Radeon RX 6000, GeForce RTX’in Tensor çekirdeklerine benzer derin öğrenme algoritmalarını çalıştırmaya adanmış çekirdeklere sahip değil, bu yüzden karar vermek muhtemelen programcılara kalmış. kaç işlemci aktarım kendilerini yapay zeka yoluyla görüntünün yeniden inşasına adamaları gerekiyor.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/18/f5/12/5ebd33544bd22f5fbc/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/62/d9/82/5ebd352c3bef0775e1/original/unreal-engine-5-mini.jpeg»}

Her durumda, DLSS ve FidelityFX Süper Çözünürlük teknolojileri aynı şekilde uygulanmayacak olsa da, aynı hedefi takip edecek: Çok yüksek çözünürlüklerde ve ışın izleme etkinken saniyede yüksek karelerle oynamamıza izin verin.

Resmi olarak doğrulanmasa da, bu AMD yeniliğinin temel direklerinden birinin DirectX 12 API’sine entegre edilmiş ve programcıların görüntü yeniden yapılandırma algoritmalarını uygulamak için GPU’nun kaynaklarını kullanmalarını sağlayacak olan DirectML olacağı görülüyor. . Henüz bilmediğimiz şey, FidelityFX Süper Çözünürlük olup olmadığıdır. sadece RDNA 2 üzerinde çalışacakveya RDNA mimarisine sahip grafik kartlarında da yapacaksa. Bahse girerim, sadece Radeon RX 6000’e ulaşacağını seçerdim.

AMD’nin teknolojisini ne zaman piyasaya süreceğini de bilmiyoruz, ancak yakın tarihli bir sızıntı, önümüzdeki Mart ayında geleceğini garanti ediyor. Her durumda, umarım mümkün olan en kısa sürede kullanılabilir. Kullanıcıların hem NVIDIA hem de AMD’nin rekabetçi çözümler önermesiyle ilgilendikleri açıktır ve DLSS, şu anda NVIDIA’ya belirli bir avantaj sağlayan bir varlıktır. AMD’ye güvenelim Olabildiğince çabuk cevapla.

Daha fazla bilgi | AMD | NVIDIA

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler NVIDIA, DLSS teknolojisini Unreal Engine 4 kullanan tüm geliştiricilerin kullanımına açtı: neden önemli ve AMD’nin ne hazırladığı aslen yayınlandı Xataka Juan Carlos Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…