Mobil Uygulamalar Microsoft Translator uygulaması iO'larda ve Android'de nasıl çalışır - İnternet bağlantısı olmadan çeviri Günümüzde tüm şirketlerin çeviri seçenekleri var,…

Mobil Uygulamalar Microsoft Translator uygulaması iO’larda ve Android’de nasıl çalışır – İnternet bağlantısı olmadan çeviri Günümüzde tüm şirketlerin çeviri seçenekleri var,…

Günümüzde tüm şirketlerin tercüme seçenekleri var, aslında Siri asistanını iPhone’da kişisel tercüman olarak kullanabilirsiniz ve açıkçası Google da var, ama Microsoft’u unutmayın. Aşağıdaki kılavuz aracılığıyla size adım adım göstereceğiz Microsoft Translator uygulamasının iOS ve Android’de nasıl çalıştığını adım adım – İnternet bağlantısı olmadan çevirin.

Microsoft Translator uygulamasını ilk kez açın

  • Uygulamayı ilk başlattığınızda, yapmanız gerekenler gizlilik şartlarını kabul et ekranda görüntülenenler.
  • Açtığınızda sistemin Google Translator gibi diğer uygulamalardan çok farklı olduğunu fark edeceksiniz. Bunun yerine, öne çıkan basit ama çok sezgisel bir arayüzümüz var. kullanım ve simgeler program ile farklı fonksiyonlara erişebileceğimiz.

Microsoft Translator’ın kategorileri ve işlevleri

Yeni Google çevirinin nasıl kullanıldığı ve çalıştığından farklı olarak, Microsoft farklı bir sistem sunuyor. Uygulamayı açmak, simgelerle temsil edilen çoklu işlevleri gösterir. Ardından, her birinin ne hakkında olduğunu kısaca açıklıyoruz.

Mikrofon

Mikrofon özelliği zaten birçok çeviri uygulamasında yerleşik olarak bulunuyor. Google Çeviri’de durum böyleyken, Microsoft uygulaması kesinlikle bazı ilginç şeyler sunuyor. diğerlerinin sahip olmadığı.

işlevler uygulaması microsoft çevirmen çevirmeni

işlevi google çeviri mikrofonu Çok ilginç, çünkü program aracılığıyla doğrudan programla konuşabilirsiniz ve o çeviri yapacaktır. Buna karşılık, başka bir kişinin başka bir dilde söylediklerini kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Tüm yapman gereken kullanılacak dilleri seçin. Avantajı, Microsoft Translator’ın her iki dilde de söylenenlerin çevirisini yüksek sesle çalmasıdır.

Kamera

Kamera işlevi, programdaki en kullanışlı işlevlerden biri olabilir. metinleri gerçek zamanlı olarak çevirebilirsiniz. Özellikle yabancı bir ülkede olduğumuzda ve bildirimleri, afişleri ve diğer metinleri anlamadığımızda yararlıdır. Bu fonksiyon aşağıdaki şekilde kullanılır.

  • Kamera simgesine basıldığında aşağıdakiler görüntülenecektir: dilleri seç, hem kaynak dil hem de metnin çevrileceği dil.
  • Şimdi üzerine basın kamera simgesi, ardından bir fotoğraf çekilecek ve metin analiz edilecektir. Bütün bunlar çok hızlı bir şekilde yapılacak ve sistem metinleri tanımada çok etkili.

cihazları bağla

Küçükten öğreneceğiniz başka bir işlev iki kişinin göründüğü simge, cihazları bağlamanıza izin verendir. Bu özellik, farklı dillerden insanlarla sohbet başlatmanıza veya katılmanıza olanak tanır.

Bu şekilde, birkaç kişi bir QR kodu kullanarak bir sohbete katılabilir ve uygulama aracılığıyla iletişim kurun. Tedavi edilen birkaç kişi ve dil olması durumunda ilginç bir işlevdir.

Tuş takımı

Klavye işlevi, aracılığıyla bir dilde metin yazabileceğiniz ve tüm yaşamın klasiğidir. program onu ​​çevirecek. Çeviri uygulamalarının genellikle sahip olduğu klasik yöntem olduğu için bu işlev hakkında pek bir şey söylenemez. Her halükarda, dilde azar azar alıştırma yapmak ve geliştirmek belki de en faydalı yönlerden biridir.

çeviri microsoft çevirmeni

Faydalı Konuşma Kılavuzu

Ekranın sağ alt kısmında küçük bir kitap bulacaksınız, üzerine bastığınızda “Faydalı Konuşma Kılavuzu”. Burada, diğer dillerde çok faydalı olabilecek birden çok kelime öbeği kategorisi bulacağız.

Açıkçası, dilinizi ve öğrenmek istediğiniz dili ayarlamanız gerekiyor. faydalı ifadeleri gözlemle. Bu basit bir işlevdir, ancak özellikle seyahat etmeyi veya Duolingo’yu indirmenin de yararlı olduğu yeni bir dil öğrenmeyi planlıyorsanız çok kullanışlıdır.

Microsoft Translator’da çevrimdışı dil

Google Translate’i İnternet bağlantısı olmadan kullanmak mümkün olduğu gibi, Microsoft Translator’da da bu özellik vardır.

  • Dile çevrimdışı erişmek istiyorsanız, yukarıda ve sağda bulunan üç satıra tıklayın.
  • orada bulacaksın “Dil Çevrimdışı”. İstediğiniz dili arayın ve indirin, bu şekilde İnternet bağlantınız olmadığında bile kullanabilirsiniz.

Leave a Reply