Nicobo, Panasonic’in etkileşime giren ve osuran sevimli bir yardımcı robotudur.

2006’da zaten ortaya çıkan robot kediden, yaşlılar için bir refakatçi robot olarak robot mührüne, Sony’nin tüylü olmayan (ama daha az sevimli olmayan) Aibo’dan geçen robot evcil hayvanı üzerinde birçok girişimde bulunuldu. Ancak Panasonic’ten Nicobo robot evcil hayvanlar söz konusu olduğunda bizi büyüleyen bir uç noktaya ulaşır.

Sevimli bir Pokémon ve bir kedi arasında bir yerde, ancak bir sesle (Japonca) olan bir şey. Yumuşaktır ve dokunmaya ve sese “göz” hareketleri ve jestleriyle tepki verir, bu çok sevimli ve sevimlidir, ancak pek de beklemediğimiz “fizyolojik” bir tepki değildir: zaman zaman osurur.

Miyavlamaz, başka bir şey yapar

Nicobo bir kedi olarak tanımlandı, ancak dediğimiz gibi, görünüşü ve hareketleri bize neredeyse bir fantezi varlığını hatırlatıyor, özellikle de onunla konuşabildiğiniz zaman. Sadeliği içinde (yarı küre şeklinde bir gövde), söz konusu etkileşime bağlı olarak bir köpeği taklit ederek hareket ettiği bir kuyruğa sahip olduğu doğrudur.

Nikobüs 02

Elbette tasarımı, daha önce gördüğümüz diğer refakatçi robotlardan çok daha çekici ve sevimli. Panasonic’in istediği de buydu. yaşamak zorunda olduğumuz gerçek pandemi sürecindeki tecrit ve olası yalnızlık durumu ile (belki de kedilerle tele-çalışma keyfine sahip olmayanlara bir alternatif olarak).

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/26/01/73/602f73d33bef070d9b/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/25/b0/c2/602f73e23bef0701f9/orijinal/nicobo-mini.jpeg»}

Toyohashi Teknoloji Üniversitesi’ndeki Michio Oka laboratuvarı ile birlikte geliştirilmiştir. Nicobo, aşağıdakileri içeren bir robottur: yüzleri tanımak için bir kamera, yönlü mikrofonlar, sensörler (okşamalar için) ve bir aydınlatma sensörü fotoperiyodu (gün ışığı veya yokluğu) algılamak için.

Bu lütuf, tabiri caizse, kişiliklerini veya karakterlerini tanıtmak istemeleridir. Bir insanmış gibi etkileşime geçemeyeceğiz ve belli ki bir insan gibi gelişmiş bir mizaha sahip değil, ama onun “kötü günlerini” geçirmesini mümkün kılmayı başardılar ve zamandan beri kucaklamalara teşekkür etmek yerine zamana birkaç osuruk salmak (neyse ki, sadece akustik).

Nikobüs 04 Hata.

Çernobil'i temizlemek için gönderilen ve neredeyse anında ölen Alman robotu 'Joker'in hikayesi

Nicobo yerlerimizi süpürmeyecek veya pencerelerimizi temizlemeyecek, ancak yaptığı hareketlere bakmaktan kendimizi alamıyoruz ve her ne kadar sadece Japonca konuşsa da (ve kasıtlı olarak kötü hazırlanmış ifadelerle), gerçekten çok sevimli. Ama ne yazık ki bir tane elde etmek zor olacak çünkü Panasonic sadece üretim yapacak. 320 adet Japonya’da satış için değiştirmek için yaklaşık 297 Euro (6 aylık kullanımdan sonra yaklaşık 8 Euro’luk aylık ücreti unutma).

İkincisine rağmen, ürün iyi karşılandı çünkü bir kitle fonlaması projesi olarak başladı ve bu aşamayı çok aştı. Japonya dışına çıkışıyla ilgili bir bilgi yok, ancak gerçekleşmesi durumunda dikkatli olacağız (osuruklara rağmen derinlemesine bir analiz yapmaktan çekinmeyiz).

– Haberler Nicobo, Panasonic’in etkileşime giren ve osuran sevimli bir yardımcı robotudur. aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…