Movistar+'nın orijinal prodüksiyona bağlılığı hala geçerlidir: #0 kanalını ortadan kaldırmak mantıklı olmaz

Movistar+’nın orijinal prodüksiyona bağlılığı hala geçerlidir: #0 kanalını ortadan kaldırmak mantıklı olmaz

Movistar+'nın orijinal prodüksiyona bağlılığı hala geçerlidir: #0 kanalını ortadan kaldırmak mantıklı olmaz

Bu hafta sonu ilk söylentiler yükseldi: Movistar, #0 kanalını kapatmayı düşünüyordu. Doğruysa, Telefónica’nın stratejisinde önemli bir değişiklik olurdu, ancak operatör kaynakları tarafından Xataka Móvil’e zaten reddedilmiş olması dışında, öne sürülen nedenler de desteklenmedi.

Bir yandan #0’ın elenmesi, David Broncano ve programla ilgili bazı “tartışmalar” ile verilebilecek şüpheli imaja bağlandı. Direnç. Ancak sadece iki ay önce Movistar+, yalnızca ‘La Resistencia 24h’e adanmış yeni bir kanalın prömiyerini yaptı. güven tazelendi biçiminde.

Buenafuente’nin vedasının veya belirli bir programın verebileceği iddia edilen kötü imajın, onu yayınlayan kanalı çökertmek için yeterli neden olduğu da görünmüyor ve bu kanal oldukça iyi olduğunda daha az geçerli. Movistar ödemeli televizyondaki sembol.

#0, Movistar+ için ana vitrin olmaya devam ediyor

Sıfır Programlama

Kanal #0, bir zamanlar Canal+ olanın varisi. Belgeseller, filmler, orijinal diziler ve diğer kendi ürettiği programları yayınlar. Ve böyle Movistar’ın kadran 7’de konumlandırdığı kanala verilen önemana ulusal zincirlerden hemen sonra.

Kanal #0, izleyici verilerinden çok daha fazlasıdır. Görünürlüğün sağlandığı Movistar+ vitrinidir. çoğunlukla talep üzerine tüketilen içerik, veya sosyal ağlardan. Böyle bir temsili kanalı ortadan kaldırmak, Telefónica’nın stratejisinde mantıklı görünmeyen bir dönüm noktası olacaktır. Ve bu Movistar + kaynakları tarafından onaylandı:

Üretimde daha çok programımız var, varlık sebebimiz bu. Orijinal üretim stratejisi bundan çok uzak durmadı. Bizi farklı kılan tam olarak kaliteli format arayışı, bu ülkede sanayi yaratmak ve istihdam yaratmaktır.

HBO Max, ne beklenir, ne de kendi içeriğinden vazgeçmek için bir koşul olur.

# 0’ın sözde ortadan kaybolması da bir Üçüncü taraf platformların entegrasyonu nedeniyle Telefónica’nın stratejisinde değişiklikMovistar+’ı bir Google içeriğine veya Vodafone’un “en büyük içerik toplayıcı” olarak tanımladığı şeye dönüştürmeye yardımcı olan .

ama entegre diğer platformlardan gelen içeriğin, kendi içeriğinin üretimiyle uyumsuz olması gerekmez. Ve aslında üç yıl olmadı. Movistar+, Netflix’i 2018’in sonunda platformuna entegre etti ve o zamandan beri diğerlerinin yanı sıra Disney+, Prime Video veya DAZN’den içerik ekledi. Ve HBO Max’in Movistar’a sözde gelişinin de olması gerekmiyordu.

Netflix, HBO Max, Disney+, Prime Video ve daha fazlası: Movistar, Orange ve Vodafone ile sözleşme yapmanın avantajları

Yine de, Movistar da yalanladı entegre etmek için zaten bir anlaşma imzaladığı söylentileri HBO Max platformunuzda. Şu anda münhasırlık hala Vodafone’un elinde ve aynı kaynaklara göre yenilenmesi durana kadar da öyle olmaya devam edecek.

HBO MAX’ın Vodafone operatörü ile bir münhasırlık sözleşmesi vardır, bu nedenle Movistar+ üzerinden sunulabilmesi uyumsuzdur. En azından bu münhasırlık geçerli olduğu sürece.

– Haberler Movistar+’nın orijinal prodüksiyona bağlılığı hala geçerlidir: #0 kanalını ortadan kaldırmak mantıklı olmaz aslen yayınlandı Engadget Mobil plokiko tarafından.

Leave a Reply