Modern COVID-19 aşısının mRNA dizisini GitHub’da yayınlamak bir şey, onu üretmek başka bir şey

Stanford Üniversitesi’ndeki bir grup araştırmacı bu hafta tekil bir karar verdi: Moderna’nın COVID-19 için mRNA aşılarının dizisini GitHub’da yayınlayın.

Bu dönüm noktası, özellikle bu tür bilgilerin genellikle mutlak bir hazine olduğu farmasötikler gibi bir segmentte önemlidir. Sorun? Bu verilere erişebilmek çok ilginç olsa da, Bu, artık herkesin evde aşı yapabileceği anlamına gelmez.. Gerçek ise oldukça farklıdır ve sadece birkaç şirket bunu yapabilir.

Evde aşı üretmek için hiçbir şey

İşte GitHub’da herkesin kullanımına açık. Bir değil, iki mRNA dizisi COVID-19 salgınıyla mücadele etmek için geliştirilen BNT-162b2 (BioNTech/Pfizer) ve mRNA-1273 (Moderna) aşılarından bazıları.

{«videoId»:»x7zji6q»,»autoplay»:true,»title»:»COVID19 geçirdiyseniz veya yeni AŞI olduysanız BAĞIŞIKLIK ne kadar sürer»}

mRNA aşıları yıllardır araştırılıyor, ancak ancak şimdi gerçek bir devrim yarattılar. Bu aşılar, hücrelerimizin viral bir protein üretebildiği genetik bilgiyi sağlar.

mRNA aşıları başarılı olursa bilim tarihindeki en büyük dönüm noktalarından biriyle karşı karşıya olacağız.

Bunu yaparak, bağışıklık sistemimiz bu proteine ​​karşı savaşmak için aktive olur. bu sistemi koronavirüse karşı savaşmak için “eğitmeye” izin veriyor eğer sonunda enfekte olduğumuz ortaya çıkarsa. MRNA dizisi hızla parçalansa da, antikorlar orada kalır ve potansiyel bulaşmaya karşı bir savunma hattı olarak hazırdır.

Bu araştırmacılar tarafından yayınlanan mRNA dizileri onlar aşının kaynak kodu gibi bir şeyve onun yanında, bu grubun onları yayınlama nedenlerini açıkladığı iki sayfa var.

modern 2

Açıkladıklarına göre en alakalı olanı, “eczacıların ve araştırmacıların sıralama için yaklaşımları kullanın Bu dizileri, terapötik tedavilerden türetilen ve köken olarak bulaşıcı olmayan şekilde hızlı bir şekilde tanımlamak için.”

Uzmanlar, evet, önemli bir şey konusunda uyarıyorlar: bu dizilerin mevcut olması Bu, artık herkesin aşı üretmeye evden başlayabileceği anlamına gelmiyor..

Bu aşıları üretmek için gerekli süreçler ve bileşenler zinciri çok büyüktür ve son derece uzmanlaşmış tesisler gerektirir ve ayrıca dünyada sadece birkaç yüz uzmanın nasıl uygulanacağını bildiği lipid nanoparçacıkları arasındaki mRNA ve lipidlerin kombinasyonu.

üzerinden | Gizmodo

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Modern COVID-19 aşısının mRNA dizisini GitHub’da yayınlamak bir şey, onu üretmek başka bir şey aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…