Mobil Uygulamalar Android ve iPhone cep telefonları için RAW'da fotoğraf çekmek için en iyi Uygulamalar Mobil cihazlardan fotoğraf çekmek bir zorunluluk haline geldi…

Mobil Uygulamalar Android ve iPhone cep telefonları için RAW’da fotoğraf çekmek için en iyi Uygulamalar Mobil cihazlardan fotoğraf çekmek bir zorunluluk haline geldi…

Sosyal ağların insanların hayatında daha fazla yer almasıyla birlikte mobil cihazlardan fotoğraf çekmek bir zorunluluk haline geldi. Herkes sever özçekimlerini paylaşın ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışın hileler, orijinal fikirler veya iyi açılar arıyorum.

Bu teknolojik çağ, insanların her zaman yaptıklarını paylaşmak istemelerine de neden oldu. Birçoğu fotoğrafçılık için öyle bir tutku geliştirdi ki, bunu tam bir hobi, hatta bir iş haline getirdiler.

Bu nedenle cep telefonundan profesyonel fotoğrafçılık, geride kalmamak ve miktar içinde öne çıkmamak için yenilik yapan ve dehasını kullanarak dehasını gösteren birçok kişi tarafından kullanılabilir hale geldi. sıradışı fotoğraflar çekmek 360 ° ‘de yapılanlar gibi.

Fotoğrafın en popüler formatları içinde, Raw formatıdır. Bu format fotoğrafta kaliteye sahiptir ve Kullanıcılara net bir görüntü sağlar. Ancak, bir cep telefonundan bu formata sahip olmanız mümkün mü? Ve eğer öyleyse, bunun için özel Uygulamalar var mı? Bu sorular bu yazıda cevaplanacak.

ham-logo

ham biçim

Ham görüntüler, kameranın içerdiği tüm ham verilerle yapılır. Görüntüler bir sensör tarafından yakalanmıştır ve çeşitli özellikler içerir. Örneğin, bu format, görüntüyü en az kaybetmeden fotoğraftan veri çıkaran bir sıkıştırma türüne sahiptir.

Fotoğrafın renk açısından derinliği de tamamlanmıştır. Bir özellik olarak, bu fotoğraflar arasında elde edilen 36 ila neredeyse 50 megapiksel. Bu miktardaki megapiksel, yeterince iyi bir fotoğraf verir ve bu da kullanıcının profesyonelliği için bu tür formatı daha tam olarak kullanmak istemesine neden olur.

iOS işletim sistemi için tasarlanmış ham fotoğrafçılık uygulamaları

iOS işletim sistemi, Android işletim sistemi tarafından desteklenmeyen uygulamaları kullanır. Bu Uygulamalar, Apple kullanıcılarına bir fotoğraflarınızda gözle görülür iyileşme. Özellikle bunların düzenlenmesinde günümüzden itibaren fotoğrafların düzenlenmesi ve bunlara filtre eklenmesi hemen hemen tüm fotoğraflar için bir kuraldır.

iOS için önce Darkroom uygulamasını vurgular. Bu düzenleyici, iPhone’lar ve iPad’ler için de yapılmıştır. O kadar yüksek kalitede ve o kadar çok profesyonellik içeriyor ki, onu kullananların fotoğrafı tüm düzlemlerde ayarlamasına izin veriyor. Bunun arasında fotoğrafın renk eğrileri ve daha birçok detay ayarlanıyor. Nihai sonuç olarak mükemmel bir fotoğraf var.

Halide, iOS için en çok önerilen diğer programdır. Bu, işlevleri minimalist bir bakış açısıyla ödünç verir. Bu basit bir uygulamadır, ancak aynı zamanda iyi profesyoneller tarafından da kullanılır. Basit arayüzüne rağmen gelişmiş araçlara sahiptir.

bozuk mobil görüntü ile ham logo

İOS’ta ve ayrıca Android’de kullanılabilen ham fotoğrafçılık uygulamaları

2018 yılında popülaritesi vsco uygulaması. İlk başta, bu Uygulama yalnızca fotoğrafları kapsayabilecek filtreleri gösterdi, ancak zaman geçtikçe yalnızca indirme sayılarında değil, araçlarda da büyüdü.

VSCO’nun geliştiricileri, kullanıcılarının Uygulama ile kendilerini rahat hissetmeye devam etmeleri ve eski haline gelmemeleri için uygulamayı geliştirmeyi üstlendiler. Örneğin, fotoğrafları yalnızca Raw biçiminde düzenleyemezsiniz, aynı zamanda bu Uygulama bu formatta fotoğraf çeken bir kamera içerir.

Snapseed bir uygulamadır Google’a ait, her iki işletim sisteminde de fotoğrafları düzenlemek için kullanılır. Mükemmel düzenleme hizmetleri sağlar ve fotoğrafları Raw biçiminde düzenleme olanağı içerir.

Snapseed, süper keşfedilebilir bir uygulamadır. İsteyen herhangi bir kullanıcı onunla harika şeyler yapabilirsinsadece zamana ihtiyacım var.

Ancak şüphesiz, uygulama herkesin bundan en iyi şekilde yararlanabilmesi için tasarlanmıştır. Mevcut tüm seçenekleriyle fotoğrafı doyurabilir, renk eğrilerini değiştirebilir ve hatta fotoğrafın tasarımına yazabilirsiniz. Pratik ve hayal gücü ile herkes iyi bir sonuç elde edebilir.

Leave a Reply