Nokia 10 yıl önce nasıl mobil kameraların kraliçesi oldu?

Günümüzde Samsung, Apple veya Xiaomi gibi markalar en önemli mobil teknoloji firmaları olmasına rağmen, yıllar önce, neredeyse hiç rekabet olmadan pazara hakim olan başka bir markaydı..

Nokia en iyi cep telefonlarına sahipti ve bugün hala oldukça canlı olmasına rağmen, onun popülaritesinin yapacak bir şeyi yok.

Nokia her zaman fotoğraf bölümü ile karakterize olmuştur.

Çünkü Nokia cihazları yalnızca kalite, tasarım ve malzeme açısından bir referans noktası olmakla kalmıyor, aynı zamanda fotoğraf bölümü de en iyisiydi. 10 yıl önce Nokia cihazlarındaki kamerayı bu kadar özel yapan neydi? Hadi bulalım.

Nokia cihaz kameraları neden bu kadar iyiydi?

NokiaMob, bunu açıkladığı ilginç bir video paylaştı. Nokia cihazlarının bu kadar olağanüstü bir fotoğraf bölümüne sahip olmasının sebepleri nelerdi?.

Her şeyden önce Nokia cihazlarının amiral gemilerinin her biri için özel sensörleri vardıbugün çoğu Android telefon sensörleri paylaşıyor.

Diğer taraftan, firma, ayrıntılara çok dikkat ederdi ve sensörlerinde gösterdi. Nokia, o zamanlar yaptıkları işte en iyisi olan Zeiss optiklerini kullandı.

Diğer bir deyişle, Google Pixel ile bu konuda uzmandır, o zaman yazılım bir felaketse iyi bir kamera donanımına sahip olmak işe yaramaz. Nokia kameralarında gürültü azaltma veya HDR vardı, bir numara olmak için fotoğraf işlemeye öncelik vermek.

Dördüncü sırada, Nokia, uzmanlar için birçok seçeneğe sahip ancak en deneyimsizler için anlaşılması kolay bir kamera arayüzünün nasıl yapıldığını biliyordu.. Önceden ayarlanmış kontrolleri mükemmel kalitede fotoğraflar çekmek için yeterliydi ve eğer birisi bu kontrollerden en iyi şekilde yararlanmak isterse, gelişmiş ayarları açması yeterliydi.

Son olarak Nokia, kendisini rakiplerinden farklı kılmak için terminallerindeki fotoğraf bölümüne çok fazla bahse girer. bu konuda en çok yenilik yapan marka olmak. Sonuç? 2013’ten bir telefon, aralığın mevcut en üst seviyelerine kadar çıkıyor.

Ne yazık ki Nokia yanlış işletim sistemini seçti ve başından beri Android tarafında olması durumunda, kesinlikle şu anki durum oldukça farklı olurdu. yazık

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Nokia’nın 10 yıl önce mobil kameraların kraliçesi nasıl olduğu yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…