Nintendo Switch artık öykünücüler de dahil olmak üzere Android 10’u çalıştırabilir

bu değiştirmek Çok yönlü bir konsoldur. Dizüstü veya masaüstü konsol olarak çalıştırılabilmesinin yanı sıra, güçlü ARM işlemci resmi işletim sistemi dışındaki işletim sistemlerini çalıştırmak söz konusu olduğunda birçok olanak sunar. Şimdi, Android 8.1’i bilgisayara taşıdıktan sonra konsolaynı ekip Android 10’u taşımayı başardı.

Hakkında konuşuruz AnahtarKök, yürütmeyi başaran bir ekip Lineage OS 17.1 Nintendo Switch’te Android 10 tabanlı. Lineage’ın bu sürümü şu bağlantı noktasına dayanmaktadır: NVIDIA SHIELDTV, Switch ile bir Tegra işlemcisini paylaşır. Bağlantı noktası çok daha parlak ve çok sayıda iyileştirme içeriyor; bunların arasında artık işletim sisteminin konsolun pilini eritmediğini ve haftalarca boşta kalabildiğini görüyoruz. Ayrıca daha hızlı ve daha sessizdir, şunları destekler: OTA güncellemeleridestekler sevinç con ve Kontrolör Proanalog hareketler, daha az düşüşle daha iyi WiFi dahil ve ekran döndürme desteği içerir.

Tablet modunda ve Android TV modunda çalışabilir

Ayrıca kurulumu iki farklı modda gerçekleştirmek mümkündür. Birincisi, büyük simgelere sahip arayüze ve yatay ekrana sahip bir dokunmatik ekrana ve bir tabletinkine benzer bir tasarıma sahip olduğumuz için Switch’e çok iyi uyan bir tablet modudur. Bununla birlikte, daha sınırlı uygulama desteği ile de olsa, dock ile veya dock olmadan çalıştırabileceğimiz bir Android TV yapısı da buluyoruz. Bununla birlikte, en çok önerilen ilk olmasına rağmen, arayüz bu son modda bir televizyonda kullanmak için daha fazla uyarlanacaktır. Switch’i dock olmadan TV modunda çalıştırmak da mümkündür.

Nintendo anahtarı

sürümünün bir limanı olmasına rağmen SHIELD TV için LineageOS 17.1, Half-Life 2 veya Tomb Raider gibi onun için tasarlanan oyunların çoğu çalışmıyor, bu yüzden çalışmayacakları için satın almamanızı tavsiye ediyorlar. Bluetooth sesindeki sarsıntılar gibi küçük hatalar da vardır ve bazı uygulamalar çapraz kafayı iyi algılamaz.

Değiştirilmiş bir Switch’e sahip olmak gereklidir

Android’i çalıştırmak için bir modifiye nintendo anahtarı yürütmek mümkün evde demlemek, ayrıca bir USB C kablosu, FAT32’de biçimlendirilmiş bir microSD kart ve bir bilgisayar. Halihazırda Android 8.1’in kurulu olması durumunda, bu yeni sürümü yüklemek önceki tüm verileri sileceğinden, tüm verilerinizin yedeğini almanız gerekecektir. Yeni sürüm yüklendikten sonra, Google uygulamalarını da flaş etmeniz gerekecek. Bunun için bir ZIP’i de flaş etmek için gerekli olan bir Xbox denetleyicisi kullanmak da mümkündür. Pil kullanımını iyileştirmek için, alarmları en aza indiren ve cihazı uyandıran bir ZIP’in yanıp sönmesi de önerilir. Bununla, Switch’in gizli tarayıcısına başvurmak zorunda kalmadan internette gezinebiliriz.

Nintendo Switch için Android 10’u bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

The Nintendo Switch artık ADSLZone’da ilk olarak görünen öykünücüler de dahil olmak üzere Android 10’u çalıştırabilir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…