Nintendo telif hakkı konusunda ciddileşiyor: oyunlarının BSO’ları ile 1.300 YouTube videosunu düşürdü

Onlarla bir ileri bir geri bir zaman olmasına rağmen, yaklaşık yarım milyon abonesi olan youtuber GilvaSunner, Twitter’da duyurdu. Nintendo, bir telif hakkı iddiasıyla 1.300 videonun video oyun müzikleri ile engellenmesine yol açtı.. GilvaSunner, Ağustos 2019’dan bu yana videolarının engellenmesi konusunda uyarıda bulunuyor, ancak son dalga özellikle belirgindi.

Nintendo Switch OLED devrim niteliğinde değil, ancak açık bir gelişme: selefi ile ölçüldüğü beş özellik

Bu grupta engellenen oyunlar arasında birkaçı ‘Zelda’ efsanesinden, bir çift ‘Super Smash Bros.’dan, birkaçı Super Mario’dan ve bazıları Kirby’den, diğerleri arasında. Gilvasunner, Twitter’dan, YouTube hesabının tamamen bilgilendirici bir amacı olduğunu ve bu nedenle, materyallerini uygun gördüğü şekilde dağıtmak için meşru hakkını kullanan Nintendo’nun pozisyonunu anlamasına rağmen videolardan para kazanmadığını hatırlıyor.

Difüzyon yolu yok

Nintendo’nun bu yeni kararı, Japon şirketinden kısa bir süre sonra geliyor Nintendo materyalinin YouTube’da ışığı görebilmesi için tasarlanan Nintendo Creators Programını kapatın. Bu olay uzun sürmedi ve Gilvasunner’ın takipçileri, hayranların klasik oyunların müziklerini evden nasıl dinlemek istedikleri konusunda ironik oldu, ancak Nintendo buna yalnızca ‘Super Smash Bros.’un müzik çalarında izin veriyor.

{«videoId»:»x871hcf»,»autoplay»:false,»title»:»Konsollarda enflasyon»}

Bu Nintendo şikayetleri son zamanlarda mülklerinin çok sıkı bir şekilde korunmasına sahip olduğu tutumuna eklendi.Evet Bir Pokémon atıcısına yapılan saldırı, bu cüretkar teklifi sona erdirmeyi başardı. Telif hakkı avukatı David Bravo gibi bazı gözlemciler, bilgilendirici bir ruhla olsa bile, içeriğin izinsiz olarak yayılması için şimdiden kara zamanları tahmin ediyor. Twitter hesabından “İspanyol video oyunları veya sinema eleştiri ve analiz kanalları sıralarını bekleyebilir” diyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Nintendo telif hakkı konusunda ciddileşiyor: oyunlarının BSO’ları ile 1.300 YouTube videosunu düşürdü aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…