Nike: Bunlar tarihin en pahalı Air Jordan ayakkabıları

Michael Jordan, sporun Kral Midas’ı olarak kabul edilebilir. Dokunduğu her şey altın oluyor. Ve daha fazlası terlik ise.

Nike tarafından yapılan Air Jordans, tarihteki en popüler modellerdir, ancak özellikle tüm rekorları kıran bir tane var.

Nike Air Jordan 1, açık artırma 2020’de Sotheby’s house tarafından. Değeri? 560 bin dolar.

Hikayesi şöyle: Jordan, Chicago Bulls’un sansasyonel oyuncusu için özel olarak tasarlandıktan sonra 1985’te onları kullandı.

Air Jordan 1, Sotheby's tarafından açık artırmayla satıldı

NCAA’de Kuzey Carolina ile parladıktan sonra 1984’te çıkış yaptı. Bulls ile NBA’deki ilk sezonunda maç başına 28.2 sayı attı: henüz 21 yaşındaydı.

Bunu izlerken, Nike Brooklyn doğumlu, Kuzey Carolina’da yetiştirilen bu oyuncu tarafından gözleri kamaştırdı. Bu güne kadar süren bir aşk hikayesi doğacaktı.

Air Jordan 1, Guinness Dünya Rekoru sahibi

Peter Moore tarafından tasarlanan ve Majesteleri tarafından imzalanan bu Air Jordan 1 spor ayakkabılarının değerinin 100.000 ila 150.000 dolar arasında olması bekleniyordu. Ancak, ihalenin son 20 dakikasında teklif 300 dolar arttı. Guinness dünya rekoru.

Air Jordan 1, Sotheby's tarafından açık artırmayla satıldı

Sotheby’s tarafından müzayedede satılan Majestelerinin terliklerinin özelliği, oyuncu için Şubat ve Nisan ayları arasında yapılmış olmalarıdır. “Tong Yang Oyuncu Örneği” anlamına gelen TYPS olarak kodlanmıştır. Bunun anlamı: “Tong Yang sayfasında üretilen oyuncu örnekleri”.

Air Jordan 1, tarihte 1972’de yapılan Nike Waffle Racing Flat Moon Shoe spor ayakkabılarını geride bıraktı. Bunlar, 23 Temmuz 2019’da Sotheby’s tarafından 437.500 dolara açık artırmaya çıkarıldı.

Michael Jordan ayakkabıları, 2003 yılında emekli olmasına rağmen bugün hala yapılıyor. Majestelerinin imparatorluğu ve Nike şirketi genişlemeye devam ediyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…