Nikkei’ye göre Apple, gelecekteki Apple Glass için TSMC mikro OLED ekranlarla geliştiriyor

Nikkei'ye göre Apple, gelecekteki Apple Glass için TSMC mikro OLED ekranlarla geliştiriyor

Nikkei’ye göre Apple, tedarikçilerinden biri olan TSMC ile ortaklık kurdu. gizli bir tesiste “ultra gelişmiş” bir mikro OLED ekran geliştirmek Tayvan’daki şirketin. Bu ekranlar şirketin yeni artırılmış gerçeklik ürünleri için kullanılacaktı.

Aday olarak iki ekran teknolojisine sahip gözlükler

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1c/93/92/5e52bdae3bef0729cd/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0e/ea/52/5e52c3794bd22f440c/original/glasses-vr.jpeg»}

Nikkei’nin danıştığı kaynaklara göre, bu mikro OLED ekranların geliştirilmesi hala test aşamasında ve hala birkaç yıl var Apple ve TSMC seri üretime hazır olmadan önce. Bu, söylentili gözlüklerle birlikte bu ekranların gelişini en erken 2023’te bir noktaya yerleştiriyor.

Bu ekranlar bir inçten daha küçük ve doğrudan cam yerine bir gofret üzerinde üretilen OLED teknolojisi olduğundan daha ince, daha küçük ve daha verimli. Halihazırda iPhone ve iPad için A serisi yongaları ve Mac’ler için M serisi yongaları yapan TSMC, zaten minyatürleştirme konusunda deneyime sahip, bu yeni ekranın geliştirilmesinde çok önemli bir deneyim.

Proje hakkında doğrudan bilgi sahibi bir kaynak, “Panel üreticileri giderek daha büyük ekranlar yapmakta başarılılar, ancak artırılmış gerçeklik gözlükleri gibi ince ve hafif cihazlar söz konusu olduğunda, çok küçük bir ekrana ihtiyacınız var” dedi. Mikro OLED’in Ar-Ge’si. “Apple, teknolojiyi geliştirmek için TSMC ile ortaklık kurdu, çünkü yonga üreticisinin uzmanlığı ultra küçük ve harika şeyler yapıyor, Apple ise panel ve ekran teknolojilerindeki uzmanların uzmanlığını getiriyor.”

Mikro OLED’ler Apple Glass için kısa vadeli bir seçenek gibi görünse de, Apple ayrıca microLED ekranları kullanma olasılığını araştırıyor.. Unutmayalım ki Apple, bu yıl geleceğin Apple Watch, iPad ve MacBook Pro’ya ulaşmasını umduğumuz bu ekran sınıfının üretimine bildiğimiz kadarıyla 330 milyon dolar yatırım yaptı ve diğer ürünlere yayılmadan önce bu yıl.

Nikki’ye göre, Apple’ın Tayvan’daki Longtan Bilim Parkı’nda yeni ekran teknolojilerinin ihracatına adanmış birkaç araştırma binası var.. TSMC test tesislerinden 5 dakika uzaklıkta bir tesis. Yayına göre Cupertino şirketi, mikro OLED’lerden sorumlu ekibin bir parçası olacak AU Optoelectronics’ten birkaç uzman da işe aldı.

Apple, 2016 ve 17 MacBook Pro için yalnızca %1'e kadar ücret alan değiştirme programı başlattı

İster mikro OLED ister mikro LED ekranlar aracılığıyla olsun, gerçek şu ki Apple, Samsung’un şu anda ürettiği geleneksel OLED panellerini bir kenara bırakmak istiyor. Şimdilik Apple Glass’ın ne tür bir ekran getireceğini bilmiyoruz, çünkü bu faktör büyük ölçüde mikro OLED, mikro LED panellerin geliştirme süresine ve Apple’ın dedikodulu gözlükleri piyasaya sürmeye karar verdiği ana bağlı. Uzun süredir sözünü ettiğimiz Apple Glass projesinin yavaş yavaş şekillendiği aşikar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Nikkei’ye göre Apple, gelecekteki Apple Glass için TSMC mikro OLED ekranlarla geliştiriyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…