Musk, Tesla Roadster’ın arka koltuklar yerine yerleştirilen pervaneler sayesinde yerden bir metre yüksekte uçmasını istiyor.

Tesla Roadster’ın vaat edilen ikinci yinelemesi (en azından) 2022’ye kadar gelmeyecek, ancak Elon Musk bunu alışılmadık bir seçenekle yapabileceğini iddia ediyor: yerden bir metre yüksekte uçmak.

Joe Rogan Musk ile yakın tarihli bir podcast’te istediğini belirtti ikinci nesil Roadster pervaneler sayesinde “kayıyordu” bu, arka koltukların alanını işgal ederdi. Fikir çarpıcı, ancak birçok zorluğu da beraberinde getiriyor. Belki çok fazla.

Gittiğimiz yerde yollara ihtiyacımız yok

Musk, çeşitli konulardaki o uzun röportajda bir kez daha kendini serbest bıraktı ve Roadster’dan bahsederken şunu açıkladı: «belki yerden bir metre kadar süzülebilirim ya da başka bir şey. Eğer çökerseniz, süspansiyonu yüklersiniz, ancak ölmezsiniz ».

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/30/ca/22/600823203bef0715b9/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0d/03/f2/601183504bd22f6e36/original/tesla-model-3-mini.jpeg»}

Hiper araca ulaşmak için pervaneleri olurdu geleneksel olarak arka koltukların işgal ettiği alanda.

Tesla, diğer üreticilerin yaptığı gibi önceki modellerini yenilemez: Model S neden Volkswagen Golf gibi nesillere sahip değil?

Bu neredeyse onu bir dikey kalkış ve iniş aracı -ünlü Harrier gibi- ve son aylarda gördüğümüz bazı uçan taksi projelerinin izlediği aynı çizgiyi takip edecekti.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Böyle bir şeyi başarmanın zorlukları çok büyük, gerek pil alanında gerek bunun gibi bir “uçan araba”nın uyması gereken yönetmelikte olduğu gibi.

Musk yıllardır bu olasılığa işaret eden yorumlar yapıyor, tabii ki her ne kadar yollarda gördüğümüz gerçekten zor bir şey gibi görünüyor kitlesel olarak.

üzerinden | Popüler Mekanik

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Musk, Tesla Roadster’ın arka koltuklar yerine yerleştirilen pervaneler sayesinde yerden bir metre yüksekte uçmasını istiyor. aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…