Nike: Air Jordan 6 Carmine spor ayakkabılar 30 yıl sonra ilk kez geri döndü

Michael Jordan basketbol sahası içinde ve dışında bir ikondu. Sadece Chicago Bulls ile elde edilenler değil, bunun reklamcılıkta ne anlama geldiği de ortaya çıktı. Spor ayakkabı mirası da burada devreye giriyor: bu hafta bir spor ayakkabı klasiği pazara geri dönecek: Air Jordan 6 Carmine.

Kırmızı ve beyazın yanı sıra özel bir siyah dille gelen Carmine, 1991’den beri orijinal renk şemasında satılmıyor.

Bu haftaya kadar.

Sneaker News portalı, bu Cumartesi gününden itibaren ABD ve Avrupa’daki ana Nike mağazalarında ve müttefiklerinde satışa sunulacağını duyurdu. Yetişkin modeller için değeri 200 $ ‘dır.

Air Jordan Carmine’nin tarihi

Nike, Jordan’ın 1990-91 sezonunun ilk bölümünde Carmine kullandığını söylüyor. All-Star hafta sonu için onları Air Jordan 7 ile takas etti.

Air Jordan 6 Karmin

“MJ’nin altıncı özel tasarımı ilk kez 1990-91 sezonunda sahaya çıktı.” markayı gözden geçir “O zamanlar Majesteleri, birkaç sezondur ulaşmaya çalıştığı ilk şampiyonluğunu kazanma fikriyle oynuyordu.”

Chicago Bulls formasının standardını takip eden kırmızı – siyah – beyaz renk kombinasyonu, ona 21. yüzyılda 90’lı bir dokunuş kazandırıyor.

Air Jordan 6 Karmin

2008’de yeniden yayınlandı, ancak özel bir serinin parçası olarak, bireysel olarak değil. 2014’te de satıştaydı, ancak bağımsız bir retro baskı olarak.

Mevcut olan, Air Jordan 6 Carmine’nin kesin dönüşünü işaret ediyor.

Açık bu bağlantı Sneaker News’den ayakkabının Amerika ve Avrupa satış saatlerini öğrenebilirsiniz. Yakında Latin Amerika’da satışa sunulması bekleniyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…