El mercado móvil se recupera casi a niveles pre-pandemia: la corona se reparte entre Apple, Samsung y Xiaomi

Mobil pazar neredeyse pandemi öncesi seviyelere ulaştı: taç Apple, Samsung ve Xiaomi arasında paylaşılıyor

Mobil pazar neredeyse pandemi öncesi seviyelere ulaştı: taç Apple, Samsung ve Xiaomi arasında paylaşılıyor

Mobil pazar, yarı iletken krizine ve mevcut küresel pandemi durumuna rağmen toparlanmaya devam ediyor. Canalys’in son raporuna göre 2021’in son çeyreği kapandı küçük bir yıllık büyüme ile, 363 milyon adetlik küresel sevkiyatlarla. Pazar payına ilişkin veriler de ilginçtir. Apple lider, Samsung ikinci ve Xiaomi üçüncü.

Size yıl sonunda küresel gönderilerin nasıl dağıtıldığını ve farklı üreticilerin pastayı nasıl böldüğünü anlatacağız, piyasa son iki yılda nasıl hareket etti ve bununla ilgili tüm veriler.

Mobil pazar yavaş yavaş büyümeye devam ediyor

Satış

2021’in dördüncü çeyreği, bir önceki yıla göre %1’lik küçük bir büyümeyle 363 milyon adet satılarak kapandı. Ancak sadece son çeyreğe değil, 2021 yılının tamamına bakarsak, Yıllık %7 büyüme ile 1.350 milyon sevkiyattan bahsediyoruz ve 1,37 milyar pandemi öncesi sevkiyata yaklaşıyor.

En çok pazar payına sahip markaların sıralamasında 2020 yılından bu yana herhangi bir değişiklik olmadı. Apple bir numarada kaldı, ardından Samsung ve Xiaomi geliyor. Bu arada, dün gece finansal sonuçlarını açıklayan ve iPhone 13’ün iyi satışları ve hizmetler bölümü sayesinde rekorlar kıran bir Apple.

Küresel resme bakarsak, İşte son çeyrek rakamları:

  • manzana: 82,7 milyon sevkiyat, %23 pazar payı.

  • Samsung: 70,5 milyon sevkiyat, %19 pazar payı.

  • xiaomi: 45,4 milyon sevkiyat, %13 pazar payı.

  • OPPO: 33,9 milyon sevkiyat, %9 pazar payı.

  • Canlı: 28,5 milyon sevkiyat, %8 pazar payı.

200 Euro'dan daha düşük fiyata en iyi cep telefonları (2022): Xataka uzmanlarının görüşü

Bir önceki yıla göre hisse kaybeden tek şirketler sırasıyla %7 ve %11 düşüşle OPPO ve Vivo oldu. Elma sadece %1 büyüyor, Samsung her yıl %14 büyüyoren yüksek büyüme ve Xiaomi yıllık %5 büyüme sağlıyor.

Daha fazla bilgi | Kanallar

– Haberler Mobil pazar neredeyse pandemi öncesi seviyelere ulaştı: taç Apple, Samsung ve Xiaomi arasında paylaşılıyor aslen yayınlandı Engadget Mobil Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Leave a Reply