NASA, diğer medeniyetlerin varlığının kanıtı olarak uzak dünyaların atmosferlerinde kirletici unsurları aramayı teklif ediyor.

Evrende akıllı yaşam var mı? İnsanlığın tarihsel olarak kendisine sorduğu sorulardan biridir. Hiçbir şey bunu doğrulamadı. Ancak, bu kadar geniş bir bölgede başka bir medeniyet olmalı. Bu nedenle bilim, bir tür yaşam bulmak için misyonlar göndermeye devam ediyor. Öte yandan, bir grup gökbilimcinin yeni önerisine göre yöntem değişebilir. TENCERE.

Geleneksel olarak, yabancı uygarlıkların varlığı radyo sinyalleri aracılığıyla aranır. Eski bir radyo vericisi ve modası geçmiş kulaklıklarla başladı. Ancak yıllar geçtikçe teknoloji değişti. Ancak, şimdiye kadar hiçbir şey ele geçirilmedi… inanıyoruz.

Neden yolları değiştirmiyorsun? Bu grup bilim adamları diyor. Ve önerdikleri şey, gökbilimciler topluluğunda belirli bir ilgi ve merak uyandırıyor. Muhtemelen anlayamayacağımız bir dilde bir sinyal almaya çalışmak yerine, uzak dünyaların atmosferlerinde kirletici elementler aramayı öneriyorlar.

NASA: Elementleri kirletmekle ne demek istiyorsun?

Daily Mail, bilim adamlarının uzak dünyaların atmosferlerinde nitrojen dioksit (NO2) aramamız gerektiğini söylediğini yayınlıyor. Gezegenimize bu kadar çok zarar veren NO2’nin %76’sı, insanların endüstriyel faaliyetleri tarafından üretiliyor.

Dolayısıyla, uzak bir atmosferde bu yüzde varsa, bunun akıllı yaşam ile potansiyel bir dünya olduğunu iddia ediyorlar. “Dünyada, nitrojen dioksitin çoğu insan faaliyetlerinden yayılıyor – araç emisyonları ve fosil yakıtlı enerji santralleri gibi yanma süreçleri” dedi. ravi kopparapuaraştırmacı TENCERE.

Sınırlamalar var mı?

Evet, açıkçası. Şimdilik, mevcut teleskoplarla bir atmosferde bu miktarda NO2 aramak sınırlı bir mesafeye sahiptir. Ulaşılabilecek maksimum sürenin 30 ışıkyılı olduğunu ifade ederler. Ancak bu mesafede kaydedilen verileri iyileştirmek için araçları geliştirmek veya yenilerini oluşturmak için çalışmalar yapılabilir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…