Nissan, Apple Car’a ikna olmadı, Volkswagen ise “korkma” iddiasında bulundu (Palm ne de)

Financial Times’a göre (9to5Mac aracılığıyla) Apple ile Nissan arasında olası bir Apple Car ile ilgili anlaşma için yapılan görüşmeler boşa çıktı. Nedeni marka sorunları gibi görünüyor, ancak üst düzey yöneticiler arasında asla tartışılmadı. Buna paralel olarak Volkswagen CEO’su, Apple otomobilinin pazara girmesinden korkmuyor, açıklamalarda bulundu. kokuyorlar Palm’a.

Nissan ve Volkswagen: Apple Car’ın etrafında daha fazla hareket

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/61/f3/e2/602a90af3bef07e683/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/13/97/14/602a90d44bd22fdbb2/orijinal/volkswagen-id3-el-100-electrico-de-la-marca-con-550km-de-autonomia.jpeg»}

Özellikle Hyundai fiyaskosundan sonra gelecekteki bir Apple Car’ın varlığına dair çok az şüphe olmalı. Ve onlara kim sahipti? şimdi daha fazla kanıtla karşılaşacak en azından, hareket eden bir şey var. Nissan, geçen ay olası bir Apple Car üreticisi olarak havuzlara girdi ve adı artık güvenle göz ardı edilebilir. Financial Times’a göre:

Apple, geçtiğimiz aylarda kendi kendine giden gizli arabası için olası bir anlaşma hakkında Nissan’a başvurdu, ancak konuyla ilgili bilgi verilen kişilere göre görüşmeler artık aktif değil.

İPhone üreticisinin elektrikli araç markası konusundaki bölünmelerin bir sonucu olarak, temas kısa sürdü ve tartışmalar üst düzey yönetici seviyelerine ilerlemedi.

Bu tartışmaların doğasını bilmiyoruz, ancak Apple’ın kendi markasına büyük saygı duyduğunu ve ürünlerinde başkalarıyla yer paylaşmak istemediğini biliyoruz. Motorola Rokr’ı takip eden kaderi görmek için daha fazlası var, sefil bir şekilde başarısız olan bir deney. Şu anda Apple, iPhone, iPad veya Mac oluşturucu ortaklarından hiçbirinin adını vermiyor, bu nedenle gelecekteki Apple Car’ı ortak markalamak istemesi pek olası değil.

Tüm bu nedenlerle, uygun ve ayrıca işbirliğine açık olan tek adayın Magna olması mümkündür. hakkında Kanada merkezli bir mobilite üreticisi, otomotiv teknolojisi geliştirme konusunda uzmanlaşmış. Diğer araç üreticileri ile gönülsüz çalışmaya alıştığı için, otomobilin bir tür Foxconn’udur.

Volkswagen kokular Palm’a

EV

Volkswagen’e gelince, iki şirket uzun süredir işbirliği yapıyor. servis aracı Apple çalışanları için serbest meslek, 2018’de. Ancak, ilişki soğumuş gibi görünüyor ve Apple, Volkswagen grubundan Manfred Harrer gibi çalışanları işe almayı seçti. Daha dün, otomobil üreticisinin CEO’su Herbert Diess, Apple’a “korkmamasını” söyledi:

Otomobil endüstrisi, tek bir saldırıyla fethedebileceğiniz tipik teknolojik sektör değil. Apple bunu bir gecede yapmayacak.

Diess tarafından yapılan kelimelerin seçimi merak uyandırıyor. On beş yıldan fazla bir süre önce Palm CEO’su Ed Colligan şunları söyledi: iPhone yakınlaşmadan önce aşağıdakiler:

Birkaç yıl boyunca iyi bir telefonun nasıl yapılacağını anlamaya çalıştık ve öğrendik. PC çalışanları bir anda gelip her şeyi düzeltmeyecekler. Hiçbir şey yokmuş gibi yürümeyecekler.

Palm, Nisan 2010’da HP tarafından satın alındı., akıllı telefonlarının satışlarının düşmesi nedeniyle. iPhone, bir cep terminalinden ne beklememiz gerektiğine dair paradigmayı değiştirmişti. Buradaki Diess, varsayımsal bir Apple Car’ınkilerle karşılaştırıldığında kendi nitelikleri konusunda fazla emin olmaktan suçlu.

Her zaman bir rakip Apple'ı memnuniyetle karşıladı ve... kötü bitti

Elbette otomobil pazarı akıllı telefon pazarı ile aynı değil. Ancak kendinizi benzer bir durumda buluyorsunuz. teknoloji rekabet avantajlarını ortadan kaldırmakla tehdit ediyor arasında görevliler. Volkswagen CEO’sunun sözleri, teknoloji tarihinin kara sayfalarında yer alma riskine rağmen çok cüretkar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Nissan, Apple Car’a ikna olmadı, Volkswagen ise “korkma” iddiasında bulundu (Palm ne de) aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…