Motorola Moto G9 Play vs Motorola Moto G8, karşılaştırma: savaş (neredeyse) null

Şimdi Lenovo’nun elinde, gerçek şu ki Motorola bazı kötü alışkanlıklar edindi dev Asya ülkesinin üreticilerinden, hemen hemen aynı seçeneklerin çarpılması çok büyüyen bir katalogda ve bu şimdi bize çok sayıda ilginç akıllı telefon sunuyor, ancak bunların hepsi piyasadaki en dengeli aralığı hedefliyor.

Aslında, her ikisi de 2020’de piyasaya sürülen bu Moto G8 ve Moto G9 Play’in yalnızca birkaç ay farkla, Doğrudan aynı tür müşteriye işaret ederler oldukça farklı tasarım anlayışları kullanmakla birlikte, 200 euroyu yükseltmeden Her iki durumda da.

İki farklı nesilden çok benzer iki model, ancak seçimi belirleyen ince farklar.

Senin tarafında, Moto G9 Play daha eski trendleri gösteriyor daha modern bir akıllı telefon olmasına rağmen, çentik bir damla su şeklinde ön ve arka kamera modülü orta kısımda simetri arıyor.

kuzeni kardeşi Moto G8 daha eski ve aynı zamanda daha modernoptimize edilmiş ön ve kamera için ekrandaki deliksırtına tek sıra halinde düzenlenmiş birkaç fotoğraf sensörü monte ediyor.

Daha fazla bilgi: Bunlar tarihte en çok hatırlanan 12 Motorola telefonu

Görünüşe göre Motorola, müşterilerine ile bir tarafta tasarımlar çentik ve diğer yanda ekranda bir delik varbenzer boyut ve ekranları korumak, ancak donanım ayrıntılarını değiştirmek ve rötuşlamak, kullanıcının seçimine bırakması deneyimin benzer olacağını bilerek hangi tasarımı tercih edersiniz her durumda.

Yani, bunu dikkate alarak İki model arasında seçim yapmak kolay olmayacakgerçek şu ki size bir kablo vermeye çalışacağız. benzerlikleri ve farklılıkları gösterir ve en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olur Moto G8 ve Moto G9 Play arasında… Onları görmek için bize katılır mısın?

Daha fazla bilgi: Motorola Moto G8 (4GB/64GB)

Daha fazla bilgi: Motorola Moto G9 Play (4GB/64GB)

Benzer donanım platformu, aynı iddialar ancak farklı tasarımlarla

olduğu temelden yola çıkarak net bir kazanan bulamayacağızve G9 Play’in bir çentikbu not alınmalı ikisi de aynı malzemelerle inşa edilmiştir amaçlarının aynı olduğunu ima ediyor.

Aslında ikisi de var temperli ön cambir polikarbonat şasi üzerine yerleştirilmiş ve bir arka da plastik, hafiflik sağlıyor Moto G8 için 188 gram ve biraz büyüyen bir Moto G9 Play için 200 gram.

Aslında, Moto G8’in 161.3 x 75.8 x 9 milimetre boyutlarında a HD+ çözünürlüğe sahip 6,4 inç IPS ekran (19,5:9)G9 Play’in 165,2 x 75,7 x 9,2 milimetre boyutunda bir 6,5 inç IPS panel ve HD+ çözünürlük (20:9).

Daha fazla bilgi: Bu 2021’de göreceğimiz tüm Motorola cep telefonları (bildiğimiz)

İki model, Qualcomm yonga setleri ve IPS HD+ ekranlar ile yalnızca 6 ay arayla neredeyse aynı donanıma sahip ve özerklikteki önemli fark, 5.000 mAh’lik G9 Play lehine oynuyor.

Ağırlık farkı pilinizde, Moto G8 için 4.000 mAh 10W yük ve G9 Play için 5.000 mAh’ye kadarHem USB tip-C konektörler kullanarak hem de kablosuz şarj seçeneği olmadan 20W’da hızlı şarj da sunan .

Gerçek şu ki, işlemcileri farklıdır, ancak Moto G8’in Qualcomm Snapdragon 665’i ile Moto G9 Play’in Snapdragon 662’si arasında gözle görülür bir fark olmayacakher iki durumda da 4 GB RAM ve 64 GB genişletilebilir dahili depolama eşlik eder.

