NextDNS: Mevcut İnternet için bu eksiksiz güvenlik duvarını tanıyın

Güvenlik tehditleri İnternette günün konusu. Bunlardan biri, her zaman kâr etmenin yeni yollarını arayan siber suçlular. Ancak, gizliliğimizi etkileyebilecek daha fazla şeyin farkında olmalıyız. NextDNS, modern İnternet için bizi her türlü güvenlik tehdidinden koruyacak bir güvenlik duvarı olarak tanımlanabilir. Ayrıca, web siteleri ve uygulamalardaki reklamları ve izleyicileri de engeller, bu nedenle bize küçükler için tüm cihazlarda ve tüm ağlarda güvenli ve denetimli bir İnternet sağlayacaktır.

NextDNS bize ne sunuyor?

Benzer güvenlik, kendimizi kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avı saldırılarına, kripto hırsızlığına ve daha fazlasına karşı korumamızı sağlar. Bu anlamda 10’dan fazla farklı koruma türünü etkinleştirerek tehdit modelimizi belirleyebiliyor ve güvenlik stratejimizi ayarlayabiliyoruz. Bu konuda yapılan diğer şeyler şunlardır:

 1. Gerçek zamanlı olarak güncellenen tehdit istihbarat kaynaklarının kullanımı.
 2. Kötü niyetli davranışları tespit etmek ve engellemek için anında DNS taraması.
 3. Klasik güvenlik çözümlerinden önce zararlı etki alanlarının tespiti.

En önemli işlevlerinden bir diğeri de gizliliğimizle ilgilidir. Böylece web sitelerinin ve uygulamaların reklamları ve izleyicileri engellenebilir. Ek olarak, işletim sistemi düzeyinde bir cihazdaki faaliyetlerinizi kaydeden geniş spektrumlu izleyicileri engelleyebilir. Küçükleri korumak ve çevrimiçi olarak neye ve ne zaman erişebileceklerini kontrol etmek için ebeveyn denetimi işlevi de vurgulanmalıdır. Bu anlamda örneğin pornografi, şiddet, korsanlık ve daha fazlasını içeren tüm web siteleri engellenebilir.

Ayrıca analizleri ve günlükleri sayesinde, derinlemesine analizleri ve gerçek zamanlı günlükleri ile cihazlarınızda neler olduğunu görebilirsiniz.

Kullanılabileceği platformlara gelince, Windows, Android, iOS ve daha fazlasını buluyoruz. Bu konuya daha sonra gireceğiz. Bu bölümü sonlandırmak için ücretsiz sürümdeki tüm işlevlere erişimimiz olmasına rağmen, sahip olduğumuz sürüme göre destek ve sorguların değiştiğini belirtmeliyiz. Fiyatları incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

NextDNS ve kimliğini kurmamız gereken olasılıklar

Yapacağımız ilk şey resmi NextDNS web sitesine gitmek ve aşağıdaki bağlantıya tıklamak. Daha sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve üzerine tıklayacağız. şimdi dene veya İspanyolca’ya çevrildi: şimdi deneyin.

Daha aşağı inersek « bölümünü göreceğiz.Yükleme Rehberi» NextDNS’i kullanmamız gereken farklı işletim sistemleri ve olasılıkları ile.

Bu durumda Windows’a odaklanacak olsak da, şu şekilde de yapılandırılabilir:

 • Android
 • iOS
 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • Linux
 • Chrome OS
 • tarayıcılar
 • yönlendiriciler

Örneğin, Android’de bunu Play Store’daki NextDNS uygulamasını kullanarak yapabiliriz.

Böylece şöyle bir ana ekranımız olurdu:

Burada istediğimiz zaman güvenlik duvarını bağlayabilir ve bağlantısını kesebiliriz. Akılda tutulması gereken tek şey, onu kullanmak için önce Ayarlar veya Ayarlar’da kimliğimizi oluşturmamız gerektiğidir.

Kimliğe gelince, Windows’tan nasıl kolayca alınacağını açıklayacağız. Oradan açıklayacağız çünkü oradan bu güvenlik duvarının sunduğu parametreleri daha kolay değiştirebiliriz. Android’de, bölümün başında belirttiğimiz gibi ana web sitesine girilerek de elde edilebilir. Sahip olduğu rahatsızlık, bir şeyleri yapılandırmaya gelince, PC ile cep telefonu arasındaki ekran farkı nedeniyle daha karmaşık hale gelmesidir.

Ayrıca başka bir örnek koyacağız, ancak bu sefer sadece bir tarayıcı ile. Bu durumda Windows için Google Chrome kullanacağız. Bunun için şunları yapacağız:

 1. Ayar.
 2. Gizlilik ve Guvenlik.
 3. Güvenli DNS kullan nerede seçiyoruz kişiselleştirilmiş.
 4. https://dns.nextdns.io/****** URL’sini yıldızların kimliğiniz olduğu yere koyun.

