MRW’den garip bir SMS mi aldınız? Paket değil, hesabınızı boşaltacak bir virüstür.

olağandır ki finansımızı yönetmek için akıllı telefonumuzu kullanalımgerekli tüm güvenlik önlemlerini almamız gereken hareketleri kontrol etmek veya transfer yapmak için bankamızın uygulamasına erişmek böylece verilerimiz güvende.

Bunlardan biri, Android’de kendini adamış bir bankacılık Truva Atı’nın varlığını bilmektir. banka bilgilerimizi çalmak için kurye şirketlerini taklit etmek ve şimdi kimlerin kimliğini gasp eden SMS gönderiyor? MRW.

Flubot bankacılık Truva Atı artık MRW’yi taklit ediyor

Bir SMS, Google Play Store dışından bir uygulama yüklemenizi isterse, yapmayın!

Bilgisayar güvenlik şirketi ESET’in yayınladığı bir tweet sayesinde öğrenmiş olduk. Flubot bankacılık truva atı yanlış bir SMS yoluyla Android akıllı telefonlarımıza gizlice girmek istiyor. bir alman cep telefonundan gönderildi.

Bu, bazı kullanıcıların aldığı kötü niyetli SMS'tir.

Bu, bazı kullanıcıların aldığı kötü niyetli SMS’tir.

Size birkaç ay önce bahsettiğimiz bu kötü amaçlı yazılım, daha önce aşağıdakiler gibi diğer paket teslimat şirketlerinin kimliğinin yerini aldı. FedEx, Posta veya DHL.

Bu kötü niyetli mesaj, kullanıcıyı şu şekilde uyarır: gönderiniz en yakın lojistik merkezine iki kez iade edildiiddia edilen gönderinin kodunu belirten ve onu yönetmek için bir bağlantı içeren.

Bu bağlantıya tıklayarak bizi bir MRW’ninkine çok benzeyen web sitesiaslında, bize söylenen, kaçırılan ve yerini alan şirketin meşru web sitesidir. .apk formatında bir uygulama nasıl indirilirkimliğine bürünülen şirketle aynı adı ve ardından saldırganların tanımlaması için referans görevi gören bir numarayı içeren söz konusu sahte SMS kampanyası.

Kötü amaçlı uygulama indirildikten sonra, bizden Bilinmeyen kaynaklardan kurulumu aktif edelim ve kurulum sırasında size vermemiz istenecek erişilebilirlik izinleri.

Bu izinlerle, bu uygulama atlayabilir Google’ın uygulama inceleme sistemi, Korumayı Oynat ve SMS’i yönetmek için varsayılan uygulama olarak ayarlayın; doğrulama kodları ile mesajlar alın banka havalesi gibi belirli işlemlerin gerçekleştirilmesi için bankamız tarafından talep edilen

Bunlar, meşru banka uygulamalarının kimliğine bürünmeye ilişkin bazı örneklerdir

Bunlar, meşru banka uygulamalarının kimliğine bürünmeye ilişkin bazı örneklerdir

Ayrıca, bu izinler verilerek bu kötü amaçlı uygulama, telefondaki diğer uygulamaları kaplayınböylece Santander, la Caixa veya EVO Bank gibi bankaların resmi başvurularının yerini alıyor. bankacılık kimlik bilgilerimizi çalmak.

Birisinin bu dolandırıcılıktan etkilenmesi durumunda en kısa sürede bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. şifreleri sıfırla ve blok olası yetkisiz para transferleri.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş MRW’den garip bir SMS mi aldınız? Bu bir paket değil, hesabınızı boşaltacak bir virüs ilk Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…