‘Monster Hunter’: Paul WS Anderson-Milla Jovovich ekibinin mührü ile önyargısız eğlencenin yeni bir indirmesi

kaçınılmazdır, tarz sinemasına dair minimal düzeyde geveze ve utanmaz bir vizyonunuz varsa, Paul WS Anderson’ın sinemasını takdirle karşılayın.. Elbette kendilerini ve mekanizmalarını ciddiye alan filmler çok iyidir, Robert Eggers, Ari Aster ve David Robert Mitchell’in sineması harikadır, ancak bazen ana varlığı on karat olan filmlerle köpeklerinizi yıkamak da uygundur. , sorunsuz eğlence.

Ve Paul WS Anderson’ın hangi projeye başlarsa başlasın bu sınırlara bağlı kalma kararlılığı övgüye değer, çünkü o aynı zamanda bir yazarın vizyonudur. Ve risksiz olmayan bir vizyon. Onun sineması genellikle, herkesin başarılı olamayacağı boşluğa anlatı sıçramalarına dayanır.. Bir veya iki karakter ve filmin neredeyse tüm uzunluğu için tek bir ayar, dar ve klostrofobik alanlar, sürekli hareket ve her türlü karmaşık sembolojinin bilinçli olarak terk edilmesi.

Ama... Bir video oyununa dayalı iyi bir film yapmak gerçekten bu kadar karmaşık mı?

Paul WS Anderson’ın hikayeleri genellikle hayatta kalma maceralarıdır. Canavarları bastırılmış travmalar değildir ve karakterlerinin çoğu zaman geçmişi yoktur ve eğer öyleyse, doğru olan budur. filmin aksiyonunu motive etmek için. Bu da sinemasının, hezeyanla sınırlanan meraklı -bazen istemsiz- bir soyutlamaya sahip olmasını sağlıyor. Örneğin, tuhaf bir şekilde ticari olmayan bir şekilde, ‘Resident Evil’in son bölümlerinde, özel bir bağlılığım olduğunu bildiğim absürt aksiyon ve dijital kan destanlarında oluyor.

Bu hafta vizyona giren ‘Monster Hunter’ da farklı değil: efsanevi Capcom serisinin bir parçası (bu arada, film İspanyol sinemalarına indiği gün PC ve Switch’te de çıkıyor), ancak onu karasal kahramanlarla. Temelde çöl bir dünyaya (en azından gördüğümüz kısmı) nakledilen bir grup asker, kaptanları (Jovovich) dışında yok edilir. Vahşi yaratıkları yenmek için yerel bir savaşçıyla (Tony Jaa) takım kurması gerekiyor. yerli.

{«videoId»:»x807rkz»,»autoplay»:true,»title»:»Monster Hunter – Fragman»}

Çöller ve Ejderhalar

‘Monster Hunter’, Anderson’ın film tipine tamamen uyuyor, bu da hayranları için bir rahatlama sağlıyor: onu orijinalinden en çok neyin eğlendirdiğini tam anlamıyla kucaklar (yemek yapan antropomorfik bir kedi, neden olmasın), kendisini ilgilendirmeyen şeyi (burada bir çöle ve bir yerliye indirgeyen fantezi oyun dünyasının karmaşıklığını) bir kenara atar ve gerisini uyarlayarak sinemasına özgü görsel-işitsel dillerin eğlenceli çatışmasını yaratır.

Örneğin, karakterler silahları değiştirerek ve cesetleri ve senaryoları kaydederek, envanter yönetiminin o anlarını taklit ederek ekipman oluşturun oyunun çok tipik. Ayrıca, zayıf noktaları tespit etmeye dayalı canavarlarla ve oyununkileri kopyalayan taktiklerle yüzleşmeyi de düşünüyorlar. Ve Paul WS Anderson aksiyonu güzel yönettiği için, bu sürekli savaşlar boşlukları çok iyi kullanıyor ve dillerin aktarımı çok iyi çalışıyor.

Monster Hunter Rise'ın Analizi: epik yapımı video oyunu

‘Monster Hunter’, Anderson’ın en iyi filmi değil ve bu, giderek yeniden değerlenen ‘Final Horizon’a tekabül eden bir onur. Ama evet senaryoların ve karakterlerin sınırlandırılmasını bir erdem haline getiren utanmazlığı sayesinde yüksek parlıyor, ve kahramanların uzun ilk göğüs göğüse mücadelesinde olduğu gibi, aksiyon sekanslarını maksimuma zorlamaya izin verildiğini. Belki de en yanlış anlaşılan filmine, son derece komik ‘Alien vs. yırtıcı’.

Anderson, işlerini basitleştiren, izleyiciye “bunu herkes yapar” diye haykıran yaratıcılardan biridir. Bir kozadan çıkıp örümcek mağarasından kaçan Mila Jovovich gibi diziler aldatıcı bir şekilde aptalca.. Ancak, hayatının bu noktasında kendi ‘Mortal Kombat’ını neredeyse onurlandıran Paul WS Anderson’ı fantastik seri B’nin son zanaatkarlarından biri yapan gerilim, kurgu ve ses kullanımına dayanıyorlar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Monster Hunter’: Paul WS Anderson-Milla Jovovich ekibinin mührü ile önyargısız eğlencenin yeni bir indirmesi aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…