Ne çentik ne de delik: OnePlus, ön kamerayı gizlemenin yeni bir yolunun patentini aldı

Farklı cep telefonu şirketlerinin en büyük takıntılarından biri, terminallerin ön kısmından en iyi şekilde yararlanın ve böylece ekranları daha büyük ve daha büyük hale getiriyor.

Bununla ilgili sorun, ön selfie kamerasının nereye yerleştirileceği ve Instagram gibi sosyal ağların büyük popülaritesi ile, Selfie kamerası bir cep telefonunda olması gereken bir şey.

Açılır kameralar, ekrandaki delikler veya ekran altındaki kameralar gibi selfie kamerasının rahatsız etmemesi için birçok deney yapıldı ve eğer ikincisinin en iyi seçenek olduğunu düşündüysek şimdi OnePlus geldi ve patentleri aldı. ön kamerayı gizlemenin yeni bir yolu ki biz oldukça beğendik.

OnePlus ön kamerayı bu şekilde gizlemek istiyor

Ön kamerayı telefonun çerçevesine yerleştirmek için OnePlus patenti

Ekranın altındaki kameralarla ilgili sorun, standart olmaları için hala zamanlarının olmasıdır.. Şu anda sadece ZTE Axon 20 5G’yi biliyoruz, bu nedenle piyasada trend olması için birkaç yılımız kaldığı açık.

Bu nedenle OnePlus, ön kamerayı gizlemenin yeni yollarını deniyor.. Çünkü evet, çentik en yaygın olanı ama gerçek şu ki en estetik değil.

LetsGoDigital, Çinli OnePlus firmasının 23 sayfadan oluşan yeni bir patentinden haberdar oldu. Bahsedilen belge, şeffaf bir “plaka” ile kaplanmış üst çerçevede küçük bir deliğe sahip olacak bir OLED ekranlı bir terminali açıklamaktadır. Ya da aynı şey nedir? kamera ekranda olmak yerine terminalin üst çerçevesinde olurdu.

Dürüst olmak gerekirse, bir akıllı telefonun ön kamerasını ekranın altına yerleştirmekten çok daha ucuz olmasının yanı sıra, bir akıllı telefonun ön kamerasını yerleştirmek için gördüğümüz en orijinal ve kullanışlı yollardan biri. cihazın ön tarafının tam olarak kullanılmasını sağlar.

Ancak, her zaman söylediğimiz gibi, bu bir patenttir ve bu, sonunda ışığı göreceği anlamına gelmez.. Üstelik kimse gelecekteki OnePlus 9’un böyle bir teknolojiye sahip olmasını beklemiyor çünkü çok hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Ne çentik ne de delik: OnePlus, ön kamerayı gizlemenin yeni bir yolunun patentini aldı, ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…