NFT’ler nereden satın alınır? Mağazalar, web siteleri ve çevrimiçi pazar yerleri

NFT’leri duydunuz ama yine de merak ediyor olabilirsiniz: NFT’leri nereden satın alıyorsunuz? JPEG’de bir kolaj veya bir tweet için milyonlarca dolar ödeyen insanlar var, ancak bu, Fungible Tokens pazarına katılmak istiyorsanız yatırım yapmak için minimum fiyat değil. Daha çok var teklifler, koleksiyonlar, nesneler ve kripto sanatı Bunun için çevrimiçi mağazalar veya koleksiyon ve oyun siteleri aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.

NFT, Fungible Olmayan Jetonlar anlamına gelir veya harcanamayan varlıklar. Fiziksel olmamaları, evinizde veya çekmecenizdeki bir albümde asılı olmaması, sadece bilgisayarınızda bulunmasıyla geleneksel olanlardan ayrılan çevrimiçi koleksiyonlar, koleksiyon parçaları veya sanat eserleridir. çalıştırmak için blok zincirini kullanın. Onlara sahip olmasanız da onlar sizindir. Her zaman benzersiz değildirler, ancak genellikle sınırlıdırlar, bu nedenle alıp satmak, yeniden satmak, toplamak, takas etmek normaldir. İşte bu yüzden bu mağazalar veya alım satım siteleri önemlidir, her türlü şeyi bulduğumuz bu NFT pazar yerleri.

Sanat eseri veya 3D çizimler ve tasarımlar ama aynı zamanda satışa sunulan internet alan adları, önemli sayılan tweet’ler veya NBA’in ticari kartları veya Pokémon’a benzer çizimler. Farklı karakter veya yavru kedi koleksiyonları.

Nasıl satın alınırlar?

Bağlı olmak. Kripto para birimleri genellikle bir NFT satın almak için kullanılır, ancak bunu yapacağınız web sitesine veya “piyasaya” bağlı olacaktır. Genellikle onlar için ödeme yapabilmek için kripto para cüzdanınızı bağlamanız gerekir, ancak NBA gibi Top Shot koleksiyonuna sahip bazı belirli web siteleri, bize izin verir. kredi kartı veya VISA ile ödeme. Niye ya? Web sitesinin kendisinde bir paket satın aldığınızda ve Marketplace’e satın almak ve satmak için girmeye başladığınızda bir fark vardır. Ancak genel olarak, örneğin Ethereum ile çalışmak için bir dijital cüzdan ve bir platforma ihtiyacınız var.

NFT web siteleri ve mağazaları

Her türlü koleksiyona sahip genel mağazalar buluyoruz…

açık deniz

Opensea, NFT satın almak için en iyi pazar yerlerinden biridir ve kullanımı daha kolay, daha rahat bir arayüz sunar. Popüler CryptoPunk’lardan sevimli Polkamon gibi diğerlerine kadar her türlü koleksiyonu bulabiliriz. koleksiyonlara göre filtreleyin, belirli sanatçıları arayın veya satılık olduğu kripto para birimi türünü seçin. Bu web sitelerinin geri kalanında (veya çoğunda) olduğu gibi sadece sanat değil, aynı zamanda alan adları, izleme kartları veya yardımcı programlar da bulacağız. Bizi ikna eden bir şey ve ne için ödemek istediğimizi bulmak için farklı kategorilere dokunmanız yeterli.

NFT istatistiklerini göreceğiniz bir sıralama bölümü de vardır: her koleksiyonun toplam fiyatı, vb. Örneğin, tarihsel fiyatlarla varyasyonunu görebileceksiniz.

