NASA hayranları Perseverance’ın paraşütünde gizli bir mesaj buluyor, ancak onu deşifre etmek için ikili kodu bilmeniz gerekiyor

gelişi sabır ile Mars hakkında konuşmaya devam et. 22 Şubat Pazartesi günü, inişin ilk videosunu yayınladılar. gezici yüzeye doğru. Sonra, tam kamera yukarı doğru çevrilmişken, kameradan bir sürpriz keşfettiler. TENCERE. Bu, paraşütün astarına yazılmış gizli bir mesajdır. yapmakBu gizemli mesaj ne diyor??

İlk olarak, mesajın şifresini sadece kimse çözemezdi. Daily Mail portalı, bunun bilim adamları için bir sürpriz olduğunu detaylandırıyor. TENCERE. Ancak, sosyal ağ kullanıcılarının klinik gözü bunu öngördü. Belki uzay ajansı daha sonra bunu bir bilgi olarak ortaya çıkarmayı amaçladı, ancak bunun önündeydiler.

Bahsedilen site, mesajı yorumlamak için ikili kodu anlamak gerektiğini belirtir. Hiç kimse, ama kesinlikle hiç kimse ne yazıldığını bilmiyordu. Tabii ki, video yayınlanana ve bu dili anlayanlar onu ağlarda yayınlamaya başlayana kadar.

NASA’nın mesajı ne dedi?

Spesifik ifade, İspanyolca’da şöyle bir şey olan “Güçlü Şeylere Cesaret Et” dedi. Güçlü şeylere cesaret edin. Bu, resmi olmayan bir slogan olacaktır. NASA Jet Tahrik LaboratuvarıAzim misyonunu yöneten kuruluş.

Daily Mail, NASA’nın baş mühendisi tarafından yazılmış birkaç kelimeden alıntı yapıyor, Adam Steltzner, kim kullanıcıların hızına şaşırdı. “İnternet, kodu 6 saat gibi bir sürede kırmış gibi görünüyor! Ah internet, yapamayacağın bir şey var mı?” diye şaşkınlıkla yazdı.

Uzmanlar, mesajın paraşütün renklerinde hakim olan kırmızı ve beyaz çizgiler arasında yazıldığını detaylandırıyor. Tasarımı tesadüfi değildi, her zaman gizli bir amacı vardı.

sabır Sadece altı gündür yeni evinde. Şimdilik sadece görüntü, ses ve video gönderiyor. Uzay ajansı herhangi bir olağanüstü keşif bildirmedi.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…