Neredeyse tüm Samsung cep telefonlarında bulunan 4 Android 12 haberi

Neredeyse tüm Samsung cep telefonlarında bulunan 4 Android 12 haberi

Samsung, bazı telefonları için Android 12 güncellemesini yayınlayan ilk markalardan biri oldu ve Google’ın mevcut en son Android sürümünü piyasaya sürerken duyurduğu değişiklikleri tanıttı.

Ancak, her yeni Android sürümünde sıklıkla olduğu gibi, bazı Samsung cihaz sahipleri şunu buldu: Android 12 ile ilgili bazı haberler Samsung’un isteği nedeniyle eski cihazlarında zaten mevcuttu. her türlü farklı işlevi tanıtmak telefonlarınıza hayat veren yazılım olan One UI’da.

Bu nedenle, bugün bazılarını gözden geçirmek istedik. Android 12’deki “yenilikler”Samsung Galaxy mobil sahipleri için güncelleme telefonlarına ulaştığında yeni bir şey ifade etmeyecek.

android 12

Android 12, diğer modellerde olmayan yeni özelliklerle Pixel cep telefonlarına geliyor.

dinamik temalar

Android 12’nin en büyük yeniliği, en azından estetik düzeyde, Material You’nun yeni otomatik temalarıdır; bunları sisteme uygulamak için duvar kağıdının renklerini ayıklayarak işletim sisteminin görünümünü tamamen değiştirme yeteneğine sahiptir.

Samsung’un sahip olduğu benzer bir işlevi entegre Android 12’nin dinamik temalarından ilham alan One UI 4’te. Ancak, birkaç yıldır Samsung cihazlarının sahipleri, çok benzer bir özelliğin keyfini çıkarabiliyorlar. Good Lock Kişiselleştirme Uygulaması Tema Parkı modülü

Android 12'deki Temalar

Duvar kağıdına dayalı olarak oluşturulan Android 12’de çeşitli temalar.

Genişletilmiş ekran görüntüleri

olasılığı listelerin veya tüm web sayfalarının ekran görüntülerini alın Bu, Samsung cihazlarının sahipleri için yeni bir şey değil. Ancak, Android 12 bu seçeneği ilk kez yerel olarak sunar.

Bu yetmezmiş gibi, Samsung’un daha iyi bir uygulaması var Android 12’de bulunan ve bu işlevi bazı uygulamalarla sınırlayan çözümün aksine, herhangi bir uygulamada ekran görüntülerinin kaydırılmasına izin verdiği için Google’ınkinden daha iyidir.

Tek elle mod

Uzun zaman oldu, ancak Google sonunda bir tek el modu büyük telefonların kullanımını kolaylaştıran Android 12’de.

Ancak çoğu markadan daha uzun sürmesine rağmen Android 12’nin tek elli modu birkaç yıldır Samsung Galaxy’de bulunan modun seviyesine ulaşamıyor. Ve bu, One UI’deyken mümkün ekranın etkileşime girebilecek bölümünü yeniden boyutlandırın Android 12’de kullanımını kolaylaştırmak için boyutu küçüldü, “Ulaşılabilirlik” seçeneği ile iPhone’larda gördüğümüze benzer şekilde. Google çözümünün tek avantajı, ekranın tam genişliğinde sanal klavye.

Samsung Galaxy Z Flip3 elinde

Samsung, yıllardır telefonlarında tek el modunu kullanıyor.

Cihazda ara

Android 12, uygulama geliştiricilerine açık yeni bir yerel cihaz üzerinde arama API’sı sunar. Google, AppSearch API’sinin, uygulamaların yapılandırılmış verileri dizine eklemesine ve metin kullanarak bu veriler üzerinde arama yapmasına olanak tanıyan yüksek performanslı bir “cihazda” arama motoru olduğunu açıklıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, birden çok dili ve alaka düzeyine göre sıralama oluşturma olasılığını destekler.

Kullanıcılar için bu sistem, uygulamalardan kişilere veya ayarlara kadar her türlü aramayı basit bir şekilde gerçekleştirin. Samsung akıllı telefonlarda, bu özellik 2014’ten beri mevcutturanlatıldığı gibi AndroidPolis.

Samsung

En iyi kameraya sahip SamsungSamsung telefonlarAndroid 11Samsung’da

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • TicWatch Pro 3 Ultra, analiz: yazılımın eşleşmesini bekleyen harika bir saat
  • Creative Outlier Air V3, analiz: bilinmeyen seçenek, ancak 70 avroya daha eksiksiz
  • Realme C11’in (2021) analizi: Her şeye sadece 100 Euro’ya sahip olabilir misiniz?
  • HAMMER 5 Smart, en basit ama aynı zamanda en sağlamlaştırılmış olanı test ettik
  • Huawei nova 9, analiz: Google’ın yardımı olmadan orta menzilde bir yer edinmenin zorluğu
  • Amazon Kindle Paperwhite (2021), inceleme: Her zamanki Kindle her zamankinden daha iyi
  • Amazon Fire TV Stick 4K Max incelemesi: Chromecast’e en iyi alternatif bir adım yükseldi
  • Xiaomi 11T, analiz: küçük kardeş akıcı ekranı ve 108 megapiksel ana kamerayı miras alıyor

Hemen hemen tüm Samsung cep telefonlarında bulunan giriş 4 Android 12 haberleri ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Leave a Reply