Mobil Uygulamalar Diyabet veya glikozu cep telefonundan kontrol etmek ve ölçmek için en iyi uygulamalar nelerdir?  Bugünkü yazımızda neler olduğundan bahsedeceğiz…

Mobil Uygulamalar Diyabet veya glikozu cep telefonundan kontrol etmek ve ölçmek için en iyi uygulamalar nelerdir? Bugünkü yazımızda neler olduğundan bahsedeceğiz…

Bugünün makalesinde, diyabet veya glikozu cep telefonundan kontrol etmek ve ölçmek için en iyi uygulamaların neler olduğundan bahsedeceğiz. En iyi uygulamalara geçmeden önce diyabetin ne olduğunu bilmeliyiz? diyabet bir pankreastaki bir sorunun neden olduğu hastalık, vücudun ihtiyacı olan insülinin belirli bir miktarını üretmemesine neden olur.

İnsülin, sadece pankreasta üretilir. optimal glikoz seviyelerini korumak kan dolaşımımızda. Hücrelerdeki glikozun dokular ve kaslar için kullanılan enerjiye dönüştürüldüğü unutulmamalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün diyabetle ilgili raporuna göre, 2014 yılında dünyada 422 milyon diyabetli vardı. Aynı durumdaki bu sayıda insanla, önemli bir yüzde.

Kandaki glikozu ölçmek diyabet tedavisinin bir parçası insülin enjeksiyonunun ne zaman gerekli olduğunu belirtmek, vücudumuzdaki değerleri kontrol etmek, bu ölçüm günde 4 veya 5 kez gerekli. Bu günlük ölçüm sayısıyla, glikozu kontrol etmeye ve ölçmeye yardımcı olan uygulamaların olması şaşırtıcı değil.

Bu bağlama sahip olarak, bugünün makalesinde bizi ilgilendiren konuyu tam olarak inceleyebilir ve cep telefonundan glikozu kontrol etmek ve ölçmek için en iyi uygulamaları görebiliriz. Her birinden bahsedeceğiz ve açıklayacağız.

Cep telefonundan glikozu kontrol etmek ve ölçmek için en iyi uygulamalar

Yıllar geçtikçe ve teknolojinin ilerlemesiyle, Günlük yaşam aktivitelerini kolaylaştıran uygulamalar gün geçtikçe artmaktadır.programları düzenlemek için uygulamalar gibi.

Bu tür uygulamalar ayrıca glikozu izlemeyi amaçlayan bir biçimde gelir, ancak bunu günün farklı saatlerinde yaparlar. Bütün bunlar programa göre üzerimizden bir ağırlık kaldırmak için.

İnternette glikozu cep telefonundan ölçmekle aynı amacı taşıyan çok sayıda uygulama vardır. Bize en uygun olanı seçmeye çalışmak uzun zamanımızı alır.. İşte bu nedenle, aşağıda size cep telefonunuzdan glikozu kontrol etmek ve ölçmek için en iyi uygulamalardan bazılarını göstereceğiz.

telefon ekranı

Bugün bahsedeceğimiz ilk uygulama, cep telefonundan glikoz seviyesini ölçmeyi hızlandıran bir uygulama olan FreeStyle LibreLink. Uygulamanın kullanılması gereken gereksinimler arasında, cilt toplama verileri üzerinde 2 hafta süren bir sensöre tabi tutulur.

Uygulamadan her 8 saatte bir glikoz seviyesini görebilirsiniz. Bu uygulama ile sahip olduğumuz faydaların bir kısmı, glikozu ölçmek için sabit iğneleri sınırlar.

Kan Şekeri Takibi

Bugün göreceğimiz uygulamalardan bir diğeri de Kan Şekeri Takibi. Bu uygulamayı kullanmak için İngilizce konuşmayı bilmeliyiz, ancak dil bizim için bir engel değilse, mükemmel bir uygulamamız var. Kan Şekeri Tracker ile sahip olacağız izlememizin grafikleri, Bu, kanımızdaki glikoz seviyelerini anlamayı kolaylaştırır.

Buna ek olarak, telefonumuzdan bile kullanabileceğimiz kopyaları dışa aktarma imkanı vardır. uzmanla paylaşmak bir kontrol için katılıyoruz.

gluQUO

Son olarak, bir uygulama olan gluQUO’yu gözlemleyeceğiz. glikoz seviyemiz hakkında bilgi sağlar, ayrıca yediğimiz yiyeceklere ve bize verdikleri olası kalorilere göre. Bu uygulama göze çok hoş gelen bir arayüze sahiptir.

Diyabet başka nasıl tedavi edilebilir veya onunla nasıl mücadele edilebilir?

Cep telefonu aracılığıyla glikozu ölçmek ve kontrol etmek için en iyi uygulamaları zaten gördükten sonra, şunu bilmeliyiz. diyabeti tedavi etmenin ve diyabetle mücadele etmenin başka yolları da var. Bu formlardan bazıları, sağlıklı bir diyet, sürekli spor fiziksel aktivite, belirtildiği gibi insülin enjekte etmek olmuştur.

domates salatası

İdeal olarak, diyabetli bir kişinin kişisel hedefleri yukarıda belirtilen tüm alışkanlıkları içermelidir, çünkü kişinin sağlık durumunu iyileştirmek, yaşam kalitesini artırmak.

Sağlıklı diyetlere genellikle, iş stratejisi onları şekersiz üretmek olan şirketler tarafından tasarlanan atıştırmalıklar eşlik eder. nüfusun bu duruma sahip bir kısmından faydalanmak.

Leave a Reply