El 90% de la población ya tiene acceso a la fibra: así avanza la cobertura de Movistar, Orange, Vodafone y MásMóvil en 2022

Nüfusun %90’ının zaten fibere erişimi var: Movistar, Orange, Vodafone ve MásMóvil’in kapsama alanı 2022’de bu şekilde ilerliyor

Nüfusun %90'ının zaten fibere erişimi var: Movistar, Orange, Vodafone ve MásMóvil'in kapsama alanı 2022'de bu şekilde ilerliyor

yavaşça fiber optik giderek daha fazla yere ulaşıyor İspanya’nın ADSL’e üstün gelmesi ve bakır fabrikalarının kademeli olarak kapanmasına neden olması. Hedef, 2025’ten önce ülke genelinde minimum 100 Mbps’ye ulaşmak ve şu ana kadar elde ettiğimiz veriler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor: 2020’nin sonunda 100 Mbps’de geniş bant kapsama alanı İspanyol nüfusunun %88’ine ulaştı. . Şimdi, zaten %90’a ulaştı.

Ancak bu fiber kapsamı tüm operatörler için aynı değildir, çünkü yalnızca her birinin yaptığı dağıtımlardeğil, aynı zamanda aralarında vardıkları anlaşmalardan da. İspanya’da her birinin ulaştığı fiber optikli evlerin sayısını aşağıda göreceğiz.

Másmóvil Grubu, en geniş kapsama alanını sunan gruptur, ancak hepsini kendi ağında değil

Optik lif

Kapsama verilerini en son güncelleyen MásMóvil Grubu oldu. 27 milyon satılabilir evi aştı Tüm İspanya’da, 26 milyon ile kapanan 2020’ye kıyasla bir milyon daha fazla ev. Fiber optik ağı ile ana markaları olan Yoigo, MÁSMÓVIL, Pepephone, Llamaya, Euskaltel, R, Guuk ve yakında Telecable ile yakınsak hizmetler sunmaktadır.

Fiber ile mobili aynı operatörde birleştirmek her zaman iyi bir fikir değildir: kendi başınıza kurmanın avantajları

Bu 27 milyon hanenin yaklaşık 14,2 milyonu Grupo MásMóvil’in kendi ağı, geri kalanı Orange ve Vodafone fiber erişim anlaşmasının yanı sıra Telefónica’nın Neba erişimine karşılık geliyor. Her halükarda, kendi dağıtımını ve anlaşmaları eklersek, bu 27 milyon pazarlanabilir ev, Grupo MásMóvil’i en geniş fiber kapsama alanına sahip operatör yapıyor.

Kendi dağıtımını ve diğer operatörlerle olan anlaşmaları eklersek, MásMóvil Grubu İspanya’daki en büyük fiber optik kapsama alanına sahip gruptur.

Telefónica hakkında konuşursak, Kasım 2021 verileri İspanyol operatörü 26,5 milyon pazarlanabilir hane ile tüm ulusal topraklar boyunca. Bu durumda Movistar’ın kendi lifini en fazla kapatan ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Orange da bir süre önce Telefónica ile kendi konuşlandırmasıyla birlikte fiber ağını kullanmak için bir anlaşmaya vardı. 26,2 milyon haneye ulaşmak geçen Eylül ayında pazarlanabilir. Bunların 15,9 milyonu kendi ağından ve 10,3 milyonu Movistar ağına tekabül ediyor.

Vodafone’a gelince, 2017’de Telefónica ile fiber ayak izine erişmek için önemli bir anlaşmaya vardı ve kendi FTTH dağıtımını, bazıları Orange ile işbirliği içinde olmak üzere daha spesifik alanlara odakladı. 2021 Eylül ayının sonunda, 26,6 milyon haneye ulaştı10 milyonu sahip olunan ve 16 milyonu Movistar.

– Haberler Nüfusun %90’ının zaten fibere erişimi var: Movistar, Orange, Vodafone ve MásMóvil’in kapsama alanı 2022’de bu şekilde ilerliyor aslen yayınlandı Engadget Mobil Laura Sacristan’ın fotoğrafı.

Leave a Reply