NASA, Uluslararası Uzay İstasyonunun güneş panellerini yeniliyor | euronews

Gönderen: SentiLecto

Fotoğraf: Wikipedia – NASA uzay aracı karşılaştırması

Kozmonotların ikinci panelin kurulumunu bu Cuma bitirmesi beklenen NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu için yeni güneş panellerinin kurulumuna devam ediyor. Bu son yürüyüşte, uzay giysisi ile olan ve birkaç gün önce ilk paneli yerleştirmeyi bitirmelerine engel olan zorlukları artık yaşamadılar. Öncekiler gibi bu eserler de akordeon gibi açılmak yerine kırmızı halı gibi yuvarlanacak şekilde tasarlandı.

NASA kozmonotları Megan McArthur ve Mark Vande, ISS’de kalacak ve Pesquet ve Kimbrough’u görevlerine taşıyacak uzun robotik kolu çalıştıracak.ESA ve NASA tarafından yayınlanan her bir uzay yürüyüşü yaklaşık altı saat 30 dakika sürecek. Kimbrough’un takım elbisesi Amerikan bayrağı ile süslenecekken, Pesquet kırmızı çizgili ve Fransız üç renkli takım elbise giyecek.Yeni düzenlemelerin beklenen ömrü 15 yıl olacak. Ancak orijinal dizilerin aşağılanmasının daha kötü olması beklendiğinden, ekip yeni dizileri gerçek uzun ömürlerini test etmek için izleyecek ve Global’e göre bu görevde dış kabin operasyonları sırasında çok önemli bir rol oynaması bekleniyor. Times, devlet tarafından işletilen bir outlet.

Daha çok NASA olarak bilinen Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, sivil uzay programının yanı sıra havacılık ve uzay araştırmalarından sorumlu Birleşik Devletler devlet kurumudur.

Ayrıca, istasyonun 20 yıl aralıksız işletilmesi sonucu eskiyen kanatlarının yenilenmesi. Genişletilecek bir serideki ilk panel çiftidir. Space X, önümüzdeki iki yıl içinde tanıtmayı planlıyor.

Kaynak: Euronews

Bu haberin önceki haberlerden hikayesi: >NASA, Uluslararası Uzay İstasyonunun güneş panellerini yeniliyor | Euronews>>>>>Uluslararası Uzay İstasyonuna güneş panelleri yerleştirmek için uzayda yürüyüş | Euronews – 16 Haziran 2021 (Euronews)>>>>>Astronotlar Uluslararası Uzay İstasyonuna enerji verirken izle – 16 Haziran 2021 (EntertainmentBit)>>>>>>>>>Uzay turizmi: şimdiden ve yakında gitmeyi planlayanlar – (İspanyolca CNN)>>>>> Çin, astronotları bir sonraki uzay istasyonuna götürme görevini başarıyla başlattı – 17 Haziran 2021 (EntertainmentBit)

Haberlerde en çok bahsedilen varlıklar:

Id Varlık Pozitif Negatif Adlandırılmış-Varlık Toplam oluşum Oluşumlar (görünümler)

bir TENCERE 0 yirmi ORGANİZASYON 4 NASA: 1, (zımni) o (referans: NASA): 1, NASA: 2
2 takım elbise 0 0 YOK 3 uzay giysisi: 2, bir takım elbise: 1
3 sorunlar 0 70 YOK 2 sorunlar: 2
4 Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi 0 elli KİŞİ 2 National_Aeronautics_and_Space_Administration: 1, (zımnen) onları/onları (referans: The National_Aeronautics_and_Space_Administration): 1
5 Pesket 0 0 KİŞİ 2 Peket: 2
6 kol 0 0 YOK 2 uzun robotik kol: 2
7 serideki ilk panel çifti 0 0 YOK 2 serideki ilk panel çifti: 2
8 orijinal dizilerin bozulması daha kötüydü yirmi 140 YOK bir orijinal dizilerin bozulması daha kötüydü: 1
9 yeni düzenlemeler 65 0 YOK bir Yeni düzenlemeler: 1
10 raf ömrü 65 0 YOK bir raf ömrü: 1