Müşteri hizmetleri aramalarındaki robotların saatleri sayılır

Bakanlar Kurulu geçtiğimiz Kasım ayında yeni Müşteri Hizmetleri Hukukutarafından teşvik edilen Tüketici İşleri Bakanlığı ve Ekonomi İşleri Bakanlığı. Bu yeni yasa, 250’den fazla çalışanı olan şirketlerkim daha fazla girer 50 milyon € veya daha büyük bir iş dengesine sahip olanlar 43 milyon € kullanmak müşteri hizmetlerinizdeki gerçek kişilerve robotlar değil. Şimdi, CNMC konuyla ilgili karar verdi.

özellikle, CNMC Gösterildi lehine Müşteri hizmetlerini iyileştirmek için bu yeni faturanın Kural, İspanya’daki tüm büyük operatörleri ve müşterilere günde 24 saat, yılda 365 gün kişiselleştirilmiş ilgi sağlamak ve bunu insan dikkati ile yapmak zorunda kalacak olan temel hizmetleri sunanları etkileyecektir. Şirketlerin geri kalanı, şirketin çalışma saatlerine uyum sağlamaya dikkat etmelidir.

CNMC, robotların sona ermesinden yana

CNMC’nin yeni yasada iyi gördüğü şeyler arasında, yalnızca aramaları yanıtlayacak robotların olmaması da yer alıyor. Bazı şirketlerin hizmeti yönetecek adamları bile yok, her şeyi robotlar aracılığıyla çözmeye çalışıyor. Ne yazık ki, bu her zaman işe yaramaz.

dışında telekomünikasyon operatörleri, etkilenen şirketler su, enerji, ulaşım, portal hizmetleri, ücretli görsel-işitsel hizmetler ve finansal hizmetler gibi hizmetlerle ilgili şirketlerdir. Kişiler tarafından yapılması gereken dikkatin yanı sıra, kullanıcı bir yetkili ile iletişime geçmeyi talep edebilir. süpervizör Eğer istersen.

CNMC tarafından yapılan diğer öneriler

CNMC, yasanın ne önerdiğini iyi incelemenin yanı sıra, gelecekteki yasa için bir dizi tavsiyede de bulundu. İlk olarak, aşağıdaki gibi sınıflandırılan sektörlerdeki düzenlemelerin uygulanmasının gerekçelendirilmesini tavsiye ederler. temel hizmetler genel ilgi ve bu pazarlarda bulunan tüm operatörler için.

Ayrıca aşağıdakiler için sınırlamalar ayarlamanızı önerirler: aramalar için aşırı şarjı önlemek 118XX numaralarından özel tarifelerle gelen müşteri hizmetleri. Bu numaralar aracılığıyla diğer abonelerin numaralarına bakılabilir ve istenirse onlarla iletişime geçilebilir.

iptal edilen müşteri hizmetleri robotları

Verdikleri bir diğer tavsiye de, şirketlerin kullanmaya zorlanmaları konusunda hemfikir olmadıkları gerçeğiyle ilgili. akredite denetim şirketleri zorunlu. Müşteri hizmetleri serbestleştirilmiş bir faaliyettir ve bu nedenle herhangi bir akreditasyon gerekli değildir.

Dördüncü tavsiye, davadaki olası iddialar hakkında bilgi ile ilgilidir. Kombine gezilerherhangi bir sorun olması durumunda daha sonra hak talebini kolaylaştırmak için her sağlayıcının birleşik seyahatlerinin hangi bölümünü yönettiği konusunda yolcuya bilgi verilmesi tavsiye edilir.

Son olarak, taslakla ilgili olarak getirilen öneriler, müşteri hizmetleri ağları ve hizmetleri itibaren elektronik iletişimve Kongre’de işlenmekte olan Genel Telekomünikasyon Yasası tartışmalarına dahil edilmesini tavsiye eder.

Müşteri hizmetleri aramalarındaki robotlar, ADSLZone’da ilk görünen saatleri saydı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…