Nintendo telif hakkı konusunda ciddileşiyor: 1.300 YouTube videosunu oyunlarının OST'leriyle düşürdü

Nintendo telif hakkı konusunda ciddileşiyor: 1.300 YouTube videosunu oyunlarının OST’leriyle düşürdü

Gönderen: SentiLecto

Fotoğraf: Wikipedia – Nintendo-3DS-AquaOpen

“Nintendo, 1300 videonun bir telif hakkı iddiasıyla engellenmesine yol açtı”, bir süredir striptizci olmasına rağmen, yaklaşık yarım milyon abonesi olan youtuber GilvaSunner, onlarla iletişim kurdu ve gevşedi. , twitter’da. GilvaSunner, Ağustos 2019’dan beri videolarının engellendiğini bildiriyor, ancak son dalga özellikle belirgindi.

Bir pompalı tüfek Pikachu’yu pompalı tüfekle öldürmekten M4’e benzeyen bir şeyle bir Zapdos’u vurmaya kadar, kukla oyunu klibi hiç de gevşek değildi. Şimdi, hiç kimseyi şaşırtmayacak şekilde, oyun videoları Twitter ve YouTube’dan kayboldu. Neden? Bir telif hakkı talebi.

Nintendo Company, Ltd., video oyun yazılımı ve donanımının araştırma ve geliştirme, üretim ve dağıtımıyla uğraşan bir eğlence şirketidir.

Bu turda engellenen oyunlar arasında ‘Zelda’ destanından birkaçı, bir çift ‘Super Smash Bros.’, birkaçı Super Mario’dan ve bazıları Kirby’den ve diğerleri. Twitter’dan Gilvasunner, “YouTube hesabının tamamen bilgilendirici bir amacı var ve bu nedenle, materyallerini dağıtmak için meşru hakkını kullanan Nintendo’nun pozisyonunu anlamasına rağmen, videoları uygun gördüğü şekilde para kazanmadı” diye hatırlıyor.

Japon şirketi Nintendo Creators Programını kapattıktan sonra, Nintendo’nun bu yeni kararlılığı, Nintendo materyalinin YouTube’da tam olarak hangi ışığı görebileceğine adanmış olarak geliyor. Gilvasunner’ın takipçilerinin hayranların klasik ev oyun müziklerini nasıl duymak istedikleri konusunda ironik olmasıyla bu olay uzun sürmedi, ancak Nintendo buna yalnızca ‘Super Smash Bros.’ müzik çalarda izin veriyor.

Ancak, bunun olması kimseyi şaşırtmamalı. Nintendo fikri mülkiyetini çok ciddiye alır ve olası ihlallere karşı demir yumrukla hareket eder. Nintendo, 2015 yılında ‘Super Mario 64’ün HD versiyonunu geri çekmek zorunda kaldığında, 2016’da ‘The Legend of Zelda’nın 3D versiyonunu NES’ten çekmek zorunda kalması veya Ağustos 2021’de bir hayran tarafından geliştirilen ‘Metroid Prime’ın 2D versiyonunu iptal etti.

Kaynak: Xataka

Bu haberin önceki haberlerden hikayesi: >Nintendo telif hakkı konusunda ciddileşiyor: 1.300 YouTube videosunu oyunlarının OST’leriyle birlikte indirdi>>>>>Birisi, kendinizi Pokémon’u öldürmeye adadığınız bir video oyunu yarattı. Şimdi Nintendo onu devirmeyi başardı – 24 Ocak 2022 (Xataka)

Haberlerde en çok bahsedilen varlıklar:

Id Varlık Pozitif Negatif Adlandırılmış-Varlık Toplam oluşum Oluşumlar (görünümler)

bir gilvasunner yirmi 0 KİŞİ 8 (zımni) o (referans: Gilvasunner): 5, Gilvasunner: 1, GilvaSunner: 1, youtuber GilvaSunner: 1
2 Nintendo 0 yirmi KİŞİ 7 Nintendo_Creators_Programınız: 1, Nintendo_Company: 1, yalnızca Nintendo: 1, Nintendo: 4
3 heyecan 0 0 YER 3 heyecan: 3
4 örnekler 0 yirmi KİŞİ 2 Örnekler: 1, (zımni) o (başvuru: Örnekler): 1
5 Süper Smash Bros. 0 0 DİĞER 2 Super_Smash_Bros.: 2
6 Youtube 0 0 YER 2 YouTube: 1, YouTube: 1
7 videolar 0 0 YOK 2 videoları: 1, videolar: 1
8 darbe talep etmek 0 65 YOK bir iddia isabeti: 1
9 son dalga 40 60 YOK bir son dalga: 1
10 telif hakkı talebi 0 elli YOK bir Telif hakkı talebi: 1