Birini beğendiyseniz, dosyasına erişmek ve tüm ayrıntıları görmek için üzerine dokunmanız yeterlidir. “Teklif yap” düğmesine dokunmak için. Her zamanki gibi, teklif vermek için kayıt olmanız ve uyumlu bir cüzdan kullanmanız gerekecek. Varsayılan cüzdan Metamask’tır ancak Bitski, Fortmatic, WalletConnect, WalletLink, Torus, Authereum, Dapper gibi diğerlerini de kullanabilirsiniz…

açık deniz

şık ağ geçidi

Bu pazar yeri, “internet sanatçılarının” karar verdiği en popüler yerlerden biridir. kripto sanatını as fayda sağlamak, popüler olmak. Her sanatçının farklı sayfalarına göz atabilir, arama motorunu kullanabilir veya farklı sergileri online olarak inceleyebilirsiniz. Eserlerin her birinde, örneğin ne kadara mal olduğunu veya mevcut sürümleri göreceksiniz. Sahip oldukları sürümleri, en yüksek teklifi, son satışı görebilirsiniz. Bulmak için “Keşfet”e dokunmanız yeterli popüler eserlerin çoğu veya her türlü kripto sanat sanatçısını keşfetmek için “Damlalar” da. Web sitesi, NFT’leri burada ticaret yapabileceğiniz veya satabileceğiniz “Niftys”, takas edilebilir varlıklar, dijital koleksiyonlar olarak tanımlar.

şık geçit

darphane

Dijital koleksiyonları bulabileceğiniz başka bir web sitesi Mintable’dır ve işleyişi listedeki diğer sayfalara çok benzer. Ethereum’da “fiyatı” göreceksiniz, kripto para birimi ve her türden makaleyi keşfetmek için farklı kategorilere göz atabilirsiniz. İçeriğe göre filtreleyebilirsiniz: sanat, koleksiyon, oyun öğeleri, müzik, etki alanları, videolar… Her kategoriye girdikten sonra farklı işleri görebilir, bir açıklamaya ve ayrıntılara erişebilir veya mevcut fiyatı görebilirsiniz.

Kataloğu veya “sergileri” kayıt olmadan görebilirsiniz ancak oluşturmanız gerekir. NFT satın almak için bir hesap bu web sitesinde. Ayrıca, bir servet harcamayı göze alamıyorsanız, gerçekten yararlı olan fiyata göre filtreleyebilirsiniz. Örneğin bir dolardan 5,99’a kadar fiyat aralıkları veya 100 dolardan fazlaya kadar farklı aralıklar seçebileceksiniz. Veya fiyata göre, pahalı ve ucuza göre sıralayın.

darphane

nadir

Rarible, ilgimizi çeken şeyleri arayabileceğimiz, NFT satın alabileceğimiz çevrimiçi sanat koleksiyonlarından biridir… Yapmanız gereken ilk şey bir cüzdan bağlamak. Bir hesap oluştururken yapmanız gerekenler bir kripto para cüzdanı bağla WalletConnect, Fortmatic, Torus, CoinbaseWallet veya MyEtherWallet ile uyumludur. Cüzdanınız aracılığıyla kripto para birimleri bağladıktan sonra, bir hesapla teklif vermeye başlayabilirsiniz. İstediğinizi bulabilir, hatta ilginç bulduğunuz sanatçıları takip edebilirsiniz, örneğin. Moda koleksiyonlarını göreceksinizpopüler operasyonkategoriye göre inceleyebilirsiniziçin: fotoğraf, sanat, müzik, oyunlar…

nadir

Makersplace

Makersplace’de kendi yarattıklarımızı alıp satabileceğimiz bu dijital sanat eserlerini bulabiliriz. Sanat eserlerine, yaratıcılara, koleksiyonlara veya etkinliğe göre istediğiniz gibi filtrelemek için “Keşfet”e dokunabilirsiniz. En popüler olanlara, yeni olanlara veya türe göre filtreleyebilirsiniz: animasyonlar, çizimler, fantezi, 3B oluşturma. sadece herhangi birine dokunun internette sergilenen eserler örneğin, açıklamanızın ayrıntılarını görmek için. Ayrıca, NFT’ye sahip olmakla veya bir NFT satın almakla ilgileniyorsanız, teklif vermek için öğesine dokunabilirsiniz.

