Neredeyse 25 yıldır Windows 95’te gizlenmiş meraklı bir Paskalya yumurtası keşfediyorlar

Geliştiriciler bir şeyi gerçekten seviyor gibi görünüyorsa, o paskalya yumurtalarını yazılımda gizle, hatta bazı durumlarda kullanıcıların her sürümde beklediği bir alışkanlıktır. Ancak bu gizli mesajlar, hiç kimse tarafından keşfedilmeden yıllar geçtiğinde kuşkusuz daha çarpıcıdır.

Bu durum bir Paskalya yumurtası şimdiye kadar internette hiç bahsedilmedi ve bu Windows 95 Internet Mail programı içinde gizli. Geliştirici ve hacker Albacore tarafından keşfedilen bu, programın geliştiricilerinin adlarını içeren bir kredi penceresidir, ancak hepsinden garip olan şey, görünmesi için yapmanız gerekenler.

25 yıl gizli bir kodun arkasına gömüldü

{“videoId”:”x809ahc”,”autoplay”:true,”title”:”Windows 95 Internet Mail Easter Egg″}

Paskalya yumurtasını etkinleştirmek için İnternet Posta penceresini açın, üzerine tıklayın. Yardım (Yardım) ve ardından Hakkında (Hakkında). Yeni pencere açıldığında dosyayı seçmelisiniz. comctl32.dll vurgulamak için listeden seçin. Ardından klavyede MORTIMER yazın.

Bunu yapmak, geliştiricilerin adlarını siyah bir arka plan üzerinde kırmızı harflerle kaydıran bir kredi penceresi açacaktır. İnsanların bunları nasıl anladığını merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz ve adımlar muhtemelen kimseye mantıklı gelmiyor.

Windows 10, Linux ve Mac üzerinde bir uygulama olarak çalışan Windows 95 artık Doom, Wolfenstein3D ve muhteşem Netscape Navigator ile birlikte geliyor

Internet Mail bir uygulamaydı. Internet Explorer 4’ün bir parçasıydıve daha sonra Outlook Express ile değiştirilecek. 25 yıl sonra bugün, bunun gibi bir merakın haberlerde yer alması, belki de ilk etapta bunun gibi Paskalya yumurtalarını saklamanın büyüsünün bir parçası.

üzerinden | Albacore – BleepingBilgisayar

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Neredeyse 25 yıldır Windows 95’te gizlenmiş meraklı bir Paskalya yumurtası keşfediyorlar aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…