NASA, Perseverance tarafından yakalanan Mars’ın gerçek sesini ve videosunu ilk kez yayınladı

bu TENCERE mikrofonlarla kaydedilen ses ve videoyu ilk kez yayınladı. sabır, bu 22 Şubat. Görüntüler ve sesler tam olarak Mars’ın yüzeyine varış anlarına karşılık geliyor. Aynı şekilde, onun gelişinin ertesi gününden itibaren ağlarda dolaşan görsel-işitsel materyalin bu yeni misyondan olmadığı açıklığa kavuşturulmuştur. Ancak, sahte de değildir.

sabır 18’inde Mars’a geldi, bu nedenle, 19’unda, kızıl gezegenin sesine sahip olduğu iddia edilen bir video vardı. Bu sahte değil ama %100 gerçek de değil ve nedenini açıklıyoruz. Daha önce görülen şey, merakdiğer gezici arasında TENCERE Mars topraklarında.

Böylece bilim adamları bu eski görevden aldıkları verilerle bir rekreasyon yaptılar. Mars’ın nasıl görüneceğini ve sesinin nasıl olacağını detaylandırıyor. Bu şekilde mükemmel çalışmayı başarabildiler.

Aşağıdaki video, Azim’e DEĞİL, Merak’a aittir.

Bu aslında Mars’ın sesi

Ancak bu 22 Şubat Pazartesi, tüm dünya komşu gezegenin nasıl duyulduğunu zaten biliyor. Perseverance’ın mikrofonlarıyla sesiniz yalnızca kaydedilmekle kalmaz, aynı zamanda doğru zamanda yapılır. İniş. Aynı malzemede, biri paraşüte inerken bakan araçtan olmak üzere iki görsel var. Diğeri ise şemsiye şeklindeki nesneden cihaza ve gezegene doğru.

Uzay ajansından gelen bu bağlantı aracılığıyla Soundcloud’da yayınlanan iki sesi dinleyebilirsiniz. Ayrıca NASA’nın yayınladığı, gezegen ve görevin icrası arasındaki seslerin bir karışımını içeren iniş anını gösteren videoyu da aşağıya bırakıyoruz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…