Bu, nasıl yapılandırılacağına dair bir örnektir:

Bu durumda sadece bu tarayıcıyı etkileyeceğini, diğerlerini etkilemeyeceğini belirtmek gerekir. «Mevcut servis sağlayıcınızla» seçeneğini seçerek tekrar kullanmayı bırakmak istiyorsak, varsayılan olarak geldiği gibi var.

Windows’ta NextDNS güvenlik duvarı nasıl kurulur ve kimliğimizi öğrenin

Bölümde yapmamız gereken ilk şey «Yükleme Rehberi« daha önce bahsettiğimiz Windows bölümünden NextDNS yükleyicisini indirmektir.

Burada indirme bağlantısına ve kısa talimatlara sahibiz. Bu durumda, adından da anlaşılacağı gibi 2.0.1 sürümüne karşılık gelen NextDNSSetup-2.0.1 dosyasını indirdik. Installer’ı çalıştırdığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve üzerine tıklayalım. Sonraki devam etmek:

Ardından, düğmesine tıklayarak lisans koşullarını kabul ediyoruz. Kabul ediyorum.

Şimdi sıra programın kurulmasını istediğimiz dizini seçmeye geldi.

Bizim durumumuzda, varsayılan olarak geldiği gibi bırakmaya karar verdik ve üzerine tıkladım. Düzenlemek. Sonra bize bu cihaz yazılımını kurmak isteyip istemediğimizi soruyor, bu yüzden “Yükle” de kırmızı düğmeye basıyoruz çünkü aksi takdirde kurduğumuz programı kullanamazdık. Diğer seçenek, daha önce de belirttiğimiz gibi, onu bir tarayıcıda kullanmak olacaktır.

Kurulum bittiğinde, üzerine tıklayın bitiş ve bununla bu süreci bitirmiş olacağız.

Programa gelince, bilmeniz gereken birkaç şey var:

 • Windows’u başlattığınızda otomatik olarak çalışır, bu nedenle nadir durumlar dışında bunun için endişelenmenize gerek kalmaz.
 • Çalışması için bir kimlik koymanız gerekir.
 • İlgilenmiyorsanız devre dışı bırakma seçeneği vardır.

Doğrudan bu bağlantıdan erişebileceğiniz kimlikle başlayalım.

bu not alınmalı her birinin farklı bir kimliği var bu nedenle, yapılandırmanıza uyması için yalnızca size uygun olanı koymalısınız. Koymanız gereken, kırmızı bir kutuda görünendir. Dikkate alınması gereken başka bir şey, aşağıda HTTPS üzerinden DNSbir tarayıcının sadece orada kullanmak için bölümüne koyduğumuz ve daha önce Google Chrome ile açıkladığımız.

Önemli olan bir şey, kayıt olmaya gerek olmamasıdır, ancak yaptığımız ayarlar yalnızca 7 gün boyunca tarayıcıda saklanır. Seçeneklerinizi kaydetmek istiyorsanız, aynı zamanda ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Şimdi programa kimliğimizi koyacağız, böylece görev çubuğunun bildirim alanına gideceğiz:

Ardından sağ fare tuşu ile NextDNS ikonuna tıklıyoruz.

Burada üç seçeneğimiz var:

 1. devre dışı bırakmak: programı devre dışı bırakmak için.
 2. Ayarlar: kimliği koymak için basacağız.
 3. Çıkış yapmak: kapatmak için.

Açık Ayarlar bize karşılık gelen kimliği koyacağız ve bununla programı bitirmiş olacağız.

NextDNS güvenlik duvarı tarafından sunulan seçenekler

Daha önce kurulum sekmesinde bulunduğumuz ID’yi görmek için ancak gördüğünüz gibi bize çok daha fazla seçenek sunuyor.

nerede yazıyor Kişiye özel, yeni profiller oluşturma olanağına sahipsiniz. Çok kişiselleştirilmişlerse, bir hesap açmak tavsiye edilenden daha fazlasıdır. Güvenlik, gizlilik, ebeveyn kontrolü, kara liste, beyaz liste bölümlerini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilir, çözümlenen ve engellenen alanlarınızı istatistiklerde görebilirsiniz. Bunlar, içinde değiştirebileceğimiz seçeneklerdir. Güvenlik:

Bu, yapılandırmanın nasıl yapılandırılacağına bir örnek olabilir. Ebeveyn Kontrolü:

Son olarak, bitirmek için SonrakiDNS Bakalım çalışmaları sayesinde sorguları ve etki alanlarını nasıl engellemiş:

Şimdiye kadar, etki alanlarını kolayca engellememize ve ister PC ister mobil olsun, cihazlarımızda virüs bulaşmasını önlememize izin verecek olan NextDNS güvenlik duvarını gösterdiğimiz bu eğitimle geldik.

NextDNS: Günümüzün İnterneti için bu eksiksiz güvenlik duvarını tanıyın makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…