Bağlantı her iki modelde de aynıdır, 4G LTE ağları ve aktif çift SIM ile2.4 GHz WiFi, Bluetooth 5.0 LE, GLONASS, BDS ve GALILEO destekli aGPS, FM radyo, standart ses jakı ve yukarıda bahsedilen USB tip-C konektör. Mobil ödemeler için NFC’ye sahip Moto G9 Play lehine detay.

Mobil fotoğrafçılık, Moto G8 için bir nokta ile onları biraz daha farklılaştırıyor

biz her zaman alışırdık mobil fotoğrafçılığı ayrı ayrı analiz edinboşuna değil, üreticilerin en çok vurgulamak için kullandıkları farklılaştırıcı bir özelliktir. ödülo zaman görelim Bu iki çok benzer akıllı telefon arasında ne gibi farklılıklar buluyoruz?.

Gerçek şu ki, herkes bir akıllı telefona bağlı kompakt bir kamera istiyor, ancak bu durumda bununla yetinmek zorunda kalacağız. çok yönlülük arayan iki üçlü modülancak üzerinde bir nokta bulunan ultra geniş açı sensörü için Moto G8 biraz daha fazla oyun verecek 8 megapiksel.

Nihai sonuçlar açıkçası çok fazla değişmeyecek, ancak buna sahip olmak ultra geniş daha geniş bir yelpaze açacak şimdi analiz ettiğimiz bir mobil fotoğraf sensör tarafından ayrıntılı sensör… Karşılaştırma tablosunu görelim!

Motorola Moto G9 Motorola Moto G8 Oynat

48 MP geniş (f/1.7), PDAF 16MP geniş (f/1.7), PDAF, lazer AF
2 MP makro (f/2.4) 8MP ultra geniş (f/2.2), 118º
2 MP derinlik (f/2.4) 5 MP makro (f/2.2)
LED flaş, HDR, 1080p@60fps video LED flaş, HDR, 4K@30fps video

önünde, her iki akıllı telefon da 8 megapiksel sensöre sahip kalite olarak çok benzer, Moto G8 için f/2.0 diyafram açıklığı ve G9 Play için f/2.2 diyafram açıklığı ile HDR ve FHD çözünürlükte video kaydedin saniyede 30 kareye kadar.

videodan bahsetmişken, Moto G8, 30FPS’ye kadar 4K çözünürlükte çekim yapabilirile birlikte Moto G9 Play, FHD çözünürlüklerinde kalıyor saniyede 30 veya 60 kareye kadar, açıkçası Moto G8’in de yapabileceği bir şey.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Motorola Moto G9 Play vs Motorola Moto G8, nasıl seçilir ve hangisini satın almalısınız?

Aslında, size bu kadar benzer iki akıllı telefon hakkında bir karar veremiyoruz ve o da bu. her ikisiyle de deneyim hemen hemen tüm bölümlerde aynı olacaktırtasarımla birlikte tek büyük farklılıkları oluşturan özerklik ve fotoğrafçılık dışında.

Malzemeler aynı donanım platformları da aynıama tasarım değişiyor, zevklere giriyor ve zevklerde yazılı hiçbir şey yok… Ekranda ‘çentik’ mi yoksa daha iyi bir delik mi tercih edersiniz? Benim için ikincisi tabii ki!

İlk önemli fark pildehızlı şarj da sunan Moto G9 Play için 5.000 mAh ile ve ikinci önemli fark kameradaUltra geniş açı sensörü için Moto G8’in yanına gider.

Daha fazla bilgi: Motorola Moto G8 (4GB/64GB)

Daha fazla bilgi: Motorola Moto G9 Play (4GB/64GB)

Fotoğrafçılığa ve çok yönlü bir kameraya daha fazla değer veriyorsanız, ideal olan Moto G8’i satın almanız ve kamera sizin için farklı değilse, Moto G9 Play Daha fazla özerkliğe sahiptir, daha hızlı şarj olur ve ayrıca NFC çipi sayesinde cep telefonunuzla ödeme yapmanızı sağlar.

İşte sonuçlar çünkü fiyatlar gördüğünüz gibi hemen hemen aynıve biri veya diğeri arasındaki kararın sadece 20 avroluk farkla bozulma olasılığı yoktur. Hangisini seçerdin? Sanırım Moto G9 Play’de kalırdım ama pek emin değilim, gerçekten…

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Motorola Moto G9 Play vs Motorola Moto G8 girişi, karşılaştırma: battle (neredeyse) null ilk önce Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…