Makersplace

Değerli

Valuables’da tweet’ler NFT olarak alınıp satılır. Web sitesi, özellikle platformun ilk tweet’i Jack Dorsey’in satışı nedeniyle popüler hale geldi. Dorsey, ilk tweetini 2,9 milyon dolara Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi’ye satmayı başardı. Afrika’daki Doğrudan Ver derneğine bağışlanan para. Ağ bağışın %5’ini almak bir komisyon olarak, ancak satın alabileceğimiz tek şey Dorsey değil, çok daha fazlası var. Her türlü tweet’i görmek için bir göz atın. İstediğinize dokunun bir miktar girin ve tweet şeklinde NFT satın almayı denemek için “Teklif” üzerine dokunun.

Değerli

NFT koleksiyonları

NBA En İyi Görüntü

NBA’in kendi kart veya NFT koleksiyonu vardır. Amerikan rekabetinin İspanyol versiyonundan açıkladıkları gibi, birkaç kavramı birleştiren bir platformdur: “spor kartları, kripto para birimleri ve borsa koleksiyonu”. Başka bir deyişle, farklı fiyatlara sahip paketler, koleksiyon öğeleri içeren koleksiyon ürünleri bulduğumuz bir koleksiyon sitesidir. sanal vurgular NBA maçları: kazanan şutlar, asistler, aksiyonlar, turnikeler…

hepsini onları paketler halinde satın alabiliriz Veya Panini çıkartmalarını değiştireceğiniz zamanki gibi ancak çevrimiçi bir biçimde ve örneğin blok zinciri ve NFT’lere dayalı olarak bunları Marketplace aracılığıyla yeniden satabiliriz. Her birinin az ya da çok değerli olduğuna bağlı olacaktır. Her birinin kaç kez mevcut olduğunu gösteren bir seri numarası vardır ve prestijlerini artıran çok az farklı baskıya sahip olanlar da vardır.

NBA

eksen

Bir çocuk çizgi filmine benzeyen Axie Infinity, başka bir dijital koleksiyon ağıdır. NBA Top Shot’a benzer ancak farklı bir tasarıma sahiptir. Kendi sayfalarından belirteç olarak tanımlanırlar Pokémon evreninden ilham aldı ve savaşabileceğimiz, toplayabileceğimiz… Axie sayfasındaki Marketplace’ten satın alabilir ve orada 12.000’den fazla farklı yaratık aynı zamanda bu Pazaryerinden satın alabileceğimiz “araziler” veya eşyalar. Her birinin, örneğin hız veya sağlık gibi belirli özellikleri vardır ve farklı bir sınıftandır (su, bitki, canavar, sürüngen…)

eksen

Sorare, futbol koleksiyonları

NBA yerine futbol. Sorare, futbol taraftarları için moda koleksiyonlarından bir diğeridir. Buna kayıt olabilirsiniz bir tür Comunio veya Fantezi ancak koleksiyon NFT’leri ile. 120’den fazla resmi lisanslı kulübe sahiptir ve bir takım oluşturmak için “resmi lisanslı dijital kartları” kullandığınız ve bunu turnuvalar ve gerçek hayattaki maçlar aracılığıyla kullandığınız bir oyundur.

acı

sokak dövüşçüsü kartları

Ünlü dövüş video oyununun ayrıca tüm olağan karakterlerle NFT formatında kendi koleksiyon kartları vardır: Blanka, Ken, Chun-Li… Farklı paketler satın alabilirsiniz. Web sitesinin kendisinden açıkladıkları gibi, Capcom ve WAX, örneğin bir WAX Bulut Cüzdan hesabı aracılığıyla satın alabileceğimiz veya örneğin diğer koleksiyoncularla değiş tokuş edebileceğimiz dövüş serisinden bu dijital koleksiyonları sunmak için bir araya geliyor.

sokak dövüşçüsü

NFT’leri nereden satın alabilirim? ADSLZone’da ilk olarak mağazalar, web siteleri ve çevrimiçi pazar yerleri ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…