NASA için bir sonraki adım, insanları uzay istasyonlarına taşımak için Boeing ile birlikte ürettikleri gemiyi optimize etmek.

Zaman ilerliyor ve TENCERE yanına koşmalısın. bu iniş del Perseverance başarılı oldu ve şimdi sayfayı çevirmeleri gerekiyor. Başka bir deyişle, bu soruşturmaya atanan ekip çalışmalarına devam edecek, geri kalanlar da kendi çalışmalarına devam edecek. Bu nedenle, bir sonraki adım, uzay ajansının ana temalarından birine dönüyor: özel sektörle işbirliği.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Bu anlamda şimdi CST-100 uzay aracının ikinci testini tamamlamaya hazırlanıyorlar. yıldız gemisi. Bu, NASA’nın ünlü şirketle birlikte ürettiği bir roket. boeing. Bu geminin görevi prensipte astronotları Uluslararası Uzay İstasyonuna taşımaktır.

Ancak, daha sonra ticari veya “turist” uçuşlar için uzaya sunulacak. Hatta diğer uzay istasyonlarından (yörüngeye girdiklerinde) olası varış yerleri olarak bahsederler.

NASA ve SpaceX bir araya geldi ve Mayıs sonunda insanlı görevi başlatacak

Bu arada, CST-100 Starliner ikinci testini en geç 2 Nisan 2021 Cuma günü tamamlamalı. Bu testi aradılar. Boeing Yörünge Uçuş Testi-2 ve şimdilik seyahat edecek ISS mürettebat yok.

Bu NASA ve Boeing gemisinde neyi kontrol edecekler?

Uçuş son detaylarını hazırlıyor. Teoride hiçbir şey ters gitmemeli. Ancak geminin yazılım ve donanım gelişimini izleyeceksiniz. Son sertifikanız olacağı için uçuşunuzun her detayı kontrol edilmelidir.

Boeing ve NASA’nın, nihai sertifikalandırma, tehlike analizi ve yazılım testi de dahil olmak üzere uçuş hazırlığının tüm yönlerindeki ekip çalışması olağanüstü. Starliner Ticari Mürettebat Programı yöneticisi Steve Stich, Uluslararası Uzay İstasyonuna yapılan bu mürettebatsız test uçuşu, bu yıl içinde planlanan ilk insanlı Starliner görevine giden yolda önemli bir kilometre taşı olsa da, hazır olduğumuzda uçacağız” dedi. .NASA.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…