Netflix, 2021’de iki kat daha fazla anime dizisi ve film yayınlayacak

Netflix Yıllardır orijinal içeriğin oluşturulması üzerine bahse giriyor, ancak son iki yılda diğer platformlardan gelen güçlü rekabet nedeniyle bu bahis iki katına çıktı. Bu yıl mesela her hafta bir orijinal film vizyona girecekler ve ayrıca çok üreteceklerini de duyurdular. yeni içerik onunla ilgili anime.

Özellikle, Netflix etrafında başlayacağını duyurdu 2021’de 40 anime filmi ve dizisi, bu rakam geçen yıl bu içeriği başlatan oyun sayısının iki katı. Bunun temel nedeni, bu tür içeriklere çok fazla talep olmasının yanı sıra, bununla birlikte kullanıcı sayılarını artırmaya hitap edecek olmalarıdır. ülkeleri Asya en popüler olduğu yer.

Asya, Netflix’in ana büyüme pazarı

Amerika Birleşik Devletleri’nde sahip oldukları kullanıcı sayısını artırmak, ülkede yaklaşık 74 milyon kişinin platforma aboneliği olduğu için kolay bir iş değil. bu yüzden uluslararası genişleme bu rakamı artırmak için mükemmel bir yoldur.

Netflix’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni diziler arasında AnimeJaponya 2021 Tokyo Fuarı bulundu Ragnarok’un Kaydı, insanlığın kaderini belirlemek için 13 tanrının 13 insana karşı bire bir savaşlarda savaştığı popüler manganın uyarlaması. Başlangıçta Warner Bros. Japan tarafından duyurulmuştu, ancak sonunda aynı anda Netflix’te de prömiyer yapacak.

gibi başkaları da var Yakuza’dan ev kocasına, 8 Nisan’da açılıyor ve biz zaten prömiyerlerde aldık. aynı zamanda Resident Evil: Sonsuz KaranlıkBaşrollerinde Claire ve Leon’un yer alacağı ve 2019’un yeniden çevriminde ona ses veren aynı oyuncuların, onlara ses verecek olanlar olacağı .

başka bir dizi olacak Yasuke, alternatif bir zaman çizelgesinde feodal Japonya’da bir samuray hakkında olacak. Öte yandan, bizde de var cennet, derin bir komadan uyanmış bir insanı gizlice yetiştirmek zorunda kalacak iki robotun gelecekte binlerce yılını konu alıyor. İkinci filmi Fullmetal Alchemist: Brotherhood’un yönetmeni Irie Yasuhiro yönetecek.

Netflix, giderek daha fazla animeye talep olduğunu tespit etti

Bununla Netflix, anime dizileri ve filmler dünyasında yeni bir referans olmak istiyor, ancak Sony’nin sonunda Crunchyroll’u satın alması karmaşık olsa da. Ancak şu anda en hızlı büyüyen pazarı olan Asya’da bu stratejinin çok başarılı olacağı açık.

Netflix’in her ülkedeki kullanıcılardan neyi sevdiklerini ve ne talep ettiklerini öğrenmek için çok sayıda verisi var, bu yüzden bu karar hafife alınmadı. Geçen yıl, Netflix’te anime tüketimi %50 arttı ve 200 milyon abone Son birkaç ayda en az bir anime izlemiş olmak. zeus’un kanıgeçen yıl yayınlanan , 80 ülkede en çok izlenen 10 oyun arasında yer alıyor.

Netflix’in 2021’de iki kat daha fazla anime dizisi ve filmi başlatacağı yazısı, ilk olarak ADSLZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…