Movistar, 2023 yılına kadar rakiplerine futbol satmaya devam etmeli

İspanya’da tüm futbolu TV’de izlemek için sadece iki platform var. Bir yandan elimizde Movistar LaLiga veya Şampiyonlar Ligi gibi yarışmaların yayın haklarına sahiptir. Öte yandan, elimizde Portakal bu hakları geri satın alan ve televizyon teklifindeki tüm maçları yayınlayan. unutmuyoruz DAZN, Premier Lig veya Kral Kupası veya DTT tarafından Gol’de yayınlanan açık maç hakları ile. Ancak, CNMC tarafından Movistar’a paylaşım yapma zorunluluğu getirilmeseydi, tüm bunlar çok farklı olurdu.

Movistar, 2021/2022 sezonuna kadar İspanyol LaLiga’nın haklarına sahip ve bu yarışmayı yayınlamaya devam etmek için yeni haklar yakında açık artırmaya çıkarılacak ve 2022/2023 sezonundan itibaren faaliyete geçecek. Avrupa’da Movistar, UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’ni devrede yayınlama hakkını elde etti. 2021-22 sezonu ile 2023-24 arası. Bununla birlikte, bu yarışmaların çoğu, Movistar’ı asla ikna etmeyen bir şey olan Orange tarafından da yayınlanacak.

2023’e kadar futbol haklarını paylaşın

Bu hafta sonu boyunca biliyoruz ki, Ulusal Piyasalar ve Rekabet Komisyonu (CNMC) Movistar’ın futbol haklarını paylaşma taahhüdünü kaldırma talebini reddetti. İspanyol rekabet düzenleyicisi, Telefónica’nın bu yükümlülüğü en az 2023 yılına kadar sürdürmesi gerektiğini belirtti.

movistar laliga futbol teklifi

Bu haber bunu öğrendikten birkaç gün sonra gelir. Jean François FallacherOrange’ın yeni CEO’su , İspanya’da futbol hakları için uygulanan formülle ilgili memnuniyetsizliğini göstermek için sonuçları sunmak için basın toplantısından yararlandı. Hakların genel olarak televizyonda değil, bu spor için kayıtlara göre ödenmesi gerektiğine inanıyor. Bu, Vodafone’un 2018’de bu tür içeriklere veda etmesine neden oldu.

Bu bağlılığın kökenini merak edenler için, tHer şey 2015 yılına dayanıyor Movistar tarafından DTS’nin (Canal+) satın alınmasıyla. Operasyona izin vermek için CNMC, Telefónica’nın takip eden üç yıl boyunca premium kanallarının (sinema, dizi, spor) %50’sini paylaşma zorunluluğu getirdi. Daha sonra bu kurum yükümlülüğü tekrar 2023 yılına kadar uzattı.

çoktan geçti CNMC tarafından dayatılan bu koşuldan itibaren 6 yıl ve kimse mutlu değil. Movistar, bunun kendilerine ayrımcılık yapıldığına ve İspanya pazarının artık 2015’teki gibi olmadığına inanıyor. Orange da memnun değil ve başka bir formülün uygulanması gerektiğine inanıyor. Vodafone kendi adına, her zaman işleri bu şekilde yapmayı reddettiğini ifade etti.

Post Movistar, 2023’e kadar ADSLZone’da ilk ortaya çıkana kadar futbolu rakiplerine satmaya devam etmeli.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos