Mozilla VPN, Tarama Güvenliğinizi Özelleştirmek için İki Yeni Özelliği Başlatıyor ve Yakında Daha Fazla Ülkeye Geliyor

Mozilla yayınladı kullanıcılarınıza ekstra bir koruma katmanı sunmak için iki yeni özellik Dünyanın bazı ülkelerinde geçen Temmuz 2020’de sunulan Mozilla VPN hizmetinde.

Bu güvenlik özelliğinin çok yakında daha fazla yere geleceğini tahmin etmenin yanı sıra, şunu da biliyorlar. bu ek güvenlik katmanlarını nasıl kullandığınızı daha iyi özelleştirmenize yardımcı olan yeni özellikler, her birinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre. Sanal özel ağ hizmetine sunulan yenilikler şunlardır:

VPN’yi yalnızca korumasız sayfalarda etkinleştirin

Bunlar için bir yandan Mozilla VPN hizmetini devre dışı bırakmayı tercih edin sadece gerektiğinde manuel olarak etkinleştirmelerini kolaylaştıracak bir özelliğe sahiptirler. Özellikle, yazılım bir korumalı olmayan bir ağa her bağlandığınızda bildirim parola ile veya zayıf şifrelemeye sahip.

sadece ile bildirime tıklayarak Mozilla VPN hizmetini etkinleştirebilirsinizve Firefox tarayıcı yazılımı, geliştiricilere göre, o sayfada yaptığınız tüm konuşmaların web’de şifrelenmesini sağlayan ek bir koruma katmanı sunacak.

Bu özellik şurada mevcuttur: Windows, Linux, Mac, Android ve iOS platformları.

VPN etkinken ev ağı cihazlarını bağlı tutun

Öte yandan duyurulan ikinci yenilik, Firefox’taki bu ek koruma katmanından vazgeçmeden tüm ev cihazlarını bağlı tutmak isteyenlere yönelik. Bunun için sahip olduğu Yerel Alan Ağı Erişimi eklendi bu, ev cihazlarınızın VPN’nizi devre dışı bırakmak zorunda kalmadan birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar.

Ev ağınızdayken Ağ Ayarlarında kutunun işaretli olduğundan emin olun. Bu özellik şurada mevcuttur: Windows, Linux, Mac ve Android platformları.

{«videoId»:»x7zon8h»,»autoplay»:true,»title»:»İNTERNET GÜVENLİĞİ nasıl geliştirilir: VPN, DNS ve HTTPS’li sayfalar»}

Mozilla VPN bu yıl daha fazla ülkeye geliyor

mozilla vpn'si

Temmuz 2020’de, Mozilla’nın sanal özel ağını testlerde sunmasından on ay sonra, eski Firefox Özel Ağı ve daha sonra olarak yeniden adlandırıldı. Mozilla VPN, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer beş pazar için beta olarak piyasaya sürüldü: Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Singapur ve Malezya.

Firefox’un yaratıcılarından VPN Windows, Android ve iOS için geldi. Bu hizmet, aylık 4,99 ABD Doları maliyetle ve belirli daha gelişmiş özelliklerle daha özel ve güvenli gezinmeyi teşvik etmek amacıyla başlatıldı.

İspanyol kamu kuruluşlarının yaklaşık 500 web sitesi analiz edildi ve yalnızca 5'i gerçekten güvenli: bu, daha fazla güvenlik isteyen projedir

Şirket bugün yaptığı duyuruda şunları açıkladı: planları, VPN’ini ilkbaharda daha fazla ülkeye genişletmek (yani, önümüzdeki birkaç hafta içinde). Hedeflerin ne olacağı ve Avrupa ve İspanya’nın şirketin hedefleri arasında olup olmadığı henüz belli değil.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Mozilla VPN, Tarama Güvenliğinizi Özelleştirmek için İki Yeni Özelliği Başlatıyor ve Yakında Daha Fazla Ülkeye Geliyor aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…